You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Programul sportivilor din echipa României

PROGRAMUL SPORTIVILOR ROMANI

Duminica, 24 iulie 2022

Ziua 0

  • 21:30
    Ora Romaniei
    • CEREMONIA DE DESCHIDERE

      SNP Museum Park

Luni, 25 iulie 2022

Ziua 1

  • 10:30
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 100 m liber feminin - Serii
        Irina Ana Preda, Ana Maria Sibișeanu
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 200 m spate feminin - Serii
        Aissia Claudia Prisecariu
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 200 m fluture feminin - Serii
        Eva Maria Paraschiv
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 400 m mixt feminin - Serii
        Eliza Elena Diamandescu
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 100 m spate masculin - Serii
        Carol Mihai Cojocaru
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 200 m bras masculin - Serii
        Darius Ștefan Coman
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 100 m spate masculin - Serii
        Alexandru Constantinescu
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 400 m liber masculin - Serii
        Vlad Ștefan Mihalache, Nandor Nagy
  • 15:00
    Ora Romaniei
    • Volei

      Sala de volei Lupca
      • Meci feminin - Preliminarii - GRUPA A
        ROMANIA - Polonia
  • 18:15
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • 100 m masculin - Serii
        Adrian Daniel Dohotariu
  • 18:20
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • Saritura in lungime feminin - Calificari grupa A
        Raluca Monica Răduca
  • 18:46
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • 400 m masculin - Serii
        Darius Gavriloaia
  • 19:00
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 100 m spate masculin - Semifinale
        Alexandru Constantinescu
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 400 m mixt feminin - FINALA
        Eliza Elena Diamandescu
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 100 m liber feminin - Semifinale
        Irina Ana Preda
  • 19:14
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 200 m spate feminin - Semifinale
        Aissia Claudia Prisecariu
  • 19:26
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 200 m bras masculin - Semifinale
        Darius Ștefan Coman
  • 19:30
    Ora Romaniei
    • Handbal

      Sala de handbal Detv
      • Meci feminin - Preliminarii - GRUPA A
        ROMANIA - Danemarca
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • 400 m feminin - Serii
        Maria Denisa Capota
  • 19:38
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 200 m fluture feminin - Semifinale
        Eva Maria Paraschiv

Marti, 26 iulie 2022

Ziua 2

  • 10:30
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 200 m mixt masculin - Serii
        Robert Andrei Badea
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 400 m liber feminin - Serii
        Eliza Elena Diamandescu
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 100 m liber masculin - Serii
        Alexandru Constantinescu, Vlad Ștefan Mihalache
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • Stafeta combinata 4x100 m liber - Serii
        Ana Maria Sibișeanu, Irina Ana Preda, Alexandru Constantinescu, Vlad Ștefan Mihalache
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 200 m bras feminin - Serii
        Brigitta Vass
  • 10:35
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • Aruncarea greutatii masculin - FINALA
        Antonio Andrei Axentiev
  • 11:00
    Ora Romaniei
    • Gimnastica artistica

      Sala de gimnastica Banska Bystrica
      • Individual compus masculin - FINALA echipe&individual compus& calificari finale aparate
        Norbert Mihai Marcu, Flavius Sebastian Borca, David Antonio Puicea
    • Judo

      Sport Park Judo
      • 48 kg feminin - Tururi eliminatorii, recalificari, semifinale
        Iulia Maria Moldoveanu
    • Tenis

      Sports Park Tennis
      • Simplu masculin - Turul 1
        Gabriel Ghețu
  • 11:10
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • 100 m feminin - Serii
        Ștefania Balint
  • 11:40
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • 800m masculin - Serii
        Alexandru Prâsneac
  • 12:00
    Ora Romaniei
    • Ciclism

      Șosele Banska Byistrica
      • Contratimp feminin - FINALA
        Iana Alesia Balteș, Ana Elena Gheorghe, Silvia Maria Posea
  • 12:45
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • 400 m garduri masculin - Serii
        Tiberiu Petru Rusu
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • 400 m garduri feminin - Serii
        Alexandra Ștefania Uță
  • 13:30
    Ora Romaniei
    • Tenis

