Stiri

28 ianuarie 2015 Rezultatele Zilei 3 a editiei de iarna a FOTE 2015

Cel mai bun rezultat obtinut de reprezentantii Romaniei in cea de-a treia zi a intrecerilor din cadrul Festivalului Olimpic al Tineretului European (FOTE) Vorarlberg&Liechtenstein 2015 a fost locul 13 pe care s-a clasat biatlonistul Raul Antonio Flore in proba de 10 km urmarire. Toate  rezultatele:

Patinaj artistic - program liber feminin – 30 de participante inscrise in competitie
Aletta Zselyke Kenez  - locul 28 - cu un total de 75,78 puncte (27,38 p - programul scurt si 48,4 p - program liber)

Schi alpin - slalom urias feminin – din 84 de concurente, 41 au terminat ambele manse (in mansa 1, din 84 participante inscrise doua n-au luat startul si 33 n-au terminat cursa, iar in mansa 2, din 49 concurente, una n-a luat startul si sapte n-au terminat cursa)

Andra Corinne Ghislaine Caill - locul 28 - cu timpul total  2:02.63 - 1:01.49  in mansa 1 si 1:01.14 in mansa 2.
Mara Teodora Ciobanu - locul 34 - cu timpul total 2:12.41 - 1:06.23 in mansa 1 si 1:06.18 in mansa 2

Biatlon - 10 km urmarire masculin – (60 de participanti la start)

Raul Antonio Flore – locul 13 – cu timpul 34:55
Tamas Koncsag - locul 41 – cu timpul 39:13.4
Daniel Munteanu - locul 51– cu timpul 40:27.3
Florin Ungureanu – locul 34 – cu timpul 38:26.8

Schi fond - 7,5 km liber masculin – din 88 participanti inscrisi, unul nu a luat startul

Nicolae Razvan Arnaut – locul 66– cu timpul 22:40.2
Sandor Gyorgy – locul 49 – cu timpul 21:31.3
Raul Mihai Popa – locul 30 – cu timpul 20:47.7

Schi fond - 5 km liber feminin – din 75 de participante inscrise, una nu a luat startul

Nicoleta Luciana Sovarschi - locul 44 – cu timpul 16:08.1
Bernadett Kacso – locul 54 – cu timpul 16:42.8

Biatlon - 7,5 km urmarire feminin – din 60 de concurente inscrise, doua n-au luat startul

Florina Iulia Danila - locul 25 - cu timpul 31:42.7
Maria Luisa Rasina – locul 44 - cu timpul 35:55.0
Ana Larisa Cotrus - locul 49 - cu timpul 36:41.1

Patinaj artistic - program liber masculin – din 18 participanti

Flavius Andrei Luca – locul 18 - cu un total de 73,37  puncte (24.70 p - programul scurt si 48.67p - program liber)