Jocuri Olimpice de Tineret - Lausanne, Elvetia 2020

Programul complet ROMANI IN COMPETITIE AZI

Joi, 9 ianuarie 2020

Ziua 0

  • 20:30
    Ora Romaniei
    • CEREMONIA DE DESCHIDERE

      Arena Vaudoise

Vineri, 10 ianuarie 2020

Ziua 1

  • 11:15
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Centrul Alpin Les Diablerets
      • Super-urias feminin - Mansa 1
        Diana Andreea Rentea
  • 11:30
    Ora Romaniei
    • Alpinism si Escalada

      Villars Winter Park
      • Schi alpinism proba individuala feminin
        Anca Alexandra Olaru, Larisa Daniela Cosofret
  • 13:30
    Ora Romaniei
    • Alpinism si Escalada

      Villars Winter Park
      • Schi alpinism proba individuala masculin
        George Petrut Cotinghiu, Constantin Surdu
  • 14:30
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Centrul Alpin Les Diablerets
      • Super-urias masculin - Mansa 1
        Andrei Tudor Stanescu
  • 17:00
    Ora Romaniei
    • Hochei pe gheata

      Arena Vaudoise
      • - Tur 1Csongor Antal
  • 20:00
    Ora Romaniei
    • Hochei pe gheata

      Arena Vaudoise
      • - Tur 1Emilia Munteanu, Sonia Iris David

Sambata, 11 ianuarie 2020

Ziua 2

  • 10:00
    Ora Romaniei
    • Hochei pe gheata

      Arena Vaudoise
      • - Tur 2Csongor Antal
  • 11:30
    Ora Romaniei
    • Biatlon

      Centrul Nordic Les Tuffes
      • 10 km individual feminin - FINALA
        Andrea Csutak, Blanka Borbely, Zsulett Demian
    • Schi alpin

      Centrul Alpin Les Diablerets
      • Combinata alpina masculin - Mansa 1
        Andrei Tudor Stanescu
  • 13:00
    Ora Romaniei
    • Hochei pe gheata

      Arena Vaudoise
      • - Tur 2Emilia Munteanu, Sonia Iris David
  • 13:30
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Centrul Alpin Les Diablerets
      • Combinata alpina feminin - Mansa 1
        Diana Andreea Rentea
  • 14:30
    Ora Romaniei
    • Biatlon

      Centrul Nordic Les Tuffes
      • 12,5 km individual masculin - FINALA
        Marian Gabriel Folea, Zalan Kovacs, Nicolae Dan Girbacea
  • 17:00
    Ora Romaniei
    • Hochei pe gheata

      Arena Vaudoise
      • - Tur 3Csongor Antal
  • 20:00
    Ora Romaniei
    • Hochei pe gheata

      Arena Vaudoise
      • - Tur 3Emilia Munteanu, Sonia Iris David

Duminica, 12 ianuarie 2020

Ziua 3

  • 10:00
    Ora Romaniei
    • Hochei pe gheata

      Arena Vaudoise
      • - Tur 4Csongor Antal
  • 11:00
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Centrul Alpin Les Diablerets
      • Slalom urias feminin - Mansa 1
        Diana Andreea Rentea
  • 11:30
    Ora Romaniei
    • Biatlon

      Centrul Nordic Les Tuffes
      • Stafeta mixta echipe
        ROMANIA - Stafeta mixta perechi (o fata si un baiat)
  • 12:30
    Ora Romaniei
    • Patinaj viteza

      Ovalul de patinaj viteza de la St.Moritz
      • 500 m feminin - FINALA
        Ramona Elena Ionel, Ilka Fuzesy
  • 13:00
    Ora Romaniei
    • Hochei pe gheata

      Arena Vaudoise
      • - Tur 4Emilia Munteanu, Sonia Iris David
  • 13:45
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Centrul Alpin Les Diablerets
      • Slalom urias feminin - Mansa 2
        Diana Andreea Rentea
  • 17:00
    Ora Romaniei
    • Hochei pe gheata

      Arena Vaudoise
      • - Tur 5Csongor Antal
  • 20:00
    Ora Romaniei
    • Hochei pe gheata

