Jocuri Europene - Minsk 2019

Programul complet

Vineri, 21 iunie 2019

Ziua 1

  • 09:00
    Ora Romaniei
    • Baschet

      Pavlova Arena
      • 3x3 feminin - Grupa B
        ROMANIA - Germania
  • 13:15
    Ora Romaniei
    • Tir cu arcul

      Complexul Sporturilor Olimpice
      • Arc recurbat feminin - Tur de clasament
        Beatrice Miklos
  • 14:00
    Ora Romaniei
    • Box

      Palatul Sporturilor Uruchie
      • 56 kg masculin - Calificari
        Robert Eusebiu Jitaru
  • 15:00
    Ora Romaniei
    • Box

      Palatul Sporturilor Uruchie
      • 81 kg masculin - Calificari
        Paul Andrei Aradoaie
  • 15:15
    Ora Romaniei
    • Baschet

      Arena Pavlova
      • 3x3 masculin - Grupa A
        ROMANIA - Polonia
    • Box

      Palatul Sporturilor Uruchie
      • 91 kg masculin - Calificari
        Alberto Cristian Florin Biro
  • 22:00
    Ora Romaniei
    • CEREMONIA DE DESCHIDERE

      Stadionul Dinamo

Sambata, 22 iunie 2019

Ziua 2

  • 09:00
    Ora Romaniei
    • Tir

      Centrul de tir
      • Talere trap - Calificari
        Adela Dohotaru
  • 10:00
    Ora Romaniei
    • Tenis de masa

      Centrul Olimpic de Tenis
      • Simplu masculin - Calificari
        Ovidiu George Ionescu, Hunor Janos Szocs;
    • Sambo

      Palatul Sporturilor
      • Sambo - Calificari
        Daniela Mihaela Chiss (48 kg), Daniela Poroineanu (56 kg), Anda Mihaela Valvoi (64 kg), Lorena Alexandra Podelenczki (72 kg)
  • 10:30
    Ora Romaniei
    • Judo

      Arena Chizhovka
      • 48 kg feminin - Calificari
        Alexandra Maria Pop, Elena Monica Ungureanu
    • Judo

      Arena Chizhovka
      • 52 kg feminin - Calificari
        Andreea Stefania Chitu
    • Judo

      Arena Chizhovka
      • 57 kg feminin - Calificari
        Corina Oana Stefan, Loredana Ohai
  • 11:00
    Ora Romaniei
    • Baschet

      Arena Pavlova
      • 3x3 feminin - Grupa B
        ROMANIA - Ungaria
  • 11:30
    Ora Romaniei
    • Tir

      Centrul de tir
      • 10 m pusca aer comprimat echipe mixte - Calificari
        Laura Georgeta Coman, Alin George Moldoveanu
  • 12:35
    Ora Romaniei
    • Sambo

      Palatul Sporturilor
      • Sambo - Calificari
        Codrina Mihaela Ionescu (60 kg)
  • 14:00
    Ora Romaniei
    • Gimnastica ritmica

      Arena Minsk
      • Individual compus feminin - FINALA
        Andreea Cristina Verdes
  • 14:45
    Ora Romaniei
    • Tir

      Centrul de tir
      • 10 m pusca aer comprimat echipe mixte - FINALA
        Laura Georgeta Coman, Alin George Moldoveanu
  • 16:25
    Ora Romaniei
    • Baschet

      Arena Pavlova
      • 3x3 masculin - Grupa A
        ROMANIA - Andorra
  • 17:00
    Ora Romaniei
    • Sambo

      Palatul Sporturilor
      • Sambo - Meciuri pentru medaliile de BRONZ
        Alina Petronela Paunescu (+80 kg), Daniela Poroineanu (56 kg), Anda Mihaela Valvoi (64 kg)
  • 18:15
    Ora Romaniei
    • Baschet

      Arena Pavlova
      • 3x3 masculin - Grupa A
        Serbia - ROMANIA
  • 18:30
    Ora Romaniei
    • Box

      Palatul Sporturilor Uruchie
      • 60 kg masculin - Calificari
        Vasile Gheorghe Suciu
  • 20:00
    Ora Romaniei
    • Box

