Cinci medalii tricolore la CE U21 de tenis de masă
România a încheiat Campionatele Europene de tenis de masă de la Cluj rezervate sportivilor cu vârste sub 21 de ani (U21) cu 5 medalii: 2 aur, 1 argint, 2 bronz
Vedeta echipei României a fost Bianca Mei-Roșu, care a cucerit titlul european la simplu feminin, și argintul la dublu feminin, alături de ucraineanca Veronika Matiunina.
A doua medalie de aur pentru România a fost cucerită de Iulian Chiriță la dublu mixt, alături de galeza Anna Hursey.
Medaliile de bronz, au fost adjudecate de Darius Movileanu, la simplu masculine, și de Andrei Istrate, la dublu mixt, alături de italianca Nicole Arlia.