Stiri

8 iunie 2018 Crosul Ziua Olimpica din Bucuresti a adunat la start, in Parcul Lumea Copiilor, peste 900 de participanti

Editia din acest an a Crosului Ziua Olimpica, din Capitala, competitie organizata de Comitetul Olimpic si Sportiv Roman (COSR) prin Academia Olimpica Romana (AOR),  filialele din Bucuresti (Sector 1, Sector 2, Sector 3, Sector 4, Sector  5, Sector 6 si filiala Bucuresti), s-a desfasurat in Parcul Lumea Copiilor.

La startul intrecerilor s-au inscris peste 900 de iubitori ai sportului in aer liber, intrecerile desfasurandu-se pe patru categorii de varsta, atat la feminin cat si la masculin.

Inainte de inceperea competitiei, Arthur Hoffmann - directorul onorific al AOR, le-a transmis tuturor celor prezenti  mesajul presedintelui Comitetului International Olimpic a Thomas Bach. La finalul intrecerilor, Arthur Hoffmann, Laurentiu Oprea, director AOR Bucuresti - Sector 4 , inspector general de Educatie Fizica si Sport in cadrul Inspectoratului Scolar al Municipiului Bucuresti (ISMB), Razvan Calugareanu, secretar AOR - Sector 3, inspector general de Educatie Fizica si Sport in cadrul ISMB si Roxana Sulea, secretar AOR Bucuresti, metodist educatie fizica si sport Bucuresti,  le-au oferit premii tuturor ocupantilor podiumului (cate un rucsac celor clasati pe locul I, cate un set de badminton celor de pe locul II si cate o minge de volei celor de pe locul III).

Castigatorii Crosului Ziua Olimpica:

Categoria clasele IV-VI (fete):
Locul 1 – Angelina Stancu
Locul 2 – Irina Benea
Locul 3 – Alisia Atanasoaie
Categoria clasele IV-VI (baieti):
Locul 1 – Bogdan Fratenescu
Locul 2 – Adrian Tudor
Locul 3 – Robert Manica

Categoria clasele VII-VIII (fete)
Locul 1 – Ioana Radu
Locul 2 – Florina Artene
Locul 3 – Denisa Mandica
Categoria clasele VII-VIII (baieti):
Locul 1 – Razvan Iancu
Locul 2 – Eduard Rusu
Locul 3 – Alexandru Alarqan

Categoria clasele IX-XII (fete):
Locul 1 – Ana Maria Brica
Locul 2 – Crina Bercea
Locul 3 – Elena Chiss
Categoria clasele IX-XII (baieti):
Locul 1 – Robert Begu
Locul 2 – Eugen Mocanu
Locul 3 – David Banica

Categoria Open (feminin):
Locul 1 – Alina Bercea
Locul 2 – Daniela David
Locul 3 – Oana Silvestru
Categoria Open (masculin):
Locul 1 – Valentin Francu
Locul 2 – Cristi Borcan
Locul 3 – Valeriu Bobocescu