      Arena Vaudoise
      • - Tur 5Emilia Munteanu, Sonia Iris David

Luni, 13 ianuarie 2020

Ziua 4

  • 10:00
    Ora Romaniei
    • Hochei pe gheata

      Arena Vaudoise
      • - Tur 6Csongor Antal
  • 11:00
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Centrul Alpin Les Diablerets
      • Slalom urias masculin - Mansa 1
        Andrei Tudor Stanescu
  • 11:30
    Ora Romaniei
    • Alpinism si Escalada

      Villars Winter Park
      • Schi alpinism sprint feminin - FINALA
        Anca Alexandra Olaru, Larisa Daniela Cosofret
    • Alpinism si Escalada

      Villars Winter Park
      • Schi alpinism sprint masculin - FINALA
        George Petrut Cotinghiu, Constantin Surdu
  • 12:30
    Ora Romaniei
    • Patinaj viteza

      Ovalul de patinaj viteza de la St.Moritz
      • 1500 m feminin - FINALA
        Ramona Elena Ionel, Ilka Fuzesy
  • 13:00
    Ora Romaniei
    • Hochei pe gheata

      Arena Vaudoise
      • - Tur 6Emilia Munteanu, Sonia Iris David
  • 13:45
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Centrul Alpin Les Diablerets
      • Slalom urias masculin - Mansa 2
        Andrei Tudor Stanescu
  • 17:00
    Ora Romaniei
    • Hochei pe gheata

      Arena Vaudoise
      • - Tur 7Csongor Antal
  • 20:00
    Ora Romaniei
    • Hochei pe gheata

      Arena Vaudoise
      • - Tur 7Emilia Munteanu, Sonia Iris David

Marti, 14 ianuarie 2020

Ziua 5

  • 10:30
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Centrul Alpin Les Diablerets
      • Slalom feminin - Mansa 1
        Diana Andreea Rentea
  • 11:30
    Ora Romaniei
    • Biatlon

      Centrul Nordic Les Tuffes
      • 7,5 km sprint masculin - FINALA
        Marian Gabriel Folea, Zalan Kovacs, Nicolae Dan Girbacea
  • 12:00
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Centrul Alpin Les Diablerets
      • Slalom masculin - Mansa 1
        Andrei Tudor Stanescu
    • Alpinism si Escalada

      Villars Winter Park
      • Schi alpinism stafeta mixta - FINALA
        George Petrut Cotinghiu, Constantin Surdu, Anca Alexandra Olaru, Larisa Daniela Cosofret
  • 14:30
    Ora Romaniei
    • Biatlon

      Centrul Nordic Les Tuffes
      • 6 km sprint feminin - FINALA
        Andrea Csutak, Blanka Borbely, Zsulett Demian
  • 16:00
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Centrul Alpin Les Diablerets
      • Slalom masculin - Mansa 2
        Andrei Tudor Stanescu

Miercuri, 15 ianuarie 2020

Ziua 6

  • 11:30
    Ora Romaniei
    • Biatlon

      Centrul Nordic Les Tuffes
      • Stafeta mixta echipe - FINALA
        ROMANIA
  • 12:00
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Centrul Alpin Les Diablerets
      • Paralel echipe mixte - FINALA
        Diana Andreea Rentea, Andrei Tudor Stanescu
  • 12:30
    Ora Romaniei
    • Patinaj viteza

      Ovalul de patinaj viteza de la St.Moritz
      • Sprint echipe mixte multinationale - FINALA
        Ramona Elena Ionel, Ilka Fuzesy

Joi, 16 ianuarie 2020

Ziua 7

  • 12:30
    Ora Romaniei
    • Patinaj viteza

      Ovalul de patinaj viteza de la St.Moritz
      • Mass-start feminin - FINALA
        Ramona Elena Ionel, Ilka Fuzesy

Vineri, 17 ianuarie 2020

Ziua 8

  • 09:30
    Ora Romaniei
    • Sanie

      Pista Olimpia Saint Moritz
      • Simplu feminin - FINALA
        Ioana Corina Buzatoiu

Sambata, 18 ianuarie 2020

Ziua 9

  • 09:30
    Ora Romaniei
    • Sanie

      Pista Olimpia Saint Moritz
      • Simplu masculin - FINALA
        Darius Lucian Serban
  • 12:00
    Ora Romaniei
    • Sanie

      Pista Olimpia Saint Moritz
      • Dublu feminin - FINALA
        Daria Andreea Caciulan, Petra Maria Tolomey
  • 12:30
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Centrul de schi fond Valle de Joux
      • Cros feminin - FINALA
        Dorina Georgiana Puscariu, Adelina Rimbeu
    • Schi fond

