Festivalul Olimpic al Tineretului European - Tbilisi 2015

Galerie foto

Tbilisi 2015

Romania a cucerit 10 medalii

3

MEDALII
DE AUR

5

MEDALII
DE ARGINT

2

MEDALII
DE BRONZ

Alte rezultate

Loc Sport Proba Sportiv
4

Gimnastica artistica

echipe Olivia Cimpian, Andreea Daniela Ciurusniuc, Ioana Teodora Crisan
4

Inot

200 m mixt Maria Claudia Gadea
5

Atletism

1500 m Loredana Elena Cimpoieru
5

Atletism

800 m Diana Elena Bogos
5

Atletism

aruncarea sulitei Raluca Adriana Vrabie
5

Handbal

meci Alexandra Diana Badea, Alexandra Ioana Banciu, Ana Maria Berbece, Daria Bucur, Cristina Adelina Cretu, Bianca Ana Maria Dinut, Daciana Hosu, Claudia Eugenia Lacatus, Ana Maria Lopataru, Alexandra Muntean , Elena Nagy, Raluca Maria Petrus, Aura Teodora Popescu, Andreea Tecar, Sorina Maria Tirca
5

Judo

50 kg Vlad Codrut David Luncan
6

Atletism

2000 m obstacole Iulia Dragoi
6

Gimnastica artistica

barna Ioana Teodora Crisan
6

Gimnastica artistica

individual compus Ioana Teodora Crisan
7

Atletism

2000 m obstacole Mihai Cochior
7

Gimnastica artistica

sol Olivia Cimpian
7

Inot

50 m liber Ana Iulia Dascal
7

Judo

44 kg Georgiana Ionita
7

Judo

57 kg Anca Ramona Filipisan
8

Atletism

1500 m Claudiu Daniel Mihaescu
9

Atletism

3000 m Peter Daniel Herman
9

Atletism

stafeta 4x100 m Georgiana Iuliana Anitei, Marina Andreea Baboi, Iulia Nicoleta Banaga, Andrea Miklos
9

Inot

100 m spate Daniel Cristian Martin
9

Inot

100 m liber Ionut Radu
9

Inot

200 m fluture Andrei Rusen
9

Inot

stafeta 4x100 m liber Ana Iulia Dascal, Maria Claudia Gadea, Cristina Lucia Andreea Giurca, Jasminne Anne Marie Ivan
10

Atletism

400 m Nicolae Florentin Balaci
10

Atletism

aruncarea greutatii Ioana Diana Tiganasu
10

Atletism

saritura in lungime Ioana Manoliu
10

Inot

stafeta mixta 4x100 m liber Ana Iulia Dascal, Jasminne Anne Marie Ivan, Ionut Radu, Andrei Rusen
11

Inot

50 m liber Ionut Radu
11

Inot

800 m liber Maria Claudia Gadea
12

Inot

100 m liber Ana Iulia Dascal
12

Inot

100 m spate Ana Iulia Dascal
13

Atletism

100 m Marina Andreea Baboi
13

Gimnastica artistica

sol Ioana Teodora Crisan
13

Inot

100 m fluture Daniel Cristian Martin
13

Inot

100 m fluture Daniel Cristian Martin
13

Inot

200 m mixt Daniel Cristian Martin
13

Inot

stafeta 4x100 m liber Daniel Cristian Martin, Ionut Radu, Andrei Rusen, Robert Dumitru Valeanu
14

Atletism

100 m garduri Iulia Nicoleta Banaga
14

Gimnastica artistica

individual compus Olivia Cimpian
14

Inot

200 m liber Ionut Radu
14

Inot

200 m mixt Ana Iulia Dascal
14

Inot

stafeta 4x100 m mixt Ana Iulia Dascal, Maria Claudia Gadea, Cristina Lucia Andreea Giurca, Jasminne Anne Marie Ivan
15

Atletism

aruncarea discului Ioana Diana Tiganasu
15

Atletism

saritura in inaltime Sorin Florin Ionescu
15

Gimnastica artistica

paralele inegale Ioana Teodora Crisan
15

Inot

200 m spate Cristina Lucia Andreea Giurca
15

Inot

400 m liber Maria Claudia Gadea
16

Gimnastica artistica

echipe Alexandru Banicioiu, Iosif Beniamin Cristea, Catalin Drunea
17

Gimnastica artistica

barna Andreea Daniela Ciurusniuc
18

Atletism

100 m Andrei Ionut Constantin Ghetea
18

Gimnastica artistica

sarituri Olivia Cimpian, Andreea Daniela Ciurusniuc
18

Inot

200 m liber Ana Iulia Dascal
19

Inot

50 m liber Jasminne Anne Marie Ivan
20

Atletism

800 m Andrei Daniel Matei
20

Gimnastica artistica

paralele Olivia Cimpian
21

Gimnastica artistica

sarituri Ioana Teodora Crisan
22

Gimnastica artistica

sarituri Catalin Drunea
23

Gimnastica artistica

barna Olivia Cimpian
24

Inot

200 m liber Andrei Rusen
25

Gimnastica artistica

inele Alexandru Banicioiu
25

Inot

200 m bras Maria Claudia Gadea
25

Inot

400 m liber Robert Dumitru Valeanu
26

Gimnastica artistica

paralele Iosif Beniamin Cristea
26

Inot

100 m fluture Jasminne Anne Marie Ivan
27

Inot

100 m liber Jasminne Anne Marie Ivan
28

Inot

100 m fluture Cristina Lucia Andreea Giurca
30

Inot

50 m liber Andrei Rusen
32

Inot

100 m liber Andrei Rusen
33

Gimnastica artistica

cal cu manere Iosif Beniamin Cristea
38

Gimnastica artistica

paralele inegale Andreea Daniela Ciurusniuc
41

Gimnastica artistica

cal cu manere Catalin Drunea
41

Gimnastica artistica

sarituri Alexandru Banicioiu
43

Gimnastica artistica

individual compus Catalin Drunea
45

Gimnastica artistica

paralele Alexandru Banicioiu
46

Gimnastica artistica

individual compus Iosif Beniamin Cristea
47

Gimnastica artistica

individual compus Alexandru Banicioiu
48

Gimnastica artistica

inele Iosif Beniamin Cristea
51

Gimnastica artistica

bara fixa Iosif Beniamin Cristea
51

Gimnastica artistica

inele Catalin Drunea
52

Gimnastica artistica

bara fixa Catalin Drunea
54

Gimnastica artistica

bara fixa Alexandru Banicioiu
55

Gimnastica artistica

paralele Catalin Drunea
58

Gimnastica artistica

sol Catalin Drunea
60

Gimnastica artistica

cal cu manere Alexandru Banicioiu
61

Gimnastica artistica

sarituri Iosif Beniamin Cristea
63

Gimnastica artistica

sol Alexandru Banicioiu
64

Gimnastica artistica

sol Iosif Beniamin Cristea