      Palatul Sporturilor Uruchie
      • 69 kg masculin - Calificari
        Marian Pita
  • 20:45
    Ora Romaniei
    • Box

      • 81 kg masculin - Calificari
        Paul Andrei Aradoaie

Duminica, 23 iunie 2019

Ziua 3

  • 10:00
    Ora Romaniei
    • Sambo

      Palatul Sporturilor
      • Sambo - Calificari
        Codrina Mihaela Ionescu (60 kg), Diana Alexandra Kovacs (52 kg), Gabriel Stefanita Rima (52 kg),
  • 10:30
    Ora Romaniei
    • Judo

      Arena Chizhovka
      • 81 kg masculin - Calificari, recalificari, semifinale, FINALA
        Ioan Vlad Visan, Marcel Cercea
    • Judo

      Arena Chizhovka
      • 63 kg masculin - Calificari, recalificari, semifinale, FINALA
        Stefania Adelina Dobre
    • Judo

      Arena Chizhovka
      • 73 kg masculin - Calificari, recalificari, semifinale, FINALA
        Alexandru Constantin Raicu
  • 10:45
    Ora Romaniei
    • Tenis de masa

      Centrul Olimpic de Tenis
      • Dublu mixt - Calificari
        Bernadette Cynthia Szocs, Ovidiu George Ionescu
  • 11:15
    Ora Romaniei
    • Tir

      Centrul de tir
      • 10 m pistol aer comprimat feminin - Calificari
        Roxana Delia Bonte
  • 12:00
    Ora Romaniei
    • Ciclism

      Minsk
      • Sosea masculin - Finala
        Marius Cristian Petrache, Valentin Plesea, Eduard Michael Grosu
  • 13:00
    Ora Romaniei
    • Tenis de masa

      Centrul Olimpic de Tenis
      • Simplu feminin - Turul 3
        Bernadette Cynthia Szocs
  • 14:00
    Ora Romaniei
    • Box

      Palatul Sporturilor Uruchie
      • 49 kg masculin - Calificari
        Cosmin Petre Girleanu
    • Gimnastica ritmica

      Arena Minsk
      • Panglica feminin - Finala
        Andreea-Cristina Verdes
  • 14:20
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Dinamo
      • 100 m masculin
        Ioan Andrei Melnicescu
    • Atletism

      Stadionul Dinamo
      • Stafeta mixta 4x400 m - Calificari
        Cristina Daniela Balan, Sanda Belgyan, Mihai Cristian PislaruCristian Radu
    • Atletism

      Stadionul Dinamo
      • 110 m garduri masculin - Calificari
        Cosmin Ilie Dumitrache
    • Atletism

      Stadionul Dinamo
      • Stafeta mixta urmarire - Calificari
        Nicolae Marian Coman, David Iustin Nastase, Ioana Teodora Gheorghe, Florina Pierdevara
    • Atletism

      Stadionul Dinamo
      • 100 m feminin - Calificari
        Marina Andreea Baboi
    • Atletism

      Stadionul Dinamo
      • 100 m garduri feminin - Calificari
        Doinita Luminita Nesteriuc
    • Atletism

      Stadionul Dinamo
      • Aruncarea sulitei feminin - Calificari
        Florina Andreea Necsoiu
    • Atletism

      Stadionul Dinamo
      • Saritura in lungime feminin - Calificari
        Florentina Costina Iusco
  • 15:00
    Ora Romaniei
    • Tenis de masa

      Centrul Olimpic de Tenis
      • Simplu feminin - Tur 3
        Elizabeta Samara
  • 15:45
    Ora Romaniei
    • Tir

      Centrul de tir
      • Talere trap - Finala
        Adela Dohotaru
  • 17:00
    Ora Romaniei
    • Sambo

      Palatul Sporturilor
      • Sambo - Meciuri pentru medaliile de BRONZ
        Laszlo Zsolt Szoke (68 kg), Diana Alexandra Kovacs (52 kg), Gabriel Stefanita Rima (52 kg)
  • 21:15
    Ora Romaniei
    • Box

      Palatul Sporturilor
      • 51 kg feminin - Calificari
        Maria Claudia Nechita

