Festivalul Olimpic al Tineretului European - Trabzon 2011

Galerie foto

Ski

Trabzon 2011

Romania a cucerit 14 medalii

6

MEDALII
DE AUR

7

MEDALII
DE ARGINT

1

MEDALIE
DE BRONZ

Alte rezultate

Loc Sport Proba Sportiv
4

Atletism

saritura in lungime Ionut Grecu
4

Gimnastica artistica

echipe Andrei Ioan Groza, Daniel Petrica Vasile Radeanu
4

Gimnastica artistica

echipe Avram Alexandru Avram
4

Gimnastica artistica

inele Andrei Ioan Groza
4

Gimnastica artistica

sarituri Daniel Petrica Vasile Radeanu
5

Atletism

stafeta 4x100 m Marius Marian Blenche, Ionut Grecu, Ioan Pitigoi, Alexandru Terpezan
5

Gimnastica artistica

barna Georgiana Florentina Gheorghe
5

Gimnastica artistica

sol Andrei Ioan Groza
6

Inot

100 m spate Bogdan Alexandru Fodor
6

Inot

200 m spate Bogdan Alexandru Fodor
7

Atletism

aruncarea ciocanului Roxana Beatrice Maria Perie
7

Atletism

triplusalt Cristi Nicusor Boboc Cristi Nicusor
7

Gimnastica artistica

individual compus Andrei Ioan Groza
7

Judo

90 kg Ionut Alexandru Vasian
8

Atletism

1500 m Ilie Bogdan Macovei
8

Atletism

3000 m Bogdan Ionut Motogna
8

Atletism

400 m garduri Andreea Mihaela Cojocaru
8

Atletism

saritura in lungime Ionela Denisa Pistol
8

Gimnastica artistica

sol Maria Balea
9

Atletism

aruncarea greutatii Florentin Stefanel Stoenescu
9

Judo

44 kg Rut Sharon Barna
9

Judo

48 kg Patricia Maria Petras
10

Atletism

stafeta 4x100 m Daria Calineac, Andreea Mihaela Cojocaru, Roxana Maria Ene
10

Atletism

stafeta 4x100 m Ionela Denisa Pistol
11

Atletism

200 m Roxana Maria Ene
11

Atletism

800 m Mihai Iulian Romas
11

Atletism

triplusalt Andreea Simona Lefcenco
12

Atletism

100 m Roxana Maria Ene
13

Inot

200 m bras Attila Abibula
14

Atletism

saritura in inaltime Andrei Cornel Petre
14

Inot

100 m liber Andreea Puchiu
14

Inot

stafeta 4x200 m liber George Raul Albu, Mihai Alin Lomnoseanu, Ana Gabriela Meila, Andreea Puchiu
15

Atletism

110 m garduri Marius Marian Blenche
16

Atletism

100 m garduri Daria Calineac
16

Atletism

aruncarea sulitei Raul Stefan Ilie Rusu
16

Inot

100 m bras Andrei Razvan Gradinaru
17

Atletism

100 m Ioan Pitigoi
17

Gimnastica artistica

individual compus Georgiana Florentina Gheorghe
17

Inot

200 m liber Ana Gabriela Meila
17

Inot

stafeta 4x100 m liber George Raul Albu, Giani Cristian Comboeanu, Andrei Razvan Gradinaru, Mihai Alin Lomnoseanu
18

Atletism

200 m Alexandru Terpezan
18

Inot

800 m liber Ana Gabriela Meila
19

Inot

100 m bras Andreea Puchiu
19

Inot

50 m liber Andreea Puchiu
20

Inot

400 m liber Ana Gabriela Meila
22

Inot

stafeta 4x100 m mixt Giani Cristian Comboeanu, Bogdan Alexandru Fodor, Andrei Razvan Gradinaru, Mihai Alin Lomnoseanu
24

Inot

200 m liber George Raul Albu
26

Inot

100 m liber Mihai Alin Lomnoseanu
26

Inot

50 m liber Giani Cristian Comboeanu