Stiri

29 ianuarie 2015 Rezultatele Zilei 4 a editiei de iarna a FOTE 2015

Cel mai bun rezultat obtinut de reprezentantii Romaniei in cea de-a patra zi a intrecerilor din cadrul Festivalului Olimpic al Tineretului European (FOTE) Vorarlberg&Liechtenstein 2015 a fost locul 35 pe care s-a clasat schiorul alpin Alin Victor Tulburean in proba de slalom. Dupa ce in prima runda a ocupat pozitia 57, evolutia superioara din mansa secunda l-a ajutat sa urce 22 de locuri in clasament. Toate  rezultatele:

Schi alpin - slalom masculin - din 110 sportivi inscrisi, 43 au terminat ambele manse (in mansa 1, trei schiori n-au luat startul si 39 n-au terminat cursa, iar in mansa 2, un schior a fost descalificat si 24 n-au terminat cursa)

Alin Victor Tulburean - locul 35 – cu timpul total 1:44.02 (52.58 - in mansa 1 si 51.44 - in mansa 2)
Thomas Andrei Cojanu - Neclasat - s-a numarat printre cei 39 de schiori care n-au terminat cursa in mansa 1

Schi fond - sprint clasic masculin - 85 participanti la start, primii 30 clasati s-au calificat in fazele urmatoare ale competitiei

Sandor Gyorgy - locul 49-  cu timpul 03:53.09
Raul Mihai Popa  - locul 52 - cu timpul 03:56.82
Nicolae Razvan Arnaut - locul 58 - cu timpul 04:05.88

Schi fond - sprint clasic feminin - 69 participante la start, primele 30 clasate s-au calificat in fazele urmatoare ale competitiei