Luni, 24 iunie 2019

Ziua 4

  • 08:15
    Ora Romaniei
    • Tir

      Centrul de tir
      • 10 m pusca aer comprimat feminin - Calificari
        Laura Georgeta Coman, Roxana Georgiana Sidi
  • 09:00
    Ora Romaniei
    • Badminton

      Club Falcon
      • Simplu masculin - Calificari
        Collins Valentine Filimon
  • 10:00
    Ora Romaniei
    • Tenis de masa

      Centrul Olimpic de Tenis
      • Dublu mixt - Sferturi de finala
        Bernadette Cynthia Szocs, Ovidiu George Ionescu
  • 10:30
    Ora Romaniei
    • Judo

      Arena Chizhovka
      • 100 kg masculin - Calificari, recalificari, semifinale, FINALA
        Luca Mihai Kunszabo
    • Judo

      Arena Chizhovka
      • + 100 kg masculin - Calificari, recalificari, semifinale, FINALA
        Vladut George Simionescu, Mircea Alexandru Croitoru
    • Judo

      Arena Chizhovka
      • 78 kg feminin - Calificari, recalificari, semifinale, FINALA
        Alexandra Cristina Mazilu
  • 12:00
    Ora Romaniei
    • Tir

      Centrul de tir
      • 10 m pusca aer comprimat masculin - Calificari
        Alin George Moldoveanu
  • 13:00
    Ora Romaniei
    • Tenis de masa

      Centrul Olimpic de Tenis
      • Simplu feminin - Calificari - Turul 4
        Bernadette Cynthia Szocs
    • Tir

      Centrul de tir
      • 10 m pusca aer comprimat feminin - Finala
        Laura Georgeta Coman
  • 14:00
    Ora Romaniei
    • Tir

      Centrul de tir
      • 10 m pistol aer comprimat masculin - Finala (daca se califica)
        Alin George Moldoveanu
  • 15:00
    Ora Romaniei
    • Box

      Palatul Sporturilor Uruchie
      • +91 kg masculin - Sferturi de finala
        Mihai Nistor
  • 18:30
    Ora Romaniei
    • Box

      Palatul Sporturilor Uruchie
      • 52 kg masculin - Calificari
        Marian Gabriel Schiopu
  • 19:30
    Ora Romaniei
    • Gimnastica aerobica

      Arena Minsk
      • Cuplu mixt - Finala
        Andreea Bogati, Dacian Nicolae Barna

Marti, 25 iunie 2019

Ziua 5

  • 09:00
    Ora Romaniei
    • Kaiac-canoe

      Baza Nautica Zaslavl
      • C1 - 1000 m masculin - Calificari
        Leonid Valentin Carp
    • Kaiac-canoe

      Baza Nautica Zaslavl
      • C2 - 1000 m masculin - Calificari
        Catalin Chirila, Victor Mihailachi
    • Kaiac-canoe

      Baza Nautica Zaslavl
      • K2 - 500 m feminin - Calificari
        Roxana Petronela Ciur, Elena Meroniac
    • Tir cu arcul

      Complexul Sporturilor Olimpice
      • Arc recurbat feminin - Calificari
        Beatrice Miklos
  • 10:00
    Ora Romaniei
    • Tenis de masa

      Centrul Olimpic de Tenis
      • Dublu mixt - Semifinale
        Bernadette Cynthia Szocs, Ovidiu George Ionescu
  • 10:30
    Ora Romaniei
    • Judo

      Arena Chizhovka
      • Echipe mixte internationale - Finala
        ROMANIA
  • 11:00
    Ora Romaniei
    • Lupte

      Palatul Sporturilor
      • Libere - Calificari
        Rares Daniel Chintoan (125 kg), Andrei Dukov (57 kg), Mihai Nicolae Palaghia (86 kg), Maxim Vasilioglo (74 kg)
  • 13:00
    Ora Romaniei
    • Ciclism

      Minsk
      • Contratimp masculin - Finala
        Serghei Tvetcov, Eduard Michael Grosu
  • 17:20
    Ora Romaniei
    • Badminton

      Club Falcon
      • Simplu masculin - Calificari - Grupa G
        Collins Valentine Filimon
  • 18:00
    Ora Romaniei
    • Tenis de masa

