You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Programul sportivilor din echipa României

PROGRAMUL SPORTIVILOR ROMANI

Duminica, 20 martie 2022

Ziua 0

  • 20:00
    Ora Romaniei
    • CEREMONIA DE DESCHIDERE

      Vuokatti Arena Ceremony Plaza

Luni, 21 martie 2022

Ziua 1

  • 09:35
    Ora Romaniei
    • Short-track

      Vuokatti Arena
      • 1500m feminin - FINALA
        Bí­borka Farkas, Sarolta Gál
    • Short-track

      Vuokatti Arena
      • 1500 m masculin - FINALA
        Antal Apor, Adám Dobos
  • 12:20
    Ora Romaniei
    • Short-track

      Vuokatti Arena
      • Stafeta mixta 3000 m - Calificari
        Bí­borka Farkas, Sarolta Gál, Antal Apor, Adám Dobos
  • 14:00
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Stadionul de biatlon Vuokatti
      • 7,5 km liber feminin - FINALA
        Delia Ioana Reit, Andreea Dogaru
  • 15:25
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Stadionul de biatlon Vuokatti
      • 10 km masculin - FINALA
        Petrică Florin Iftimie, Gabriel Cojocaru

Marti, 22 martie 2022

Ziua 2

  • 09:00
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Domeniul schiabil Vuokatti
      • Slalom masculin - Mansa 1
        Andrei Tudor Stănescu, Val Vasile Băran
  • 09:35
    Ora Romaniei
    • Short-track

      Vuokatti Arena
      • 500 m masculin - FINALA
        Antal Apor, Adám Dobos
    • Short-track

      Vuokatti Arena
      • 500 m feminin - FINALA
        Bí­borka Farkas, Sarolta Gál
  • 10:00
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Stadionul de schi fond Vuokatti
      • 5 km clasic feminin - FINALA
        Delia Ioana Reit, Andreea Dogaru
  • 11:10
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Domeniul schiabil Vuokatti
      • Slalom masculin - Mansa 2
        Andrei Tudor Stănescu, Val Vasile Băran
  • 11:25
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Stadionul de schi fond Vuokatti
      • 7,5 km clasic masculin - FINALA
        Petrică Florin Iftimie, Gabriel Cojocaru
  • 12:40
    Ora Romaniei
    • Biatlon

      Stadionul de biatlon Vuokatti
      • 6 km sprint feminin - FINALA
        Adelina Rîmbeu, Ladó Kincső, Dorina Georgiana Pușcariu, Agota Becze
  • 14:00
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Domeniul schiabil Vuokatti
      • Slalom feminin - Mansa 1
        Leona Isabelle Trifu, Emese Toth
  • 15:20
    Ora Romaniei
    • Biatlon

      Stadionul de biatlon Vuokatti
      • 7,5 km sprint masculin - FINALA
        Zalan Kovacs, David Marian Folea, Ștefan Mihai Biriș, Andrei Ștefan Bălău
  • 16:00
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Domeniul schiabil Vuokatti
      • Slalom feminin - Mansa 2
        Leona Isabelle Trifu, Emese Toth

Miercuri, 23 martie 2022

Ziua 3

  • 11:00
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Domeniul schiabil Vuokatti
      • Slalom paralel feminin - Calificari
        Leona Isabelle Trifu, Emese Toth
  • 14:00
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Domeniul schiabil Vuokatti
      • Slalom paralel masculin - Calificari
        Andrei Tudor Stănescu, Val Vasile Băran
  • 16:30
    Ora Romaniei
    • Schi sarituri

      Lahti Sports Centre
      • Trambulina HS 100 masculin
        Radu Matei Ardelean, Moise Alexandru Folea, Mircea Ștefan Jipescu, Robert Ștefan Săndulescu
    • Patinaj artistic

