You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Stiri COSR

Comitetul Belgian Olimpic si Interfederal, parteneriat cu compania de echipament sportiv PEAK

Comitetul Belgian Olimpic si Interfederal (BOIC) a semnat un acord de cooperare cu compania chineza producatoare de echipament sportiv PEAK Sport Products. In urma acordului incheiat pana la 31 decembrie 2020,  PEAK va fi partenerul exclusiv al Echipelor Olimpice si paralimpice din Belgia care vor participa atat la Tokyo 2020, cat si la alte competitii olimpice cum ar fi Jocurile Olimpice de Tineret de la Buenos Aires 2018 si Jocurile Europene din 2019 de la Minsk.

Sportivii care vor reprezenta Belgia la Tokyo 2020 vor purta imbracaminte de sport functionala si de inalta calitate in Satul Olimpic, in timpul ceremoniei de inchidere si in timpul ceremoniilor de acordarea medaliilor.

"Cu PEAK tintim sa avem o calitate optima pentru echipamentele noastre si astfel vom face un pas important in pregatirea sportivilor nostri pentru diverse concursuri olimpice", a declarat Philippe Vander Putten, presedintele BOIC.

PEAK este partener atat al Comitetului Olimpic si Sportiv Roman si al comitetelor olimpice din Brazilia, Islanda, Noua Zeelanda si Slovenia, cat si al asociatiilor nationale de baschet din Germania si Serbia.

Galerie foto