Jocuri Europene - Baku 2015

Galerie foto

Baku 2015

Romania a cucerit 12 medalii

3

MEDALII
DE AUR

4

MEDALII
DE BRONZ

Alte rezultate

Loc Sport Proba Sportiv
4

Inot

50 m spate Robert Andrei Glinta
4

Kaiac-canoe

K4 - 500 m Roxana Petronela Borha , Irina Lauric, Elena Meroniac, Iuliana Andreea Taran
5

Box

usoara, 64 kg Daniel Florentin Niculescu
5

Gimnastica artistica

sarituri Cristian Ioan Bataga
5

Gimnastica artistica

sol Silvia Andreea Zarzu
5

Judo

52 kg Alexandra Larisa Florian
5

Lupte

libere 63 kg Andrea Elena Simon
5

Lupte

libere 65 kg George Bucur
5

Sambo

+100 kg Radu Malcic
5

Sambo

52 kg Codrina Mihaela Ionescu
5

Sambo

57 kg Orlando Gruia
5

Sambo

74 kg Valentin Damian
6

Gimnastica aerobica

perechi Dacian Nicolae Barna , Lavinia Ioana Panaete
6

Scrima

sabie individual Iulian Robert Teodosiu
7

Gimnastica artistica

echipe Andreea Maria Iridon, Laura Jurca, Silvia Andreea Zarzu
7

Inot

100 m spate Robert Andrei Glinta
7

Judo

57 kg Corina Oana Caprioriu
7

Lupte

greco-romane, 85 kg Attila Tamas
7

Lupte

libere 61 kg Ivan Guidea
8

Kaiac-canoe

C1 - 1000 m Leonid Valentin Carp
8

Lupte

greco-romane, 59 kg Virgil Munteanu
8

Lupte

libere, 125 kg Rares Daniel Chintoan
8

Scrima

sabie individual Florentin Alin Badea
9

Badminton

simplu Anca Sipos
9

Baschet

meci Cristian Craciun, Bogdan Popescu, Angel-Francisco Santana-Castillo, Catalin Vlaicu
9

Baschet

meci Andra Haas, Gabriela Marginean, Sonia Ursu
9

Gimnastica artistica

echipe Cristian Ioan Bataga, Marius Daniel Berbecar, Vlad Bogdan Cotuna
9

Gimnastica artistica

individual compus Laura Jurca
9

Kaiac-canoe

C2 - 1000 m Liviu-Alexandru Dumitrescu-Lazar, Victor Mihalachi
9

Kaiac-canoe

K4 - 1000 m Nicolae Daniel Burciu, Dan Cristian Costea, Petrus Ionel Gavrila, Constantin Mironescu
9

Lupte

greco-romane, 75 kg Ionel Puscasu
9

Lupte

libere 53 kg Estera Dobre
9

Lupte

libere 60 kg Anca Madalina Petrea
9

Tenis de masa

echipe Maria Camelia Postoaca, Elizabeta Samara, Bernadette Cynthia Szocs
9

Tenis de masa

echipe Constantin Cioti, Adrian Crisan, Mihai Andrei Filimon
10

Kaiac-canoe

K1 - 5000 m Florentina Caminescu
10

Lupte

libere 55 kg Simona Pricob
10

Lupte

libere 69 kg Adina Elena Popescu
11

Inot

1500 m liber Bogdan Andrei Scarlat
11

Polo pe apa

meci Victor Andrei Antipa, David Joan Bota, Andrei Octavian Butuc, Cristian Andrei Draghici , Raul Ionut Gavris, Vlad Luca Georgescu, Richard Huber, Viktor Kovats , Vlad Mihai Orescovici , Alexandru Adrian Pantazi, Bogdan Remes, Cristian Costel Seichei, Sergiu Terean
12

Gimnastica artistica

cal cu manere Cristian Ioan Bataga
12

Gimnastica artistica

paralele Vlad Bogdan Cotuna
12

Inot

800 m liber Emilia Maria Colti Dumitrescu
13

Inot

stafeta 4x100 m liber Robert Andrei Glinta, Bogdan Mihai Petre, Bogdan Andrei Scarlat, Gabriel Cristian Sonoc
13

