Festivalul Olimpic al Tineretului European - Tampere 2009

Galerie foto

Ski

Tampere 2009

Romania a cucerit 16 medalii

3

MEDALII
DE AUR

8

MEDALII
DE ARGINT

5

MEDALII
DE BRONZ

Alte rezultate

Loc Sport Proba Sportiv
4

Gimnastica artistica

cal cu manere Ioan Laurentiu Nistor
5

Atletism

3000 m Claudiu Costin Cimpoeru
5

Atletism

saritura in inaltime Alina Rotaru
5

Gimnastica artistica

sol Adelin Ladislau Kotrong
6

Atletism

400 m garduri Adrian Dorin Minca
6

Gimnastica artistica

cal cu manere Andrei Vasile Muntean
6

Gimnastica artistica

individual compus Raluca Oana Haidu
7

Atletism

aruncarea sulitei Toma Marian Pop
7

Judo

48 kg Ana Maria Ghindariu
8

Tenis

simplu Patricia Maria Tig
9

Atletism

3000 m Elena Andreea Ghita
9

Atletism

aruncarea greutatii Vlad Florin Zinca
11

Atletism

200 m Ana Georgiana Alungoaie
13

Atletism

100 m Ana Georgiana Alungoaie
13

Inot

200 m fluture Horia Stefan Cristea
15

Atletism

aruncarea greutatii Andreea Huzum Vitan
15

Inot

stafeta 4x200 m liber Horia Stefan Cristea, Alina Gratiela Ene, Andrei Negrea, Andra Ioana Singuran
16

Tenis

simplu Teodor Apostu
17

Atletism

110 m garduri Razvan Andrei Tomozei
18

Inot

200 m spate Mihai Spalatelu
19

Inot

1500 m liber Mihai Spalatelu
19

Inot

200 m bras Maria Alexandra Ciorobea
19

Inot

200 m liber Andra Ioana Singuran
19

Inot

200 m liber Horia Stefan Cristea
20

Atletism

800 m Iulian Ganciu
20

Inot

stafeta 4x100 m liber Ion Laurentiu Barbu, Horia Stefan Cristea, Andrei Negrea, Mihai Spalatelu
21

Inot

100 m bras Ion Laurentiu Barbu
22

Inot

100 m spate Alina Gratiela Ene
22

Inot

200 m bras Ion Laurentiu Barbu
22

Inot

400 m liber Andra Ioana Singuran
22

Inot

stafeta 4x100 m mixt Ion Laurentiu Barbu, Horia Stefan Cristea, Andrei Negrea, Mihai Spalatelu
23

Inot

400 m mixt Maria Alexandra Ciorobea
23

Inot

800 m liber Maria Alexandra Ciorobea
23

Inot

stafeta 4x100 m liber Maria Alexandra Ciorobea, Alina Gratiela Ene, Florina Alexandra Ilie, Andra Ioana Singuran
24

Inot

stafeta 4x100 m mixt Maria Alexandra Ciorobea, Alina Gratiela Ene, Florina Alexandra Ilie, Andra Ioana Singuran
25

Inot

200 m mixt Horia Stefan Cristea
26

Inot

100 m fluture Horia Stefan Cristea
26

Inot

100 m spate Mihai Spalatelu
27

Inot

100 m bras Florina Alexandra Ilie
28

Inot

400 m liber Horia Stefan Cristea
28

Inot

50 m liber Alina Gratiela Ene
29

Inot

100 m liber Andrei Negrea
29

Inot

200 m mixt Alina Gratiela Ene
30

Inot

100 m liber Alina Gratiela Ene
30

Inot

50 m liber Andrei Negrea
61

Ciclism

criterium Adrian Anghel
83

Ciclism

contratimp Adrian Anghel
90

Ciclism

contratimp Valentin Plesea