Stiri

26 iulie 2017 Rezumatul Zilei 2 competitionale a FOTE Gyor 2017

In cea de a doua zi a intrecerilor din cadrul FOTE Gyor 2017, judoka Ana Maria Stroe s-a clasat pe locul 5, in limitele categoriei 40 kg, iar atletul Mirel Cristian Stoica a ocupat locul 6 la 100 m, cele mai bune clasari de pana acum ale Echipei Olimpice a Romaniei la aceasta editie a FOTE.

Toate rezultatele sportivilor romani in Ziua 2 competitionala a FOTE Gyor 2017:

Gimnastica artistica
Echipe masculin: Eduard Liviu Gavrila, Razvan Denis Marc, Rafael Szabo au ocupat locul 30 - cu 149.300 puncte;
Individual compus masculin: Rafael Szabo - Locul 30 - in calificari, cu 74.400 puncte,  Razvan Denis Marc - Locul 55 - in calificari cu 69.750 puncte, Eduard Liviu Gavrila - Locul 35 - in calificari cu 73.900 p;

Rafael Szabo s-a calificat in FINALELE de la individual compus (s-a clasat in primele 24 de locuri, in lupta pentru podium fiind permisa intrarea doar a doi gimnastisti din aceeasi tara), si inele (al treilea punctaj).

Judo
40 kg feminin: Ana Maria Stroe  - Locul 5 ;
44 kg feminin: Anamaria Ioana Sirbu - Locul 7 ;

Inot
100 m liber feminin: Ana Iulia Dascal - Locul 3 - in semifinale, cu timpul 56:85. S-a calificat in FINALA
50 m liber masculin: Gabriel Ioan Dumitrache - Locul 45 - in calificari, cu timpul 25.84;
100 m liber feminin: Maysa Ratiu - Locul 51 - in calificari, cu timpul 01:00,66
800 m liber feminin: Clara Andreea Spanu - Locul 11 - cu timpul 09:08.98,

Atletism
110 m garduri masculin: Darius Gabriel Florian - Locul 5 - in semifinala 3, cu timpul 14.90;
100 m masculin: Mirel Cristian Stoica - Locul 6 - in FINALA, cu timpul 10.80;
saritura in lungime masculin: Eduard Valentin Paduraru  - Locul 6 - in calificari, Grupa A, cu 6.73 m - s-a calificat in FINALA

Kaiac-canoe
C1 - 500 m masculin: Mihai Razvan Batagui - Locul 1 - in seria 4, cu timpul 2:07.448;
K2 - 500 m masculin: Iulian Marius Barbulescu, Ionut Georgian Nicolaescu - Locul 2 - in seria 3, cu timpul 1:42.488
K1 - 500 m feminin: Angela Bodnariuc - Locul 2 - in seria 1, cu timpul 2:06.015;
K1 - 500 m masculin: Ionut Georgian Nicolaescu - Locul 2 - in seria 1, cu timpul 1:49.695;
Toate cele patru echipaje s-au calificat in semifinale.
K2 - 500 m feminin: Angela Bodnariuc, Georgiana Marinela Manofu-Vucea - Locul 3 - in calificari, seria 3, cu timpul 1:55.443;

Tenis
Simplu masculin: Nicholas David Ionel - In Turul 2, l-a invins cu 7-6(4), 6-2 pe favoritul nr. 1 Anthony Genov (Bulgaria);  Radu Mihai Papoe  - In Turul 1, l-a invins cu 6-2, 6-3 pe Roberts Jaricevskis (Letonia);
simplu feminin: Ana Paraschiva Manea  - In Turul 1, a invins-o cu 7-5,6-0 pe Arina Gamretkaia (Moldova)

Handbal
ROMANIA - Olanda 33-32, in al doilea meci din Grupa A

Ciclism
Sosea contratimp masculin; Razvan Denis Marc - Locul 92 - cu timpul 15:40.23, Vasile Gabriel Silaghi - Locul 95 - cu timpul 16:11.22, Mihai Adrian Grigore - Locul 96 - cu timpul 16:15.63