Jocuri Europene - Minsk 2019

Galerie foto

Minsk 2019

Romania a cucerit 10 medalii

2

MEDALII
DE AUR

Alte rezultate

Loc Sport Proba Sportiv
4

Atletism

saritura in inaltime Mihai Donisan
4

Atletism

saritura in lungime Florentina Costina Iusco
4

Gimnastica artistica

barna Denisa Maria Golgota
5

Box

49 kg Cosmin Petre Girleanu
5

Box

51 kg Maria Claudia Nechita
5

Gimnastica ritmica

panglica Andreea Cristina Verdes
5

Lupte

greco-romane, 60 kg Razvan Arnaut
5

Lupte

libere, 125 kg Rares Daniel Chintoan
5

Sambo

48 kg Daniela Mihaela Chiss
5

Sambo

52 kg Gabriel Stefanita Rima
5

Sambo

52 kg Diana Alexandra Kovacs
5

Sambo

60 kg Codrina Mihaela Ionescu
5

Sambo

72 kg Lorena Alexandra Podelenczki
5

Tenis de masa

echipe Ovidiu George Ionescu, Cristian Pletea, Hunor Janos Szocs
6

Gimnastica artistica

sol Denisa Maria Golgota
7

Sambo

74 kg Laszlo Zsolt Szoke
9

Ciclism

contratimp Serghei Tvetcov
9

Gimnastica ritmica

individual compus Andreea Cristina Verdes
10

Kaiac-canoe

K4 - 500 m Aurelian Madalin Ciocan, Constantin Mironescu, George Sandulescu, Florin Ionut Vlase
11

Gimnastica artistica

individual compus Denisa Maria Golgota
11

Kaiac-canoe

C2 - 500 m Livia Adina Cale, Tania Valeria Virijac
11

Kaiac-canoe

K2 - 500 m Roxana Petronela Ciur, Iuliana Andreea Taran
12

Atletism

100 m Ionut Andrei Neagoe
13

Atletism

110 m garduri Cosmin Ilie Dumitrache
13

Tir

10 m pusca aer comprimat Roxana Georgiana Sidi
14

Atletism

100 m Marina Andreea Baboi
16

Kaiac-canoe

C1 - 1000 m Leonid Valentin Carp
16

Tir

talere trap Adela Dohotaru
17

Badminton

simplu Collins Valentine Filimon
17

Kaiac-canoe

K2 - 200 m Roxana Petronela Ciur, Laura Georgiana Plesca
18

Atletism

aruncarea sulitei Ioana Valentina Plavan
18

Atletism

stafeta mixta 4x400 m Cristina Daniela Balan, Sanda Belgyan, Mihai Cristian Pislaru, Cristian Radu
19

Kaiac-canoe

K1 - 500 m Roxana Petronela Ciur, Roxana Petronela Ciur
21

Atletism

stafeta mixta urmarire Nicolae Marian Coman, Ioana Teodora Gheorghe, David Iustin Nastase, Florina Pierdevara
22

Atletism

100 m garduri Anamaria Nesteriuc
25

Ciclism

contratimp Eduard Michael Grosu
25

Tir

10 m pusca aer comprimat Alin George Moldoveanu
26

Tir

10 m pusca aer comprimat echipe mixte Laura Georgeta Coman, Alin George Moldoveanu
33

Tir cu arcul

Arc recurbat Beatrice Miklos
37

Tir

10 m pistol aer comprimat Roxana Delia Bonte
40

Ciclism

sosea Eduard Michael Grosu