• BCR
  • Groupama

Jocurile Olimpice de iarna moderne - a XXIII-a editie, Pyeong Chang 2018

Romani in competitie azi PROGRAMUL COMPLET

    • Niciun roman in competitie azi

Marti, 3 august 2021





Galerie foto

Rezultate CLASAMENT

  • Duminica, 25 februarie 2018

    • Bob - bob patru persoane masculin

      • Levente Andrei Bartha, Florin Cezar Craciun, Dorin Alexandru Grigore, Paul Septimiu Muntean

        • Locul 29 - dupa primele trei manse (nu s-au calificat in mansa 4 - finala)
  • Sambata, 24 februarie 2018

    • Schi fond - 50 km clasic mass start masculin

      • Paul Constantin Pepene

        • Locul 32
    • Bob - bob patru persoane masculin

      • Levente Andrei Bartha, Florin Cezar Craciun, Dorin Alexandru Grigore, Paul Septimiu Muntean

        • Locul 29 - dupa primele doua manse, cu timpul total 1:41.34
  • Vineri, 23 februarie 2018

    • Biatlon - stafeta 4 x 7,5 km masculin

      • George Razvan Buta, Nicolae Remus Faur, Gheorghe Iulian Pop, Cornel Dumitru Puchianu

        • Locul 14
  • Joi, 22 februarie 2018

    • Schi alpin - slalom masculin

      • Alexandru George Barbu

        • nu a terminat cursa
  • Miercuri, 21 februarie 2018

    • Bob - bob doua persoane feminin

      • Maria Adela Constantin, Andreea Grecu

        • Locul 15 - dupa patru manse, cu timpul total 3:25.53
    • Schi fond - sprint liber echipe masculin

      • Alin Florin Cioanca, Paul Constantin Pepene

        • Locul 18
    • Schi alpin - coborare feminin

      • Ania Monica Germaine Caill

        • Locul 28 - cu timpul 1:45.06
  • Marti, 20 februarie 2018

    • Bob - bob doua persoane feminin

      • Maria Adela Constantin, Andreea Grecu

        • Locul 16 - la finalul mansei 2, dupa ce in prima mansa se clasasera pe pozitia 12, cu timpul 51.17
  • Luni, 19 februarie 2018

    • Bob - bob doua persoane masculin

      • Nicolae Ciprian Daroczi , Mihai Cristian Tentea

        • Locul 18 - la final, dupa patru manse, cu timpul total 3:18.98
  • Duminica, 18 februarie 2018

    • Bob - bob doua persoane masculin

      • Nicolae Ciprian Daroczi , Mihai Cristian Tentea

        • Locul 16 - dupa primele doua manse
    • Patinaj viteza - 500 m feminin

      • Alexandra Ianculescu

        • Locul 31 - cu timpul 40.70
    • Schi alpin - slalom urias masculin

      • Alexandru George Barbu

        • Locul 55 - cu timpul total, dupa doua manse, 2:37.14
  • Sambata, 17 februarie 2018

    • Skeleton - individual feminin

      • Maria Marinela Mazilu

        • Locul 18 - la final
    • Schi alpin - Super G feminin

      • Ania Monica Germaine Caill

        • Locul 36 - cu timpul 1:25,74
  • Vineri, 16 februarie 2018

    • Skeleton - individual feminin

      • Maria Marinela Mazilu

        • Locul 18 - dupa primle doua manse
    • Schi fond - 15 km masculin

      • Alin Florin Cioanca

        • Locul 43
    • Schi fond - 15 km masculin

      • Paul Constantin Pepene

        • Locul 37
    • Skeleton - individual masculin

      • Dorin Dumitru Velicu

        • Locul 25 - dupa mansa 3; in mansa 4, finala, s-au calificat primii 20
  • Joi, 15 februarie 2018

    • Biatlon - 15 km feminin

      • Eva Tofalvi

        • Locul 84
    • Schi fond - 10km liber feminin

      • Timea Lorincz

        • Locul 53 - cu timpul 28:40.9
    • Skeleton - individual masculin

      • Dorin Dumitru Velicu

        • Locul 22 - dupa primele doua manse
    • Sanie - stafeta echipe

      • Cosmin Eugen Atodiresei, Valentin Cretu, Stefan Musei, Raluca Nicoleta Stramaturaru

        • Locul 10
    • Biatlon - 20 km individual masculin

      • Gheorghe Iulian Pop

        • Locul 69
    • Biatlon - 20 km individual masculin

      • Nicolae Remus Faur

        • Locul 74
    • Biatlon - 20 km individual masculin

      • Cornel Dumitru Puchianu

        • Locul 55
    • Biatlon - 20 km individual masculin

      • George Razvan Buta

        • Locul 37
  • Miercuri, 14 februarie 2018

    • Sanie - dublu masculin

      • Cosmin Eugen Atodiresei, Stefan Musei

        • Locul 19
  • Marti, 13 februarie 2018

    • Sanie - simplu feminin

      • Raluca Nicoleta Stramaturaru

        • Locul 7 - la final, dupa pozitia 9, dupa primele trei manse
    • Schi fond - sprint clasic masculin

      • Alin Florin Cioanca

        • Locul 47 - cu timpul 3:22.22
    • Schi fond - sprint clasic feminin

      • Timea Lorincz

        • Locul 61 - cu timpul 3:48.84
  • Luni, 12 februarie 2018

    • Schi sarituri - trambulina normala feminin

      • Daniela Vasilica Haralambie

        • Locul 25 - cu un total de 150.8 puncte, dupa ce mansa finala a zburat 85 m si a acumulat 84.3 puncte, iar in prima runda, cu o saritura care a masurat 80,5 m si un punctaj total de 66.5, a ocupat locul 27
    • Sanie - simplu feminin

      • Raluca Nicoleta Stramaturaru

        • Locul 10 - la finalul mansei 2; in mansa 1, s-a clasat pe locul 8, cu timpul 46.469
    • Biatlon - 12,5 km urmarire masculin

      • Cornel Dumitru Puchianu

        • Locul 58
  • Duminica, 11 februarie 2018

    • Biatlon - 10 km sprint masculin

      • Cornel Dumitru Puchianu

        • Locul 60 - s-a calificat in proba de 12,5 km urmarire
    • Biatlon - 10 km sprint masculin

      • Nicolae Remus Faur

        • Locul 68
    • Biatlon - 10 km sprint masculin

      • Gheorghe Iulian Pop

        • Locul 86
    • Biatlon - 10 km sprint masculin

      • Marius Petru Ungureanu

        • Locul 87
    • Sanie - simplu masculin

      • Valentin Cretu

        • Locul 29 - la final
    • Sanie - simplu masculin

      • Theodor Andrei Aurelian Turea

        • Locul 31 - la final
    • Schi fond - 15+15 km skiatlon masculin

      • Paul Constantin Pepene

        • Locul 24 - cu timpul 1:18:20.4
  • Sambata, 10 februarie 2018

    • Biatlon - 7,5 km sprint feminin

      • Eva Tofalvi

        • Locul 81 - cu timpul 49.482

Stiri Jocuri Olimpice