Jocurile Olimpice de iarna moderne - a XXIII-a editie, Pyeong Chang 2018

Programul complet PROGRAMUL LIVE

Vineri, 9 februarie 2018

Ziua 0

  • 13:00
    Ora Romaniei
    • CEREMONIA DE DESCHIDERE

      Stadionul Olimpic PyeongChang

Sambata, 10 februarie 2018

Ziua 1

  • 12:10
    Ora Romaniei
    • Sanie

      Pista Olimpica de bob, sanie si skeleton
      • Simplu masculin - Mansa 1 si 2
        Valentin Cretu, Andrei Turea
  • 13:15
    Ora Romaniei
    • Biatlon

      Centrul de biatlon Alpensia
      • 7,5 km sprint feminin - Finala
        Eva Tofalvi

Duminica, 11 februarie 2018

Ziua 2

  • 08:15
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Centrul de schi fond Alpensia
      • 15+15 km skiatlon masculin - Finala
        Paul Constantin Pepene
  • 13:00
    Ora Romaniei
    • Sanie

      Pista Olimpica de bob, sanie si skeleton
      • Simplu masculin - Mansa 3 si 4
        Valentin Cretu, Andrei Turea
  • 13:15
    Ora Romaniei
    • Biatlon

      Centrul de biatlon Alpensia
      • 10 km sprint masculin - Finala
        Cornel Dumitru Puchianu, Nicolae Remus Faur, Gheorghe Iulian Pop, Marius Petru Ungureanu (iau startul maximum patru sportiv din fiecare tara)

Luni, 12 februarie 2018

Ziua 3

  • 12:50
    Ora Romaniei
    • Sanie

      Pista Olimpica de bob, sanie si skeleton
      • Simplu feminin - Mansa 1 si 2
        Raluca Stramaturaru
  • 14:00
    Ora Romaniei
    • Biatlon

      Centrul de biatlon Alpensia
      • 12,5 km urmarire masculin - Finala
        Cornel Dumitru Puchianu
  • 14:50
    Ora Romaniei
    • Schi sarituri

      Centru de sarituri cu schiurile Alpesia
      • Trambulina normala feminin - Finala
        Daniela Vasilica Haralambie

Marti, 13 februarie 2018

Ziua 4

  • 10:30
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Centrul de schi fond Alpensia
      • Sprint clasic feminin - Finala
        Timea Lorincz
  • 11:05
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Centrul de schi fond Alpensia
      • Sprint clasic masculin - Finala
        Alin Florin Cioanca
  • 12:30
    Ora Romaniei
    • Sanie

      Pista Olimpica de bob, sanie si skeleton
      • Simplu feminin - Mansa 3 si 4
        Raluca Stramaturaru

Miercuri, 14 februarie 2018

Ziua 5

  • 13:20
    Ora Romaniei
    • Sanie

      Pista Olimpica de bob, sanie si skeleton
      • Dublu masculin - Mansa 1 si 2
        Cosmin Atodiresei - Stefan Musei

Joi, 15 februarie 2018

Ziua 6

  • 03:00
    Ora Romaniei
    • Skeleton

      Pista Olimpica de bob, sanie si skeleton
      • Individual masculin - Mansa 1 si 2
        Dorin Dumitru Velicu
  • 08:30
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Centrul de schi fond Alpensia
      • 10km liber feminin - Finala
        Timea Lorincz
  • 10:15
    Ora Romaniei
    • Biatlon

      Centrul de biatlon Alpensia
      • 15 km feminin - Finala
        Eva Tofalvi
  • 13:20
    Ora Romaniei
    • Biatlon

      Centrul de schi fond Alpensia
      • 20 km individual masculin - Finala
        Cornel Dumitru Puchianu, Nicolae Remus Faur, Gheorghe Iulian Pop, George Razvan Buta
  • 14:30
    Ora Romaniei
    • Sanie

      Pista Olimpica de bob, sanie si skeleton
      • Stafeta echipe - Finala
        Raluca Stramaturaru, Valentin Cretu, Cosmin Atodiresei / Stefan Musei

Vineri, 16 februarie 2018

Ziua 7

  • 02:30
    Ora Romaniei
    • Skeleton

      Pista Olimpica de bob, sanie si skeleton
      • Individual masculin - Mansa 3 si 4
        Dorin Dumitru Velicu
  • 08:00
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Centrul de schi fond Alpensia
      • 15 km masculin - Finala
        Alin Florin Cioanca, Paul Constantin Pepene
  • 13:20
    Ora Romaniei
    • Skeleton

