Stiri

13 februarie 2016 Rezumatul Zilei 2 competitionale a JOT Lillehammer 2016

Componentii Echipei Olimpice a Romaniei au obtinut urmatoarele rezultate in Ziua 2  a JOT Lillehammer 2016:

Hochei pe gheata - indemanare
Eduard Casaneanu s-a clasat pe locul 2 - in proba de sut, unde a castigat trei runde, in fata japonezului Roy Kanda, finlandezului Aleks Haatanen si australianului Jake Riley si pe locul 3 - in proba de viteza, dupa ce a castigat doua runde, in fata norvegianului Sander Dilling Hurrod si lituanianului Dino Mukovoz. Dupa probele de agilitate, cel mai rapid sut, depasire si control puc vor fi stabiliti cei opt  finalisti;
Diana Alexandra Iuga s-a clasat pe locul 11 - in proba de sut, unde a pierdut in prima runda in fata britanicei Verity Lewis, si pe locul 13 - in proba de viteza, unde a pierdut in prima runda in fata austriecei Theresa Schafzahl. Dupa probele de agilitate, cel mai rapid sut, depasire si control puc vor fi stabilite cele opt  finaliste;

Schi alpin - Super G
Iulia Boier s-a clasat pe locul 36 - cu timpul 1:24.65. Au fost inscrise 45 de sportive, una nu a luat startul, iar sapte nu au terminat cursa;
Alexandru Stefan Stefanescu - nu a terminat cursa

Patinaj viteza - 500 m feminin
Mihaela Hogas - locul 17 - cu timpul 84.38. Au luat startul 26 de sportive;

Schi fond - cros liber
Iulian Ababei - locul 41 - cu timpul 3:36.48. Au luat startul 50 de sportivi;
Nicoleta Luciana Sovarschi - locul 31 - cu timpul 4:05.87. Au luat startul 40 de sportive;