Stiri

28 iulie 2015 Rezumatul Zilei 2 competitionale a FOTE Tbilisi 2015

Componentii Echipei Olimpice a Romaniei au obtinut urmatoarele rezultate in Ziua 1 a FOTE Tbilisi 2015:

Atletism
800 m feminin: Diana Elena Bogos - Locul 3 - in serii cu timpul 2:11.79 - cea mai buna performanta personala - s-a calificat in FINALA;
saritura in lungime feminin: Ioana Manoliu - Locul 6 - in Grupa B cu 5.60 m - s-a calificat in FINALA;
100 m garduri feminin
: Iulia Nicoleta Banaga - Locul 14 - cu timpul 14.35;
aruncarea discului feminin: Ioana Diana Tiganasu - Locul 8 - in Grupa A cu 39.44 m - nu s-a calificat in finala;
3000 m masculin:Peter Daniel Herman - Locul 9 - cu timpul 9:15.11;
800 m masculin: Andrei Daniel Matei - Locul 20 - cu timpul 2:02.72;

Gimnastica artistica (masculin)
echipe: Alexandru Banicioiu, Iosif Beniamin Cristea, Catalin Drunea - Locul 16 - cu 150.750 p;
individual compus: Alexandru Banicioiu - Locul 47 - cu 73.800 p; Iosif Beniamin Cristea - Locul 46 - cu 73.950 p; Catalin Drunea - Locul 43 - cu 74.650 p;
bara fixa:  Catalin Drunea - Locul 52 - cu 12.000 p;  Iosif Beniamin Cristea - Locul 51 - cu 12.000 p; Alexandru Banicioiu - Locul 54 - cu 11.950 p;
 sol: Iosif Beniamin Cristea - Locul 64 - cu 11.600 p; Alexandru Banicioiu - Locul 63 - cu 11.800 p;  - Catalin Drunea - Locul 58 - cu 12.150 p;
sarituri: Alexandru Banicioiu - Locul 41 - cu 13.150 p; Iosif Beniamin Cristea - Locul 61 - cu 12.350 p; Catalin Drunea - Locul 22 - cu 13.600 p;
paralele:  Alexandru Banicioiu - Locul 45 - cu 12.750 p; Catalin Drunea - Locul 55 - cu 12.550 p; Iosif Beniamin Cristea - Locul 26 - cu 13.150 p;
inele: Alexandru Banicioiu - Locul 25 - cu 12.850 p; Catalin Drunea - Locul 51 - cu 11.900 p; Iosif Beniamin Cristea - Locul 48 - cu 12.050 p;
cal cu manere masculin: Catalin Drunea - Locul 41 - cu 12.450 p; Alexandru Banicioiu - Locul 60 - cu 11.300 p; Iosif Beniamin Cristea - Locul 33 - cu 12.800 p;

Handbal (feminin)
ROMANIA - Cehia 25-26, in Grupa B;

Tenis
simplu feminin: Selma Stefania Cadar - in Turul 2 a castigat cu 7-6, 6-4 in fata britanicei Nell Maya Miller;  Andreea Prisacariu -  in Turul 2 a pierdut cu 6-3, 5-7, 2-6 in fata nemtoaicei Siemers Irina Denise Cantos, cap de serie nr. 9;
dublu feminin: Selma Stefania Cadar, Andreea Prisacariu – calificate in Turul 2;
dublu masculin: Andreescu Cristian Alexandru, Palosi Stefan Francisc – calificati in Turul 2;

Judo
50 kg masculin -  Vlad Codrut David Luncan - Locul 5;
44 kg feminin - Georgiana Ionita - Locul 7 ;
55 kg masculin - Ionut Andrei Grigorescu - in calificari a pierdut in fata elvetianului Schwander;

Inot
400 m liber masculin: Robert Dumitru Valeanu - Locul 25 - cu timpul 4:10.57 ;
100 m liber feminin: Jasminne Anne Marie Ivan - Locul 27 - in serii cu timpul 01:00.43;
50 m liber masculin: Ionut Radu - Locul 11 - cu timpul 24.08; Andrei Rusen - Locul 30 - cu timpul 24.85;
100 m liber feminin: Ana Iulia Dascal - Locul 12 - cu timpul 59.51;
800 m liber feminin: Maria Claudia Gadea - Locul 11 - cu timpul 9:15.57;