      Sports Park Tennis
      • Simplu feminin - Turul 1
        Eva Maria Ionescu
  • 15:30
    Ora Romaniei
    • Handbal

      Sala de handbal Detv
      • Meci feminin - Preliminarii - GRUPA A
        Slovacia - ROMANIA
  • 17:00
    Ora Romaniei
    • Judo

      Sport Park Judo
      • 48 kg feminin - Meciul pentru BRONZ sau FINALA (daca se califica)
        Iulia Maria Moldoveanu
    • Ciclism

      Sosele Banska Byistrica
      • Contratimp masculin - FINALA
        Cătălin Luca Câmpean, Edmond Novak, Cristian Ștefan Staicu
  • 18:05
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • Saritura in lungime feminin - FINALA
        Raluca Monica Răduca
  • 18:30
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • Aruncarea discului feminin - FINALA
        Ana Maria Vișan
  • 19:00
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 400 m liber feminin - FINALA (dacă se califică)
        Eliza Elena Diamandescu
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • Stafeta combinata 4x100 m liber - FINALA (dacă se califică)
        Ana Maria Sibișeanu, Irina Ana Preda, Alexandru Constantinescu, Vlad Ștefan Mihalache
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • 1500 m masculin - FINALA
        David George Cozma
  • 19:14
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 100 m liber masculin - Semifinale
        Alexandru Constantinescu
  • 19:22
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 200 m fluture feminin - FINALA
        Eva Maria Paraschiv
  • 19:34
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 200 m mixt masculin - Semifinale
        Robert Andrei Badea
  • 19:54
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 200 m bras feminin - Semifinale
        Brigitta Vass
  • 20:00
    Ora Romaniei
    • Volei

      Sala de volei Lupca
      • Meci feminin - Preliminarii - GRUPA A
        ROMANIA - Bulgaria
  • 20:15
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 200 m spate feminin - FINALA
        Aissia Claudia Prisecariu
  • 20:20
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • 5000 mars feminin - FINALA
        Crina Amalia Achihăiței
  • 20:45
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 100 m liber feminin - FINALA
        Irina Ana Preda

Miercuri, 27 iulie 2022

Ziua 3

  • 10:30
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 100 m fluture feminin - Serii
        Eva Maria Paraschiv
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 200 m liber feminin - Serii
        Ana Maria Sibișeanu
  • 11:00
    Ora Romaniei
    • Gimnastica artistica

      Sala de gimnastica Banska Bystrica
      • Individual compus feminin - FINALA echipe&individual compus& calificari finalele pe aparate
        Amalia Alexandra Ghigoarță, Sabrina Alexia Maneca Voinea, Amalia Ioana Puflea
    • Judo

      Sport Park Judo
      • 52 kg feminin - Tururi eliminatorii, recalificari, semifinale
        Florina Bădiceanu
    • Judo

      Sport Park Judo
      • 57 kg feminin - Tururi eliminatorii, recalificari, semifinale
        Ioana Elena Luciana Catana
    • Judo

      Sport Park Judo
      • 66 kg masculin - Tururi eliminatorii, recalificari, semifinale
        Claudiu Alexandru Oancea
    • Tenis

      Sports Park Tennis
      • Simplu masculin - Turul 2
        Gabriel Ghețu
  • 11:05
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • 110 m garduri masculin - Serii
        Vlad Gabriel Dumitra
  • 11:30
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • Triplusalt feminin - Calificari grupele A,B
        Monia Alexandra Toma
  • 11:40
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • 200 m feminin - Serii
        Melisa Anamaria Niculae
  • 12:25
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • 1500 m feminin - Serii
        Lenuța Constantin
  • 12:30
    Ora Romaniei
    • Tenis

      Sports Park Tennis
      • Simplu feminin - Turul 2
        Eva Maria Ionescu
  • 15:00
    Ora Romaniei
    • Volei

      Sala de volei Lupca
      • Meci feminin - Preliminarii - GRUPA A
        Turcia - ROMÂNIA
  • 18:40
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • Saritura in inaltime masculin - FINALA
        Ștefan Constantin Gagiu
  • 19:00
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 100 m fluture feminin - Semifinale (dacă se califică)
        Eva Maria Paraschiv
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 200 m liber feminin - Semifinale (dacă se califică)
        Ana Maria Sibișeanu
  • 19:15
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • Triplusalt masculin - FINALA
        Eduard Florin Unguroaica
  • 19:24
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 200 m spate masculin - Semifinale
        Carol Mihai Cojocaru
  • 19:30
    Ora Romaniei
    • Handbal