Inot

stafeta 4x200 m liber Robert Andrei Glinta, Bogdan Mihai Petre, Bogdan Andrei Scarlat, Gabriel Cristian Sonoc
13

Sarituri in apa

platforma 10 m Alin Ioan Rontu
14

Lupte

libere, 57 kg Andrei Dukov
15

Gimnastica artistica

sarituri Marius Daniel Berbecar
15

Lupte

libere 70 kg Adrian Ionut Moise
15

Sarituri in apa

plarforma 10 m Ioana Cirjan
16

Ciclism

sosea Andrei Nechita
16

Gimnastica ritmica

minge Ana Luiza Filiorianu
16

Inot

1500 m liber Emilia Maria Colti Dumitrescu
16

Judo

+ 100 kg Ilie Daniel Natea
16

Lupte

greco-romane, 71 kg Tomi Claudiu Hinoveanu
16

Lupte

greco-romane, 98 kg Alin Alexuc-Ciurariu
16

Lupte

libere, 48 kg Emilia Alina Vuc
16

Scrima

floreta individual Maria-Beatrice Boldor-Boghita
17

Gimnastica artistica

barna Laura Jurca
17

Gimnastica ritmica

cerc Ana Luiza Filiorianu
17

Gimnastica ritmica

maciuci Ana Luiza Filiorianu
17

Lupte

greco-romane, 66 kg Georgian Carpen
18

Gimnastica artistica

individual compus Vlad Bogdan Cotuna, Vlad Bogdan Cotuna
18

Gimnastica artistica

inele Vlad Bogdan Cotuna
18

Gimnastica ritmica

individual compus Ana Luiza Filiorianu
20

Gimnastica ritmica

panglica Ana Luiza Filiorianu
20

Inot

1500 m liber Bogdan Mihai Petre
20

Lupte

libere 86 kg Gheorghita Stefan
20

Sarituri in apa

platforma 10 m Mihai-Andrei Andrei
21

Gimnastica artistica

individual compus Laura Jurca
21

Sarituri in apa

plarforma 10 m Ioana Maria Pastiu
22

Tir

10 m pusca aer comprimat Alin George Moldoveanu
24

Gimnastica artistica

sol Vlad Bogdan Cotuna
24

Scrima

sabie individual Bianca Alexandra Pascu
25

Gimnastica artistica

cal cu manere Marius Daniel Berbecar
26

Inot

400 m liber Bogdan Andrei Scarlat
27

Gimnastica artistica

inele Cristian Ioan Bataga
29

Inot

200 m spate Robert Andrei Glinta
31

Gimnastica artistica

individual compus Silvia Andreea Zarzu
33

Ciclism

contratimp Andrei Nechita
34

Inot

50 m liber Robert Andrei Glinta
34

Scrima

floreta individual Radu Horea Daraban
35

Gimnastica artistica

bara fixa Marius Daniel Berbecar
35

Gimnastica artistica

sol Andreea Maria Iridon
36

Gimnastica artistica

cal cu manere Vlad Bogdan Cotuna
36

Triatlon

individual Antoanela Felicia Manac
38

Ciclism

mountain bike, cross-country Lucian Logigan
40

Inot

400 m mixt Bogdan Mihai Petre
42

Gimnastica artistica

barna Silvia Andreea Zarzu
42

Inot

400 m liber Emilia Maria Colti Dumitrescu
44

Gimnastica artistica

bara fixa Cristian Ioan Bataga
45

Gimnastica artistica

sol Cristian Ioan Bataga
46

Inot

200 m liber Gabriel Cristian Sonoc
48

Inot

100 m liber Gabriel Cristian Sonoc
50

Ciclism

sosea individual Ana Maria Covrig
50

Inot

50 m liber Gabriel Cristian Sonoc
56

Ciclism

sosea Eduard Michael Grosu
59

Gimnastica artistica

paralele inegale Silvia Andreea Zarzu
60

Gimnastica artistica

paralele Laura Jurca