      Centrul Olimpic de Tenis
      • Dublu mixt - Finala (daca se califica)
        Bernadette Cynthia Szocs, Ovidiu George Ionescu
  • 18:30
    Ora Romaniei
    • Box

      Palatul Sporturilor Uruchie
      • 49 kg masculin - Sferturi de finala
        Cosmin Petre Girleanu
  • 19:30
    Ora Romaniei
    • Gimnastica aerobica

      Arena Minsk
      • Grup mixt - Finala
        Andreea Bogati, Dacian Nicolae Barna, Gabriel Bocser, Dorin Marian Brotei, Mihai Alin Popa
    • Fotbal pe plaja

      Complexul Sporturilor Olimpice
      • masculin - Grupa A
        ROMANIA - Belarus
      • masculin - Grupa A
        ROMANIA - Belarus
  • 22:00
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Dinamo
      • Stafeta mixta 4x400 m - Sferturi de finala
        Cristina Daniela Balan, Sanda Belgyan, Mihai Cristian PislaruCristian Radu
    • Atletism

      Stadionul Dinamo
      • 100 m masculin - Sferturi de finala
        Ioan Andrei Melnicescu
    • Atletism

      Stadionul Dinamo
      • 110 m garduri masculin - Sferturi de finala
        Cosmin Ilie Dumitrache
    • Atletism

      Stadionul Dinamo
      • Saritura in inaltime masculin - Sferturi de finala
        Dan Claudiu Lazarica
    • Atletism

      Stadionul Dinamo
      • Stafeta mixta urmarire - Sferturi de finala
        Nicolae Marian Coman, David Iustin Nastase, Ioana Teodora Gheorghe, Florina Pierdevara
    • Atletism

      Stadionul Dinamo
      • 100 m feminin - Sferturi de finala
        Marina Andreea Baboi
    • Atletism

      Stadionul Dinamo
      • 100 m garduri feminin - Sferturi de finala
        Anamaria Nesteriuc

Miercuri, 26 iunie 2019

Ziua 6

  • 09:00
    Ora Romaniei
    • Badminton

      Club Falcon
      • Simplu masculin - Calificari
        Collins Valentine Filimon
    • Tir

      Centrul de tir
      • Skeet feminin - Calificari
        Roxana Sofia Miklos
  • 11:22
    Ora Romaniei
    • Kaiac-canoe

      Baza Nautica Zaslavl
      • C2 - 1000 m masculin - Finala
        Catalin Chirila, Victor Mihailachi
  • 11:50
    Ora Romaniei
    • Lupte

      Palatul Sporturilor
      • Lupte feminin - Calificari
        Alexandra Nicoleta Angel, Suzana Georgiana Seicariu
  • 14:00
    Ora Romaniei
    • Fotbal pe plaja

      Complexul Sporturilor Olimpice
      • masculin - Grupa A
        Portugalia - ROMANIA
  • 14:10
    Ora Romaniei
    • Kaiac-canoe

      Baza Nautica Zaslavl
      • K1 - 200 m feminin - Calificari si semifinala (daca se califica)
        Iuliana Andreea Taran
  • 15:00
    Ora Romaniei
    • Kaiac-canoe

      Baza Nautica Zaslavl
      • K2 - 200 m feminin - Calificari si semifinala (daca se califica)
        Laura Georgiana Plesca, Roxana Petronela Ciur
  • 20:00
    Ora Romaniei
    • Lupte

      Palatul Sporturilor
      • Libere, 125 kg masculin - Meciul pentru medalia de BRONZ
        Rares Chintoan

Joi, 27 iunie 2019

Ziua 7

  • 09:00
    Ora Romaniei
    • Tir

      Centrul de tir
      • Skeet feminin - Calificari
        Roxana Sofia Miklos
  • 11:20
    Ora Romaniei
    • Lupte

      Palatul Sporturilor
      • Lupte feminin - Calificari
        Catalina Axente (76 kg), Kriszta Tünde Incze (62 kg), Maria Alexandra Cioclea (50 kg)
  • 13:00
    Ora Romaniei
    • Tenis de masa

