You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
CLASAMENTUL SPORTIVILOR ROMÂNI LA TOKYO 2020
  • Locul 1
    • Simona Geanina Radiș, Nicoleta Ancuța Bodnar

      Canotaj - dublu vasle (2x)
  • Locul 2
    • Ciprian Tudosă, Marius Vasile Cozmiuc,

      Canotaj - doi rame (2-)
    • Mihăiță Vasile Țigănescu, Mugurel Vasile Semciuc, Ștefan Constantin Berariu, Cosmin Pascari

      Canotaj - patru rame (4-)
    • Ana Maria Florentina Popescu

      Scrima - spada individual
  • Locul 5
    • Victor Mihalachi, Cătălin Chirilă,

      Kaiac-canoe - C2 - 1000 m
    • Daniela Dodean Monteiro, Elizabeta Samara, Bernadette Cynthia Szocs

      Tenis de masa - echipe
    • Maria Claudia Nechita

      Box - 57 kg
    • Bernadette Cynthia Szocs, Ovidiu George Ionescu

      Tenis de masa - dublu mixt
  • Locul 6
    • Bianca Florentina Ghelber

      Atletism - aruncarea ciocanului
    • Maria Magdalena Rusu , Viviana Iuliana Bejinariu, Georgiana Dedu, Maria Tivodariu, Ioana Vrînceanu, Amalia Bereș, Mădălina Bereș, Denisa Tîlvescu , Daniela Druncea,

      Canotaj - opt rame cu carmaci (8+)
    • Ionela Livia Cozmiuc, Gianina Elena Beleagă

      Canotaj - dublu vasle ctg. usoara (L2x)
  • Locul 7
    • David Popovici

      Inot - 100 m liber
    • Alexandru Petrișor Chioseaua, Florin Sorin Lehaci, Constantin Radu, Sergiu Vasile Bejan, Vlad Dragoș Aicoboae, Constantin Adam, Florin Nicolae Arteni Fîntînariu, Ciprian Huc, Adrian Petre Munteanu,

      Canotaj - opt rame cu carmaci (8+)
    • Claudia Monica Ćuić, Gabriela Mărginean, Sonia Ursu , Ancuța Violeta Stoenescu

      Baschet 3x3 - Echipe
    • Vlad Dascălu

      Ciclism - mountain bike, cross-country
  • Locul 9
    • Vlăduț George Simionescu

      Judo - + 100 kg
    • Adriana Ailincăi, Iuliana Buhuș,

      Canotaj - doi rame (2-)
    • Ioan Prundeanu, Marian Florian Enache,

      Canotaj - dublu vasle (2x)
    • Mădălina Hegheș, Elena Logofătu, Cristina Georgiana Popescu, Roxana Iuliana Anghel

      Canotaj - patru rame (4-)
    • Andreea Ștefania Chițu

      Judo - 52 kg
    • Laura Georgeta Ilie

      Tir sportiv - 10 m pusca aer comprimat
  • Locul 11
    • Cătălin Chirilă

      Kaiac-canoe - C1 - 1000 m
    • Marian Mihai Aioani, Mihai Maximilian Popa, Ștefan Târnovanu, Tudor Cristian Băluță, Radu Ștefăniță Boboc, Andrei Chindriș, Ion Gheorghe , Virgil Eugen Ghiță, Andrei Florin Rațiu, Florin Bogdan Ștefan, Alexandru Ștefan Pașcanu, Ricardo Florin Grigore, Mihai Alexandru Dobre, Marius Mihai Marin , Ronaldo Octavian Andrei Deaconu, Eduard Marian Florescu, Antonio Sefer, Virgil Andrei Ciobanu, Marco Alexandru Dulca, Andrei Sîntean, George Dănuț Ganea , Valentin Gheorghe

      Fotbal - meci
  • Neclasat
    • Victor Mihalachi

      Locul 5 în sferturile de finală, cu timpul 4:15.007
      Kaiac-canoe - C1 - 1000 m
    • Bernadette Cynthia Szocs

      În Turul 3, a pierdut cu 2-4 (4-11,11-6,11-6, 9-11, 8-11, 3-11) în fața lui Juan Liu (SUA)
      Tenis de masa - simplu
    • Ioana Raluca Olaru, Monica Niculescu

      În Turul 2 au pierdut cu 6(3)- 7, 5-7, în fața perechii Ellen Perez / Samantha Stosur (Australia)
      Tenis - dublu
    • Mihaela Buzărnescu

      În Turul 2, a pierdut cu 1-6, 2-6 în fața lui Marketa VONDROUSOVA
      Tenis - simplu
    • Cosmin Petre Gîrleanu

      În meciul din preliminarii pe tabloul de 32 a pierdut în fața lui Daniel Panev Asenov (Bulgaria)
      Box - 52 kg
    • Elizabeta Samara

      În Turul 3. a pierdut cu 1-4 ( 7-11, 6-11, 11-4, 8-11, 2-11) în fața lui Suthasini SAWETTABUT(Thailanda)
      Tenis de masa - simplu
    • Ovidiu George Ionescu

      În Turul 2, a pierdut 1-4 (6-11,11-9, 11-13,9-11,9-11) în fața lui Gustavo TSUBOI (Brazilia)
      Tenis de masa - simplu
    • Eduard Michael Grosu

      NU a terminat cursa
      Ciclism - sosea