You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Jocuri Europene

Krakow Malopolska 2023

21 iunie - 2 iulie 2023

Romania a cucerit 17 medalii

6 MEDALII DE AUR
    • Atletism 1500 m

      Claudia Mihaela Bobocea

    • Ciclism mountain bike, cross-country

      Vlad Dascălu

    • Tenis de masa echipe

      Adina Mihaela Diaconu, Andreea Dragoman, Elizabeta Samara, Bernadette Cynthia Szocs

    • Tenis de masa simplu

      Bernadette Cynthia Szocs

    • Teqball simplu

      Kinga Barabási

    • Teqball simplu

      Apor Györgydeák

6 MEDALII DE ARGINT
    • Atletism aruncarea ciocanului

      Bianca Florentina Ghelber

    • Atletism saritura in inaltime

      Daniela Stanciu

    • Box 54 kg

      Lenuța Lăcrămioara Perijoc

    • Kaiac-canoe C1 - 500 m

      Cătălin Chirilă

    • Scrima sabie individual

      Ilinca Pantiș

    • Teqball dublu

      Kinga Barabási, Katalin Dakó

5 MEDALII DE BRONZ
    • Atletism 400 m

      Andrea Miklós

    • Karate kumite, 67 kg

      Ștefan Comănescu

    • Scrima floreta individual

      Malina Elena Călugăreanu

    • Tenis de masa dublu mixt

      Ovidiu George Ionescu, Bernadette Cynthia Szocs

    • Tenis de masa simplu

      Elizabeta Samara

Toate rezultatele

  • Neclasat
    • Andreea Bianca Dincă

      - în Optimi, ROMÂNIA - Ucraina 34-35, în meciul pentru locurile 9-12, ROMÂNIA - Grecia 32-45, în emciul pentru locurile 11-12, ROMÂNIA - Israel 42-44
      Scrima - floreta echipe
    • Antoanela Felicia Manac

      - a fost eliminată din cursă, la proba de bicicletă
      Triatlon - individual
    • Ana Marilena Leca

      Spania – ROMÂNIA 41-0, Belgia - ROMÂNIA 39-0, Suedia - România 25-5; În meciul pentru locurile 9-10, România-Suedia 5-25
      Rugby - Rugby 7
    • Paul Andrei Arădoaie

      -în Optimi,a pierdut la puncte, 0-5, în fața lui Gabrijel VEOCIC (Croația)
      Box - 80 kg
    • József Attila Málnási

      Ciclism - mountain bike, cross-country
    • Roberto Dumitru Burța

      Ciclism - mountain bike, cross-country
    • Cosmin Daniel Hermeziu

      - în Turu 1 preliminar, a pierdut la puncte cu 0-5 în fața lui Petar KresimirKNEZEVIC (Croația)
      Box - 71 kg.
    • Gabriela Bianca Coman

      - În Turul 1 a pierdut în fața Ivana DUVANCIC (Croația)
      Taekwondo - 53 kg
    • Andrei Valentin Găvae

      - în Preliminarii, turul 1, a pierdut la puncte cu 0-5, în fața Jose QUILES BROTONS (Spania)
      Box - pana, 57 kg
    • Loredana Andreea Marin

      - în Preliminarii, turul 1, a pierdut la puncte 0-5, în fața Alessia MESIANO (Italia)
      Box - 60 kg
    • Elena Adelina Panaet

      N-a terminat cursa
      Atletism - 3000 m obstacole
Echipa olimpică a României