Stiri

26 iulie 2017 Rezumatul Zilei 3 competitionale a FOTE Gyor 2017

Echipa Olimpica a Romaniei a cucerit o medalie de argint, la judo - si doua de bronz, in cea de-a treia zi a FOTE Gyor 2017. Celor trei medalii, li se adauga cele doua locuri 4, de la kaiac si canoe simplu, pe 500 m.

Rezultatele sportivilor romani in Ziua 3 competitionala a FOTE Gyor 2017:

Judo
52 kg feminin: Ramona Florina Micula - Medalie de argint
48 kg feminin: Maria Dumitru – Locul 7
60 kg masculin: Radvanszki Szilard - neclasat
66 kg masculin: Adrian Sulca Iosif - neclasat

Atletism
800 m feminin: Andreea Raissa Hojda -  Medalie de bronz
1500 m masculin: Andrei Sterea - Locul 12 - cu timpul 4:14.72
200 m masculin: Mihai Patrick Popa - Locul 4 - in seria 1, cu timpul 23.44
saritura in lungime masculin: Eduard Valentin Paduraru - Locul 12 - in FINALA, cu 3.89 m
200 m feminin: Adina Elena Circiogel - Locul 5 - in seria 2, cu timpul 26.54
400 m feminin: Maria Scrob - Locul 4 - in semifinala 3, cu timpul 56.84
3000 m feminin: Georgiana Cosmina Spiridon - Locul 6 - cu timpul 9:56.70
triplusalt feminin: Patricia Daria David - Locul 7 - in calificari, Grupa A, cu 11.63 m

Inot
100 m liber feminin: Ana Iulia Dascal - Medalie de bronz , cu timpul 56.63
400 m liber feminin: Clara Andreea Spanu -   Locul 15, cu timpul 4:27.23
200 m mixt masculin:    Mihnea Ioan Ionescu -  Locul 27, cu timpul 2:12.51
200 m spate feminin:   Gabriela Ioana Gadea -  Locul 12 - in calificari, cu timpul 2:19.74
100 m bras feminin:  Ingrid Huszar - Locul 9 - in calificari, cu timpul 1:11.91  
200 m mixt feminin: Andreea Ramona Dragoi - Locul 18 - cu timpul 2:23.69; Ingrid Huszar - Locul 44 - cu timpul 2:36.52
100 m bras feminin: Ingrid Huszar - Locul 11 - cu timpul 1:12.73

Kaiac-canoe
C1 - 500 m masculin:  Mihai Razvan Batagui,  Locul 4 - in FINALA, cu timpul 2:14.290
K1 - 500 m masculin: Ionut Georgian Nicolaescu, Locul 4 - in FINALA, cu timpul 1:50.080
K4 - 500 m mixt:  Iulian Marius Barbulescu, Angela Bodnariuc, Georgiana Marinela Manofu-Vucea, Ionut Georgian Nicolaescu, Locul 5 dupa ce au castigat finala B cu timpul 1:35.500
K1 - 500 m feminin: Angela Bodnariuc, Locul 5 dupa ce a castigat finala B cu timpul 2:04.672
K2 - 500 m masculin: Iulian Marius Barbulescu, Ionut Georgian Nicolaescu, Locul 5 dupa ce au castigat finala B cu timpul 1:39.524;

Handbal feminin
ROMANIA - Ungaria 23-20, in al treilea meci din Grupa A

Tenis
Simplu feminin: Ilinca Dalina Amariei - In Turul 2, a pierdut cu 2-6, 2-6 in fata Elina Avanesyan (Rusia); Ana Paraschiva Manea - In Turul 2, a pierdut cu 3-6, 2-6 in fata Kamila Bartone (Letonia)