      Pista Olimpica de bob, sanie si skeleton
      • Individual feminin - Mansa 1 si 2
        Maria Marinela Mazilu

Sambata, 17 februarie 2018

Ziua 8

  • 04:00
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Centrul Alpin Yongpyong
      • Super G feminin - Finala
        Ania Monica Germaine Caill
  • 13:20
    Ora Romaniei
    • Skeleton

      Pista Olimpica de bob, sanie si skeleton
      • Individual feminin - Finala
        Maria Marinela Mazilu

Duminica, 18 februarie 2018

Ziua 9

  • 03:15
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Centrul Alpin Yongpyong
      • Slalom urias masculin - Finala
        Alexandru Barbu
  • 13:05
    Ora Romaniei
    • Bob

      Pista Olimpica de bob, sanie si skeleton
      • Bob doua persoane masculin - Mansa 1 si 2
        Mihai Cristian Tentea / Nicolae Ciprian Daroczi
  • 13:56
    Ora Romaniei
    • Patinaj viteza

      Patinoarul Gangneung
      • 500 m feminin - Finala
        Alexandra Ianculescu

Luni, 19 februarie 2018

Ziua 10

  • 12:53
    Ora Romaniei
    • Bob

      Pista Olimpica de bob, sanie si skeleton
      • Bob doua persoane masculin - Mansa 3 si 4
        Mihai Cristian Tentea / Nicolae Ciprian Daroczi

Marti, 20 februarie 2018

Ziua 11

  • 13:50
    Ora Romaniei
    • Bob

      Pista Olimpica de bob, sanie si skeleton
      • Bob doua persoane feminin - Mansa 1 si 2
        Maria Adela Constantin /Andreea Grecu

Miercuri, 21 februarie 2018

Ziua 12

  • 04:00
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Centrul alpin Jeongseon
      • Coborare feminin - Finala
        Ania Monica Germaine Caill
  • 12:00
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Centrul de schi fond Alpensia
      • Sprint echipe masculin - Finala
        Alin Florin Cioanca, Paul Constantin Pepene
  • 13:40
    Ora Romaniei
    • Bob

      Pista Olimpica de bob, sanie si skeleton
      • Bob doua persoane feminin - Mansa 3 si 4
        Maria Adela Constantin / Andreea Grecu

Joi, 22 februarie 2018

Ziua 13

  • 03:15
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Centrul Alpin Yongpyong
      • Slalom masculin - Finala
        Alexandru Barbu

Vineri, 23 februarie 2018

Ziua 14

  • 13:15
    Ora Romaniei
    • Biatlon

      Centrul de biatlon Alpensia
      • Stafeta 4 x 7,5 km masculin - Finala
        Cornel Dumitru Puchianu, Nicolae Remus Faur, George Razvan Buta, Gheorghe Iulian Pop, Marius Petru Ungureanu (sunt acceptati patru sportiv din fiecare tara)

Sambata, 24 februarie 2018

Ziua 15

  • 02:30
    Ora Romaniei
    • Bob

      Pista Olimpica de bob, sanie si skeleton
      • Bob patru persoane masculin - Mansa 1 si 2
        Dorin Alexandru Grigore,Nicolae Ciprian Daroczi, Levente Bartha, Florin Cezar Craciun
  • 07:00
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Centrul de schi fond Alpensia
      • 50 km mass start clasic masculin - Finala
        Paul Constantin Pepene

Duminica, 25 februarie 2018

Ziua 16

  • 02:30
    Ora Romaniei
    • Bob

      Pista Olimpica de bob, sanie si skeleton
      • Bob patru persoane masculin - Mansa 3 si 4
        Dorin Alexandru Grigore,Nicolae Ciprian Daroczi, Levente Bartha, Florin Cezar Craciun
  • 13:00
    Ora Romaniei
    • CEREMONIA DE INCHIDERE

      Stadionul Olimpic PyeongChang




Galerie foto

Rezultate CLASAMENT

  • Duminica, 18 februarie 2018

    • Bob - bob doua persoane masculin

      • Nicolae Ciprian Daroczi , Mihai Cristian Tentea

        • Locul 31 - dupa primele doua manse
    • Patinaj viteza - 500 m feminin

      • Alexandra Ianculescu

        • Locul 41 - cu timpul 40.70
    • Schi alpin - slalom urias masculin

      • Alexandru George Barbu

        • Locul 55 - cu timpul total, dupa doua manse, 2:37.14
  • Sambata, 17 februarie 2018