      Sala de handbal Detva
      • Meci feminin - Preliminarii - GRUPA A
        ROMÂNIA - Ungaria
  • 19:44
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 100 m liber masculin - FINALA
        Alexandru Constantinescu
  • 19:58
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 200 m mixt masculin - FINALA
        Robert Andrei Badea
  • 20:37
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 200 m bras feminin - FINALA
        Brigitta Vass

Joi, 28 iulie 2022

Ziua 4

  • 10:30
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 200 m spate masculin - Serii
        Robert Andrei Badea, Carol Mihai Cojocaru
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 50 m liber masculin - Serii
        Alexandru Constantinescu
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 100 m bras masculin - Serii
        Darius Ștefan Coman
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 200 m mixt feminin - Serii
        Eliza Elena Diamandescu
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 200 m mixt feminin - Serii
        Ana Maria Sibișeanu
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 200 m liber masculin - Serii
        Nandor Nagy; Vlad Ștefan Mihalache
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 100 m spate feminin - Serii
        Aissia Claudia Prisecariu
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 100 m bras feminin - Serii
        Brigitta Vass
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • Stafeta combinata 4x100 m mixt - Serii
        Carol Mihai Cojocaru/Aissia Claudia Prisecariu, Brigitta Vass, Vlad Ștefan Mihalache, Irina Ana Preda/Alexandru Constantinescu
  • 10:35
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • Aruncarea greutatii feminin - Calificari grupele A,B
        Adina Ionela Fîrțală
  • 11:00
    Ora Romaniei
    • Tenis

      • Simplu feminin - Sferturi de finala (daca se califica)
        Eva Maria Ionescu
    • Tenis

      Sports Park Tennis
      • Simplu masculin - Sferturi de finala (daca se califica)
        Gabriel Ghețu
    • Judo

      Sport Park Judo
      • 90 kg masculin - Tururi eliminatorii, recalificari, semifinale
        Rareș Ștefan Arsenie
    • Judo

      Sport Park Judo
      • 70 kg feminin - Tururi eliminatorii, recalificari, semifinale
        Hanna Balogh
    • Judo

      Sport Park Judo
      • 63 kg feminin - Tururi eliminatorii, recalificari, semifinale
        Maria Nicoleta Grigore
    • Judo

      Sport Park Judo
      • 81 kg masculin - Tururi eliminatorii, recalificari, semifinale
        Marian Sebastian Medre
  • 12:00
    Ora Romaniei
    • Ciclism

      Sosele Banska Byistrica
      • Sosea contratimp feminin - FINALA
        Iana Alesia Balteș, Ana Elena Gheorghe, Silvia Maria Posea
  • 12:42
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • 200 m feminin - Semifinala 2
        Melisa Anamaria Niculae
  • 14:00
    Ora Romaniei
    • Tenis

      Sports Park Tennis
      • Dublu mixt - Sferturi de finala
        Eva Maria Ionescu/Gabriel Ghețu - Paolo Angeli / Nala Kovacic (Slovenia)
  • 15:00
    Ora Romaniei
    • Gimnastica artistica

      Sala de gimnastica Banska Bystrica
      • Echipe mixte - FINALA
        ROMÂNIA
  • 17:00
    Ora Romaniei
    • Judo

      Sport Park Judo
      • 90 kg masculin - Meciul pentru BRONZ sau FINALA (daca se califica)
        Rareș Ștefan Arsenie
    • Judo

      Sport Park Judo
      • 70 kg feminin - Meciul pentru BRONZ sau FINALA (daca se califica)
        Hanna Balogh
    • Judo

      Sport Park Judo
      • 63 kg feminin - Meciul pentru BRONZ (dacă se califică)
        Maria Nicoleta Grigore
    • Judo