      Centrul Olimpic de Tenis
      • Echipe masculin - Calificari
        ROMANIA - Ovidiu George Ionescu, Cristian Pletea, Hunor Janos Szocs
    • Gimnastica artistica

      Arena Minsk
      • Individual compus feminin - Calificari
        Denisa Maria Golgota
  • 14:00
    Ora Romaniei
    • Kaiac-canoe

      Baza Nautica Zaslavl
      • K1 - 200 m feminin - Finala B
        Iuliana Andreea Taran
    • Fotbal pe plaja

      Complexul Sporturilor Olimpice
      • masculin - Grupa A
        Elvetia - ROMANIA
  • 16:00
    Ora Romaniei
    • Tenis de masa

      Centrul Olimpic de Tenis
      • Echipe feminin - Sferturi de finala
        ROMANIA - Elizabeta Samara, Daniela Dodean Monteiro, Bernadette Cynthia Szocs
  • 16:45
    Ora Romaniei
    • Tir

      Centrul de tir
      • Skeet feminin - Finala (daca se califica)
        Roxana Sofia Miklos
  • 18:00
    Ora Romaniei
    • Lupte

      Palatul Sporturilor
      • Lupte feminin - Semifinale (daca se califica)
        Catalina Axente (76 kg), Kriszta Tünde Incze (62 kg), Maria Alexandra Cioclea (50 kg)
  • 19:00
    Ora Romaniei
    • Tenis de masa

      Centrul Olimpic de Tenis
      • Echipe masculin - Sferturi de finala (daca se califica)
        ROMANIA - Ovidiu George Ionescu, Cristian Pletea, Hunor Janos Szocs
  • 20:00
    Ora Romaniei
    • Lupte

      Palatul Sporturilor
      • Libere 68 kg feminin - Recalificari si meciurile pentru medaliile de bronz
        Alexandra Nicoleta Anghel

Vineri, 28 iunie 2019

Ziua 8

  • 11:20
    Ora Romaniei
    • Lupte

      Palatul Sporturilor
      • Greco-romane, 60 kg masculin - Calificari
        Razvan Arnaut
  • 13:00
    Ora Romaniei
    • Tenis de masa

      Centrul Olimpic de Tenis
      • Echipe feminin - Semifinale
        ROMANIA - Ungaria
  • 19:20
    Ora Romaniei
    • Lupte

      Palatul Sporturilor
      • 62 kg feminin - Meciul pentru medalia de BRONZ
        Kriszta Tünde Incze

Sambata, 29 iunie 2019

Ziua 9

  • 11:50
    Ora Romaniei
    • Lupte

      Palatul Sporturilor
      • Greco-romane, 87 kg masculin - Calificari
        George Vlad Mariea
  • 12:10
    Ora Romaniei
    • Lupte

      Palatul Sporturilor
      • Greco-romane, 130 kg masculin - Calificari
        Alin Alexuc-Ciurariu
  • 13:00
    Ora Romaniei
    • Tenis de masa

      Centrul Olimpic de Tenis
      • Echipe feminin - FINALA
        ROMANIA - Elizabeta Samara, Daniela Dodean Monteiro, Bernadette Cynthia Szocs - Germania
  • 14:00
    Ora Romaniei
    • Gimnastica artistica

      Arena Minsk
      • Individual compus feminin - Finala
        Denisa Maria Golgota
  • 18:30
    Ora Romaniei
    • Lupte

      Palatul Sporturilor
      • Greco-romane, 60 kg masculin - Meciul pentru medalia de bronz
        Razvan Arnaut

Duminica, 30 iunie 2019

Ziua 10

  • 10:30
    Ora Romaniei
    • Karate

      Arena Chizhovka
      • Kumite, 60 kg masculin - Calificari
        Bogdan Marian Florin Gogolosi
  • 15:00
    Ora Romaniei
    • Gimnastica artistica

      Arena Minsk
      • Barna feminin - Finala
        Denisa Maria Golgota
  • 16:06
    Ora Romaniei
    • Gimnastica artistica

      Arena Minsk
      • Sol feminin - Finala
        Denisa Maria Golgota
  • 22:00
    Ora Romaniei
    • CEREMONIA DE INCHIDERE

      Stadionul Dinamo




Galerie foto