    • Skeleton - individual feminin

      • Maria Marinela Mazilu

        • Locul 18 - la final
    • Schi alpin - Super G feminin

      • Ania Monica Germaine Caill

        • Locul 36 - cu timpul 1:25,74
  • Vineri, 16 februarie 2018

    • Skeleton - individual feminin

      • Maria Marinela Mazilu

        • Locul 18 - dupa primle doua manse
    • Schi fond - 15 km masculin

      • Alin Florin Cioanca

        • Locul 43
    • Schi fond - 15 km masculin

      • Paul Constantin Pepene

        • Locul 37
    • Skeleton - individual masculin

      • Dorin Dumitru Velicu

        • Locul 25 - dupa mansa 3; in mansa 4, finala, s-au calificat primii 20
  • Joi, 15 februarie 2018

    • Biatlon - 15 km feminin

      • Eva Tofalvi

        • Locul 84
    • Schi fond - 10km liber feminin

      • Timea Lorincz

        • Locul 53 - cu timpul 28:40.9
    • Skeleton - individual masculin

      • Dorin Dumitru Velicu

        • Locul 22 - dupa primele doua manse
    • Sanie - stafeta echipe

      • Cosmin Eugen Atodiresei, Valentin Cretu, Stefan Musei, Raluca Nicoleta Stramaturaru

        • Locul 10
    • Biatlon - 20 km individual masculin

      • Gheorghe Iulian Pop

        • Locul 69
    • Biatlon - 20 km individual masculin

      • Nicolae Remus Faur

        • Locul 74
    • Biatlon - 20 km individual masculin

      • Cornel Dumitru Puchianu

        • Locul 55
    • Biatlon - 20 km individual masculin

      • George Razvan Buta

        • Locul 37
  • Miercuri, 14 februarie 2018

    • Sanie - dublu masculin

      • Cosmin Eugen Atodiresei, Stefan Musei

        • Locul 19
  • Marti, 13 februarie 2018

    • Sanie - simplu feminin

      • Raluca Nicoleta Stramaturaru

        • Locul 7 - la final, dupa pozitia 9, dupa primele trei manse
    • Schi fond - sprint clasic masculin

      • Alin Florin Cioanca

        • Locul 47 - cu timpul 3:22.22
    • Schi fond - sprint clasic feminin

      • Timea Lorincz

        • Locul 61 - cu timpul 3:48.84
  • Luni, 12 februarie 2018

    • Schi sarituri - trambulina normala feminin

      • Daniela Vasilica Haralambie

        • Locul 25 - cu un total de 150.8 puncte, dupa ce mansa finala a zburat 85 m si a acumulat 84.3 puncte, iar in prima runda, cu o saritura care a masurat 80,5 m si un punctaj total de 66.5, a ocupat locul 27
    • Sanie - simplu feminin

      • Raluca Nicoleta Stramaturaru

        • Locul 10 - la finalul mansei 2; in mansa 1, s-a clasat pe locul 8, cu timpul 46.469
    • Biatlon - 12,5 km urmarire masculin

      • Cornel Dumitru Puchianu

        • Locul 58
  • Duminica, 11 februarie 2018

    • Biatlon - 10 km sprint masculin

      • Cornel Dumitru Puchianu

        • Locul 60 - s-a calificat in proba de 12,5 km urmarire
    • Biatlon - 10 km sprint masculin

      • Nicolae Remus Faur

        • Locul 68
    • Biatlon - 10 km sprint masculin

      • Gheorghe Iulian Pop

        • Locul 86
    • Biatlon - 10 km sprint masculin

      • Marius Petru Ungureanu

        • Locul 87
    • Sanie - simplu masculin

      • Valentin Cretu

        • Locul 29 - la final
    • Sanie - simplu masculin

      • Theodor Andrei Aurelian Turea

        • Locul 31 - la final
    • Schi fond - 15+15 km skiatlon masculin

      • Paul Constantin Pepene

        • Locul 24 - cu timpul 1:18:20.4
  • Sambata, 10 februarie 2018

    • Biatlon - 7,5 km sprint feminin

      • Eva Tofalvi

        • Locul 81 - cu timpul 49.482

Stiri Jocuri Olimpice