      Sport Park Judo
      • 81 kg masculin - Meciul pentru BRONZ sau FINALA (dacă se califică)
        Marian Sebastian Medre
  • 17:30
    Ora Romaniei
    • Ciclism

      Șosele Banska Byistrica
      • Sosea masculin - FINALA
        Cătălin Luca Câmpean, Edmond Novak, Cristian Ștefan Staicu
  • 17:35
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • Saritura in inaltime feminin - Calificari grupele A,B
        Anastasia Bîzgan
  • 19:00
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 100 m fluture feminin - FINALA (dacă se califică)
        Eva Maria Paraschiv
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 100 m bras masculin - Semifinale (dacă se califică)
        Darius Ștefan Coman
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 200 m liber masculin - Semifinale (dacă se califică)
        Nandor Nagy; Vlad Ștefan Mihalache
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 100 m spate feminin - Semifinale (dacă se califică)
        Aissia Claudia Prisecariu
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 100 m bras feminin - Semifinale (dacă se califică)
        Brigitta Vass
  • 19:20
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • 400 m feminin - FINALA
        Maria Denisa Capota
  • 19:24
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 200 m spate masculin - Semifinala
        Carol Mihai Cojocaru
  • 19:27
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 200 m mixt masculin - Semifinale
        Ana Maria Sibișeanu
  • 20:00
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • Aruncarea ciocanului feminin - FINALA
        Alexandra Maria Iacob
  • 20:45
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • Stafeta combinata 4x100 m mixt - FINALA
        Aissia Claudia Prisecariu, Eva Paraschiv, Darius Coman, Alexandru Constantinescu
  • 21:20
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • 400 m garduri feminin - FINALA
        Alexandra Ștefania Uță

Vineri, 29 iulie 2022

Ziua 5

  • 10:30
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 400 m mixt masculin - Serii
        Robert Andrei Badea
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 50 m liber feminin - Serii
        Irina Ana Preda
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • Stafeta 4x100 m mixt feminin - Serii
        Aissia Claudia Prisecariu, Brigitta Vass, Eva Maria Paraschiv, Irina Ana Preda
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • Stafeta 4x100 m mixt masculin - Serii
        Carol Mihai Cojocaru, Darius Ștefan Coman, Vlad Ștefan Mihalache, Alexandru Constantinescu
  • 11:00
    Ora Romaniei
    • Judo

      Sport Park Judo
      • 78 kg feminin - Tururi eliminatorii, recalificari, semifinale
        Francesca Maria Corneliu
    • Judo

      Sport Park Judo
      • +100 kg masculin - Tururi eliminatorii, recalificari, semifinale
        Darius Gabriel Georgescu
  • 11:35
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • Stafeta 100x200x300x400 m feminin - Serii
        Ștefania Balint, Melisa Anamaria Niculae, Maria Denisa Capota, Alexandra Ștefania Uță
  • 11:40
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • Stafeta 100x200x300x400 m masculin - Serii
        Adrian Daniel Dohotariu, Darius Gavriloaia, Vlad Gabriel Dumitra, Tiberiu Petru Rusu
  • 11:42
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • Aruncarea discului masculin - FINALA
        Mihai Damian Motorca
  • 11:50
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • Saritura in lungime masculin - FINALA
        Cristian Marius Popescu
  • 12:15
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • 3000 m masculin - FINALA
        Lucian Florin Ștefan
  • 12:30
    Ora Romaniei
    • Volei

      Sala de volei Lupca
      • Meci feminin - Meci de clasament
        ROMÂNIA - Slovacia
  • 14:00
    Ora Romaniei
    • Tenis

      Sports Park Tennis
      • Simplu feminin - FINALA
        Eva Maria Ionescu
  • 15:00
    Ora Romaniei
    • Gimnastica artistica

      • Sarituri feminin - FINALA
        Sabrina Alexia Maneca Voinea
    • Gimnastica artistica

      Sala de gimnastica Banska Bystrica
      • Paralele inegale feminin - FINALA
        Amalia Alexandra Ghigoarță
  • 15:30
    Ora Romaniei
    • Tenis

      Sport Park Judo
      • Dublu mixt - FINALA
        Eva Maria Ionescu/Gabriel Ghețu
  • 17:00
    Ora Romaniei
    • Judo

