Stiri

20 august 2016 Jurnal de Rio: Ziua 14

Jurnal de Rio: Ziua 14

In cea de-a 14-a zi a Jocurilor Olimpice de la Rio de Janeiro, in sferturile de finala ale competitiei masculine de lupte libere, Ivan Guidea a pierdut in limitele categoriei 57 kg, cu 0-10, in fata bulgarului Vladimir Vladimirov Dubov, dupa ce in optimile de finala, l-a invins cu 8-3 pe turcul Suleyman Atli.

In cursa masculina de  50 km mars atletul Narcis Stefan Mihaila s-a clasat pe locul 31, cu timpul 4:02:46, care a reprezentat cea mai buna performanta personala a sa.

Celelalte rezultate inregistrate de sportivii romani in Ziua 14 a JO:

Atletism
50 km mars masculin - Marius Iulian Cocioran n-a terminat cursa;
20 km mars feminin - Andreea Arsine s-a clasat pe locul 45 - cu timpul 1:38:16, Ana Veronica Rodean, pe locul 50 - cu timpul 1:38:42, iar Claudia Nicoleta Stef pe locul 57 - cu timpul 1:41:47;
Stafeta 4x400 m feminin - Sanda Belgyan, Anamaria Ionita, Andrea Miklos , Adelina Dorina Pastor  s-au clasat pe locul 7 in seria 1, cu timpul 3:29.87 - nu s-au calificat in FINALA

Gimnastica ritmica - individual compus feminin - Ana Luiza Filiorianu a acumulat un total de 67.458 puncte (16.850 la cerc – locul 21, 16.800 la minge – locul 20, 16.808 la maciuci – locul 22 si 17.000 la panglica – locul 15) si nu s-a calificat in FINALA.