      Centrul de schi fond Valle de Joux
      • Cros masculin - FINALA
        Liviu Darius Hanganut, Liviu Constantin Pavalean

Duminica, 19 ianuarie 2020

Ziua 10

  • 11:30
    Ora Romaniei
    • Schi sarituri

      Centrul Nordic Les Tuffes
      • Individual feminin - FINALA
        Maria Daria Chindris, Delia Anamaria Folea
  • 12:30
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Centrul de schi fond Valle de Joux
      • Sprint liber feminin - FINALA
        Dorina Georgiana Puscariu, Adelina Rimbeu
    • Schi fond

      Centrul de schi fond Valle de Joux
      • Sprint liber masculin - FINALA
        Liviu Darius Hanganut, Liviu Constantin Pavalean
  • 13:00
    Ora Romaniei
    • Bob

      Pista Olimpia Saint Moritz
      • Monobob feminin - Mansa 1
        Georgeta Popescu, Maria Antonia Sarbu
    • Schi fond

      Centrul de schi fond Valle de Joux
      • Sprint liber masculin - FINALA
        Liviu Darius Hanganut, Liviu Constantin Pavalean
    • Schi fond

      Centrul de schi fond Valle de Joux
      • Sprint liber feminin - FINALA
        Dorina Georgiana Puscariu, Adelina Rimbeu
  • 15:00
    Ora Romaniei
    • Schi sarituri

      Centrul Nordic Les Tuffes
      • Individual masculin - FINALA
        Robert Stefan Sandulescu, Florin Feroiu
    • Bob

      Pista Olimpia Saint Moritz
      • Monobob feminin - Mansa 2
        Georgeta Popescu, Maria Antonia Sarbu

Luni, 20 ianuarie 2020

Ziua 11

  • 09:30
    Ora Romaniei
    • Sanie

      Pista Olimpia Saint Moritz
      • Echipe mixte - FINALA
        Ioana Corina Buzatoiu, Darius Lucian Serban, Constantin Sebastian Motzca, Mircea Razvan NicolaeTurea
  • 11:30
    Ora Romaniei
    • Schi sarituri

      Centrul Nordic Les Tuffes
      • Echipe mixte - FINALA
        Maria Daria Chindris, Robert Stefan Sandulescu, Florin Feroiu, Delia Anamaria Folea
  • 12:00
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Centrul de schi fond Valle de Joux
      • 5 km feminin - FINALA
        Dorina Georgiana Puscariu, Adelina Rimbeu
  • 13:00
    Ora Romaniei
    • Bob

      Pista Olimpia Saint Moritz
      • Monobob masculin - Mansa 1
        Andrei Robert Nica
  • 14:00
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Centrul de schi fond Valle de Joux
      • 10 km masculin - FINALA
        Liviu Darius Hanganut, Liviu Constantin Pavalean
  • 14:40
    Ora Romaniei
    • Snowboard

      Villars Winter Park
      • Snowboard cross (SBX) masculin - FINALA
        Silviu Popa
  • 15:00
    Ora Romaniei
    • Bob

      Pista Olimpia Saint Moritz
      • Monobob masculin - Mansa 2
        Andrei Robert Nica

Marti, 21 ianuarie 2020

Ziua 12

  • 11:00
    Ora Romaniei
    • Snowboard

      Villars Winter Park
      • Schi-snowboard cross echipe multinationale - FINALA
        Silviu Popa
  • 12:00
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Centrul de schi fond Valle de Joux
      • 5 km clasic feminin - FINALA
        Dorina Georgiana Puscariu, Adelina Rimbeu
  • 14:00
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Centrul de schi fond Valle de Joux
      • 10 km clasic masculin - FINALA
        Liviu Darius Hanganut, Liviu Constantin Pavalean

Miercuri, 22 ianuarie 2020

  • 20:00
    Ora Romaniei
    • CEREMONIA DE INCHIDERE

      Medal Plaza - Lausanne




Galerie foto

Rezultate CLASAMENT

  • Duminica, 19 ianuarie 2020

    • Bob - monobob feminin

      • Georgeta Popescu

        • Medalie de aur

          - in finala, dupa cele doua manse cu timpul total 2:26.84. In mansa 1 cu timpul 1:13.44, se clasase de asemenea pe primul loc
    • Bob - monobob feminin

