You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Locul nasterii: Brasov

Portret

A inceput sa practice atletismul de la varsta de 9 ani sub indrumarea antrenoarei, Georgeta Nazarie, iar un an mai tarziu a cucerit primul sau titlu national la 500 m.

Eleva la LPS Brasov si legitimata la CSM Bucuresti, a continuat pregatirea sub indrumarea antrenorului Horatiu Calfa.

In 2017,  la Festivalul Olimpic al Tineretului European (FOTE) de la Gyor (Ungaria), a fost componenta ale stafetei de 4x100 m a Romaniei, descalificata in finala, si s-a clasat pe locul 5 in seriile de la 200 m.

In 2018, la Campionatele Europene rezervate sportivilor cu varste de pana la 18 ani (U18), a cucerit medalia de bronz la stafeta mixta (100/200/300/400 m), alaturi de Bianca Elena Toader, Vanessa Evelyna Balaci si Maria Scrob.

La JOT Buenos Aires 2018, va lua startul la 400 m.