      Sport Park Judo
      • 78 kg feminin - Meciul pentru BRONZ sau FINALA (daca se califica)
        Francesca Maria Corneliu
    • Judo

      Sport Park Judo
      • +100 kg masculin - Meciul pentru BRONZ sau FINALA (daca se califica)
        Darius Gabriel Georgescu
    • Judo

      Sport Park Judo
      • 100 kg masculin - Meciul pentru BRONZ sau FINALA (daca se califica)
        Bogdan Alexandru Petre
  • 17:30
    Ora Romaniei
    • Handbal

      Sala de volei Lupca
      • Meci feminin - Meci de clasament
        ROMÂNIA - Croatia
  • 19:00
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 100 m bras masculin - FINALA (dacă se califică)
        Darius Ștefan Coman
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 200 m liber masculin - FINALA (dacă se califică)
        Nandor Nagy; Vlad Ștefan Mihalache
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 100 m bras feminin - FINALA (dacă se califică)
        Brigitta Vass
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 400 m mixt masculin - FINALA (dacă se califică)
        Robert Andrei Badea
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 50 m liber feminin - Semifinala
        Irina Ana Preda
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • Stafeta 4x100 m mixt feminin - FINALA (dacă se califică)
        Aissia Claudia Prisecariu, Brigitta Vass, Eva Maria Paraschiv, Irina Ana Preda
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • Stafeta 4x100 m mixt masculin - FINALA (dacă se califică)
        Carol Mihai Cojocaru, Darius Ștefan Coman, Vlad Ștefan Mihalache, Alexandru Constantinescu
  • 19:08
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 800 m liber feminin - FINALA
        Eliza Elena Diamandescu
  • 19:20
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • 800 m masculin - FINALA (dacă se califică)
        Alexandru Prâsneac
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • Triplusalt feminin - FINALA
        Monia Alexandra Toma
  • 19:30
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 100 m spate feminin - FINALA (dacă se califică)
        Aissia Claudia Prisecariu
  • 20:00
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • Aruncarea sulitei masculin - FINALA (dacă se califică)
        Valentin Florin Ispas
  • 20:05
    Ora Romaniei
    • Inot

      Bazinul Sport Park
      • 200 m mixt feminin - FINALA (dacă se califică)
        Ana Maria Sibișeanu

Sambata, 30 iulie 2022

Ziua 6

  • 09:00
    Ora Romaniei
    • Handbal

      Sala de handbal Detva
      • Meci feminin - Meciul pentru locurile 7-8
        ROMÂNIA
  • 09:30
    Ora Romaniei
    • Volei

      Sala de volei Lupca
      • Meci feminin - Meciul pentru locurile 7-8
        ROMÂNIA
  • 10:50
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • 2000 m obstacole masculin - FINALA
        Mihai Alin Șavlovschi
  • 11:00
    Ora Romaniei
    • Judo

      Sport Park Judo
      • Echipe mixte - Serii, recalificări, FINALE (dacă se califică)
        ROMÂNIA
  • 11:15
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • 1500 m feminin - FINALA
        Lenuța Constantin
  • 11:35
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • 3000 m feminin - FINALA
        Alexandra Maria Hudea
  • 11:45
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • Stafeta 100x200x300x400 m feminin - FINALA
        Ștefania Balint, Melisa Anamaria Niculae, Maria Denisa Capota, Alexandra Ștefania Uță
  • 11:57
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Stiavnicky
      • Stafeta 100x200x300x400 m masculin - FINALA
        Adrian Daniel Dohotariu, Darius Gavriloaia, Vlad Gabriel Dumitra, Tiberiu Petru Rusu
  • 15:00
    Ora Romaniei
    • Gimnastica artistica

      Sala de gimnastica Banska Bystrica
      • Barna feminin - FINALA
        Amalia Ioana Puflea
  • 15:30
    Ora Romaniei
    • Gimnastica artistica

      Sala de gimnastica Banska Bystrica
      • Sol feminin - FINALA
        Sabrina Alexia Maneca Voinea; Amalia Ioana Puflea
  • 21:30
    Ora Romaniei
    • CEREMONIA DE INCHIDERE

      Sport Park Judo