      • Maria Antonia Sarbu

        • Locul 13 - in finala, dupa cele doua manse cu timpul total 2:30.71. In mansa 1 cu timpul 1:13.44, se clasase pe locul 11, cu timpul 1:15.20
    • Schi fond - sprint liber feminin

      • Adelina Rimbeu

        • Locul 65 - cu timpul 3:26.03
    • Schi fond - sprint liber feminin

      • Dorina Georgiana Puscariu

        • Locul 68 - cu timpul 3:29.23
    • Schi fond - sprint liber masculin

      • Liviu Darius Hanganut

        • Locul 45 - cu timpul 3:33.49
      • Flaviu Constantin Pavalean

        • Locul 48 - cu timpul 3:35.04
    • Schi sarituri - individual feminin

      • Delia Anamaria Folea

        • Locul 25 - cu 132.8 p
      • Maria Daria Chindris

        • Locul 32 - cu 96.1 p
  • Sambata, 18 ianuarie 2020

    • Sanie - dublu feminin

      • Daria Andreea Caciulan, Petra Maria Tolomey

        • Locul 8 - cu timpul 1:54.791, in finala, dupa doua manse
    • Sanie - simplu masculin

      • Darius Lucian Serban

        • Locul 17 - cu timpul 1:51.997, in finala, dupa cele doua manse
    • Schi fond - cros feminin

      • Adelina Rimbeu

        • Locul 63 - cu timpul 6:10.19
    • Schi fond - cros feminin

      • Dorina Georgiana Puscariu

        • Locul 65 - cu timpul 6:20.04
    • Schi fond - cros masculin

      • Flaviu Constantin Pavalean

        • Locul 57 - cu timpul 4:55.76
    • Schi fond - cros masculin

      • Liviu Darius Hanganut

        • Locul 73 - cu timpul 5:15.15
  • Vineri, 17 ianuarie 2020

    • Sanie - simplu feminin

      • Ioana Corina Buzatoiu

        • Locul 6 - cu timpul 1:50.873, dupa cele doua manse
  • Miercuri, 15 ianuarie 2020

    • Patinaj viteza - sprint echipe mixte multinationale

      • Ramona Elena Ionel

        • Medalie de bronz

          - cu Echipa 14, cu timpul 2:05.96
    • Patinaj viteza - sprint echipe mixte multinationale

      • Ilka Fuzesy

        • Locul 4 - cu Echipa 9, cu timpul 2:05.96
    • Biatlon - stafeta mixta mixt

      • Nicolae Dan Girbacea , Blanka Borbely, Andrea Csutak, Zalan Kovacs

        • Locul 22 - cu timpul 1:27:14.9
  • Marti, 14 ianuarie 2020

    • Biatlon - 6 km sprint feminin

      • Andrea Csutak

        • Locul 81 - cu timpul 23:45.2
    • Biatlon - 6 km sprint feminin

      • Blanka Borbely

        • Locul 84 - cu timpul 24:01.9
    • Biatlon - 6 km sprint feminin

      • Zsulett Demian

        • Locul 86 - cu timpul 25:18.8
    • Schi alpin - slalom masculin

      • Andrei Tudor Stanescu

        • Locul 30 - cu timpul 1:28.20, la finalul celor doua manse, dupa ce a terminat runda 1 pe locul 38, cu timpul 42.49
    • Alpinism si Escalada - Schi alpinism stafeta mixta

      • Larisa Daniela Cosofret, George Petrut Cotinghiu, Anca Alexandra Olaru, Constantin Surdu

        • Locul 11 - cu timpul 45:11
    • Biatlon - 7,5 km sprint masculin

      • Zalan Kovacs

        • Locul 54 - cu timpul 23:25.4
    • Biatlon - 7,5 km sprint masculin

      • Nicolae Dan Girbacea

        • Locul 69 - cu timpul 23:25.4
    • Biatlon - 7,5 km sprint masculin

      • Marian Gabriel Folea

        • Locul 91 - cu timpul 25:37.2
    • Schi alpin - Slalom feminin

      • Diana Andreea Rentea

        • n-a terminat prima mansa si a iesit din competitie
  • Luni, 13 ianuarie 2020

    • Hochei pe gheata - 3x3 feminin

      • Sonia Iris David

        • Locul 7
    • Hochei pe gheata - 3x3 masculin

      • Csongor Antal

        • Locul 7
    • Hochei pe gheata - 3x3 feminin

      • Emilia Munteanu

        • Locul 6
    • Alpinism si Escalada - Schi alpinism sprint masculin

      • Constantin Surdu

        • Locul 21 - cu timpul 3:11.28
    • Alpinism si Escalada - Schi alpinism sprint masculin