      Vuokatti Arena
      • Program scurt feminin
        Luiza Elena Ilie

Joi, 24 martie 2022

Ziua 4

  • 10:00
    Ora Romaniei
    • Biatlon

      Stadionul de biatlon Vuokatti
      • 10 km individual feminin - FINALA
        Ladó Kincső, Agota Becze, Adelina Rîmbeu, Dorina Georgiana Pușcariu
    • Schi fond

      Stadionul de schi fond Vuokatti
      • Sprint clasic feminin - Calificari
        Delia Ioana Reit, Andreea Dogaru
    • Schi sarituri

      Lahti Sports Centre
      • Trambulina HS 100 feminin
        Delia Ana Maria Folea, Alessia Mîțu-Coșca
  • 10:15
    Ora Romaniei
    • Snowboard

      Domeniul schiabil Vuokatti
      • Slope style feminin - Calificari
        Henrietta Bartalis
  • 10:30
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Stadionul de schi fond Vuokatti
      • Sprint clasic masculin - Calificari
        Petrică Florin Iftimie, Gabriel Cojocaru
  • 12:00
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Stadionul de schi fond Vuokatti
      • Sprint clasic feminin - Semifinale
        Delia Ioana Reit, Andreea Dogaru
  • 12:25
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Stadionul de schi fond Vuokatti
      • Sprint clasic masculin - Semifinale
        Petrică Florin Iftimie, Gabriel Cojocaru
  • 12:50
    Ora Romaniei
    • Biatlon

      Stadionul de biatlon Vuokatti
      • 12,5 km individual masculin - FINALA
        Zalan Kovacs, David Marian Folea, Ștefan Mihai Biriș, Andrei Ștefan Bălău
  • 13:00
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Domeniul schiabil Vuokatti
      • Paralel echipe mixte - Top 16 cele mai bune echipe
        Leona Isabelle Trifu, Emese Toth, Andrei Tudor Stănescu, Val Vasile Băran
  • 13:22
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Stadionul de schi fond Vuokatti
      • Sprint clasic feminin - FINALA (dacă se califică)
        Delia Ioana Reit, Andreea Dogaru
  • 13:31
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Stadionul de schi fond Vuokatti
      • Sprint clasic masculin - FINALA (dacă se califică)
        Petrică Florin Iftimie, Gabriel Cojocaru
  • 16:00
    Ora Romaniei
    • Snowboard

      Domeniul schiabil Vuokatti
      • Slope style feminin - FINALA
        Henrietta Bartalis
    • Patinaj artistic

      Vuokatti Arena
      • Program liber feminin
        Luiza Elena Ilie
  • 17:00
    Ora Romaniei
    • Schi sarituri

      Lahti Sports Centre
      • Trambulina HS 100 echipe masculin - FINALA
        Radu Matei Ardelean, Moise Alexandru Folea, Mircea Ștefan Jipescu, Robert Ștefan Săndulescu

Vineri, 25 martie 2022

Ziua 5

  • 10:00
    Ora Romaniei
    • Biatlon

      Stadionul de biatlon Vuokatti
      • Stafeta 4x6 km mixt
        ROMANIA
    • Schi sarituri

      Lahti Sports Centre
      • Trambulina HS 100 echipa mixta - FINALA
        ROMANIA
  • 11:05
    Ora Romaniei
    • Short-track

      Vuokatti Arena
      • 1000 m feminin - FINALA
        Bí­borka Farkas, Sarolta Gál
  • 12:00
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Stadionul de schi fond Vuokatti
      • Stafeta mixta 4x5 km
        Delia Ioana Reit, Andreea Dogaru, Petrică Florin Iftimie, Gabriel Cojocaru
  • 12:30
    Ora Romaniei
    • Short-track

      Vuokatti Arena
      • 1000 m masculin - FINALA
        Antal Apor, Adam Dobos
  • 20:30
    Ora Romaniei
    • CEREMONIA DE INCHIDERE

      Vuokatti Arena Ceremony Plaza