Jocuri Olimpice de Tineret - Buenos Aires 2018

Galerie foto

Buenos Aires 2018

Romania a cucerit 8 medalii

2

MEDALII
DE AUR

3

MEDALII
DE ARGINT

3

MEDALII
DE BRONZ

Alte rezultate

Loc Sport Proba Sportiv
4

Haltere

62 kg Emanuel Marian Danciu
5

Gimnastica artistica

echipe multidiscipline Ana Maria Puiu
5

Gimnastica artistica

sarituri Gabriel Burtanete
5

Judo

echipe mixte internationale Iosif Adrian Sulca
5

Tenis

dublu Selma Stefania Cadar
5

Tenis

simplu Filip Cristian Jianu
5

Tenis de masa

echipe mixte Andreea Dragoman, Cristian Pletea
5

Tenis de masa

simplu Cristian Pletea
6

Inot

50 m liber George Adrian Ratiu
6

Lupte

libere, 65 kg Amina Roxana Capezan
6

Scrima

echipe mixte Diana Rebeca Candescu
7

Gimnastica artistica

barna Ana Maria Puiu
7

Inot

100 m fluture Daniel Cristian Martin
8

Gimnastica ritmica

echipe multidiscipline Alexandra Denisa Stoian
9

Sarituri in apa

echipe mixte internationale Aurelian Dragomir
9

Scrima

floreta individual Diana Rebeca Candescu
10

Atletism

aruncarea sulitei Razvan Carare
11

Atletism

800 m Cristian Gabriel Voicu
11

Sarituri in apa

platforma 10 m Aurelian Dragomir
11

Tir

echipe mixte internationale Daria Olimpia Haristiade
12

Atletism

cross country Daniela Vasile
12

Baschet

meci Sonia Alexandra Cazacu, Maria Ferariu, Ilinca Sofia Paun, Carla Antonia Popescu
12

Scrima

sabie individual Andrei Pastin
14

Gimnastica artistica

cal cu manere Gabriel Burtanete
14

Sarituri in apa

trambulina 3 m Aurelian Dragomir
15

Gimnastica artistica

individual compus Ana Maria Puiu
18

Baschet

aruncari la cos Maria Ferariu
18

Inot

200 m mixt Maria Claudia Gadea
18

Inot

50 m fluture George Adrian Ratiu
18

Tir

10 m pistol aer comprimat Daria Olimpia Haristiade
19

Gimnastica artistica

individual compus Gabriel Burtanete
20

Atletism

400 m Adina Elena Circiogel
20

Gimnastica artistica

paralele inegale Ana Maria Puiu
20

Gimnastica artistica

sarituri Ana Maria Puiu
21

Baschet

aruncari la cos Carla Antonia Popescu
21

Gimnastica artistica

inele Gabriel Burtanete
21

Inot

200 m bras Maria Claudia Gadea
25

Gimnastica artistica

bara fixa Gabriel Burtanete
25

Gimnastica artistica

sol Gabriel Burtanete
25

Gimnastica ritmica

individual compus Alexandra Denisa Stoian
26

Inot

100 m bras Maria Claudia Gadea
27

Inot

50 m bras Ingrid Huszar
30

Inot

100 m bras Ingrid Huszar
31

Gimnastica artistica

sol Ana Maria Puiu
32

Inot

100 m liber George Adrian Ratiu
34

Gimnastica artistica

paralele Gabriel Burtanete
34

Inot

200 m bras Ingrid Huszar