      • George Petrut Cotinghiu

        • Locul 23 - cu timpul 3:13.25
    • Schi alpin - slalom urias masculin

      • Andrei Tudor Stanescu

        • Locul 33 - cu timpul 2:19.56, dupa cele doua manse
    • Patinaj viteza - 1500 m feminin

      • Ramona Elena Ionel

        • Locul 21 - cu timpul 2:20.21
    • Patinaj viteza - 1500 m feminin

      • Ilka Fuzesy

        • Locul 23 - cu timpul 2:20.58
    • Alpinism si Escalada - schi alpinism sprint feminin

      • Larisa Daniela Cosofret

        • Locul 14 - cu timpul 3:45.60
    • Alpinism si Escalada - schi alpinism sprint feminin

      • Anca Alexandra Olaru

        • Locul 21 - cu timpul 4:20.60
    • Schi alpin - slalom urias masculin

      • Andrei Tudor Stanescu

        • Locul 41 - in mansa 1, cu timpul 1:09.66; mansa 2 a fost amanata
  • Duminica, 12 ianuarie 2020

    • Patinaj viteza - 500 m feminin

      • Ramona Elena Ionel

        • Locul 19 - cu timpul 43.60
    • Patinaj viteza - 500 m feminin

      • Ilka Fuzesy

        • Locul 24 - cu timpul 44.056
    • Schi alpin - slalom urias feminin

      • Diana Andreea Rentea

        • Locul 31 - dupa cele doua manse, cu timpul 2:24.57, dupa ce in mansa 1, terminase pe locul 42, cu timpul 1:13.69
    • Biatlon - stafeta mixta perechi

      • Nicolae Dan Girbacea , Andrea Csutak

        • Locul 20 - cu timpul 47:42.9
  • Sambata, 11 ianuarie 2020

    • Biatlon - 12,5 km individual masculin

      • Nicolae Dan Girbacea

        • Locul 67 - cu timpul 41:59.8
    • Biatlon - 12,5 km individual masculin

      • Marian Gabriel Folea

        • Locul 79 - cu timpul 43:03.3
    • Biatlon - 12,5 km individual masculin

      • Zalan Kovacs

        • A fost descalificat
    • Biatlon - 10 km individual feminin

      • Andrea Csutak

        • Locul 74 - cu timpul 45:26.9
    • Biatlon - 10 km individual feminin

      • Blanka Borbely

        • Locul 86 - cu timpul 45:26.9
    • Biatlon - 10 km individual feminin

      • Zsulett Demian

        • Locul 88 - cu timpul 47:13.5
    • Schi alpin - combinata alpina feminin

      • Diana Andreea Rentea

        • Locul 29 - cu timpul 1:45.18
    • Schi alpin - combinata alpina masculin

      • Andrei Tudor Stanescu

        • Nu a terminat cursa - dintre cei 58 concurenti aliniati la start, doar 36 au terminat cursa
  • Vineri, 10 ianuarie 2020

    • Schi alpin - Super-urias masculin

      • Andrei Tudor Stanescu

        • Locul 43 - cu timpul 58.52
    • Alpinism si Escalada - Schi alpinism proba individuala masculin

      • George Petrut Cotinghiu

        • Locul 22 - cu timpul 1:05:57.53
    • Alpinism si Escalada - Schi alpinism proba individuala feminin

      • Anca Alexandra Olaru

        • Locul 17 - cu timpul 1:16:19.64
    • Alpinism si Escalada - Schi alpinism proba individuala feminin

      • Larisa Daniela Cosofret

        • Locul 18 - cu timpul 1:16:19.64
    • Alpinism si Escalada - Schi alpinism sprint masculin

      • Constantin Surdu

        • Locul 15 - cu timpul 3:07.74
    • Schi alpin - Super-urias feminin

      • Diana Andreea Rentea

        • Locul 40 - cu timpul 1:01.88

Alte stiri