Festivalul Olimpic al Tineretului European - Sarajevo & Sarajevo de Est 2019

Galerie foto

Descarca brosura FOTE

Programul complet

Duminica, 10 februarie 2019

Ziua 0

  • 20:00
    Ora Romaniei
    • CEREMONIA DE DESCHIDERE

      Stadionul Asim Ferhatović Hase din Sarajevo

Luni, 11 februarie 2019

Ziua 1

  • 11:00
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Partia Praca, din Jahorina
      • Slalom feminin - Mansa 1
        Madalina Nicoleta Preda, Diana Andreea Rentea, Maria Ioana Constantin, Eszter Lorincz
    • Schi fond

      Igman- Veliko Polje
      • 7,5 km clasic feminin
        Ioana Georgiana Andreca, Sinziiana Ioana Mindrila, Maria Dumitrela Andreca
    • Snowboard

      Partia Bjelasnica
      • Slope style masculin - Calificari
        Silviu Popa
  • 11:05
    Ora Romaniei
    • Short-track

      Patinoarul Skenderija
      • 1500m feminin - Serii si Finala
        Katalin Albert, Kriszta Pongracz Vakar
    • Short-track

      Patinoarul Skenderija
      • 1500 m masculin - Serii si Finala
        George Lucian Tepes, Jozsef Csongor Csillag
  • 13:00
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Igman - Veliko Polje
      • 10 km clasic masculin - Finala
        Liviu Darius Hanganut, Flaviu Constantin Pavalean
  • 13:30
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Praca/Jahorina
      • Slalom feminin - Mansa 2
        Madalina Nicoleta Preda, Diana Andreea Rentea, Maria Ioana Constantin, Eszter Lorincz
  • 14:45
    Ora Romaniei
    • Short-track

      Patinoarul Skenderija
      • Stafeta mixta 3000 m - Serii
        ROMANIA

Marti, 12 februarie 2019

Ziua 2

  • 11:00
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Partia Praca, din Jahorina
      • Slalom masculin - Mansa 1
        Ioan Alexandru Bordi, Horea Andrei Olteanu, Hunor Szoke, Vlad Anton Danciu
    • Schi fond

      Igman - Veliko Polje
      • 5 km liber feminin
        Ioana Georgiana Andreca, Maria Dumitrela Andreca, Sinziiana Ioana Mindrila, Andrea Csutak
    • Biatlon

      Centrul de schi nordic Dvorista
      • 7,5 km sprint masculin - Finala
        Marian Gabriel Folea, Nicolae Dan Girbacea, Robert Grumeza, Tamas Kovacs
  • 11:05
    Ora Romaniei
    • Short-track

      Patinoarul Skenderija
      • 500 m feminin - Serii si Finala
        Katalin Albert, Kriszta Pongracz Vakar
    • Short-track

      Patinoarul Skenderija
      • 500 m masculin - Serii si Finala
        George Lucian Tepes, Jozsef Csongor Csillag
  • 13:00
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Igman - Veliko Polje
      • 7,5 km liber masculin - Finala
        Liviu Darius Hanganut, Szabolcs Forika, Flaviu Constantin Pavalean, Florin Robert Dolhascu
  • 13:20
    Ora Romaniei
    • Snowboard

      Partia Bjelasnica
      • Slope style masculin - Finala
        Silviu Popa
  • 13:30
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Partia Praca, din Jahorina
      • Slalom masculin - Mansa 2
        Ioan Alexandru Bordi, Horea Andrei Olteanu, Hunor Szoke, Vlad Anton Danciu
  • 13:46
    Ora Romaniei
    • Short-track

      Patinoarul Skenderija
      • Stafeta mixta 3000 m - Semifinale
        ROMANIA
  • 14:00
    Ora Romaniei
    • Biatlon

      Centrul de schi nordic Dvorista
      • 6 km sprint feminin - Finala
        Vivien Bernadett Andras, Reka Csaszar, Andreea Mezdrea, Szilvia Vancsa

Miercuri, 13 februarie 2019

Ziua 3

  • 11:00
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Partia Praca, din Jahorina
      • Slalom urias feminin - Mansa 1
        Madalina Nicoleta Preda, Diana Andreea Rentea, Maria Ioana Constantin, Eszter Lorincz
    • Biatlon

      Centrul de schi nordic Dvorista
      • 12,5 km individual masculin - Finala
        Marian Gabriel Folea, Nicolae Dan Girbacea, Robert Grumeza, Tamas Kovacs
  • 13:30
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Partia Praca, din Jahorina
      • Slalom urias feminin - Mansa 2
        Madalina Nicoleta Preda, Diana Andreea Rentea, Maria Ioana Constantin, Eszter Lorincz
  • 14:00
    Ora Romaniei
    • Biatlon

      Centrul de schi nordic Dvorista
      • 10 km individual feminin - Finala
        Vivien Bernadett Andras, Reka Csaszar, Andreea Mezdrea, Szilvia Vancsa
  • 14:30
    Ora Romaniei
    • Patinaj artistic

      Patinoarul Skenderija
      • Program scurt feminin
        Ana Sofia Beschea

Joi, 14 februarie 2019

Ziua 4

  • 11:00
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Partia Praca, din Jahorina
      • Slalom urias masculin - Mansa 1
        Ioan Alexandru Bordi, Horea Andrei Olteanu, Hunor Szoke, Vlad Anton Danciu
    • Snowboard

      Partia Bjelasnica
      • Big air masculin - Calificari si Finala
        Silviu Popa
  • 11:30
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Igman - Veliko Polje
      • Sprint clasic feminin - Calificari
        Andrea Csutak, Ioana Georgiana Andreca, Sinziiana Ioana Mindrila, Maria Dumitrela Andreca
  • 12:20
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Igman - Veliko Polje
      • Sprint clasic masculin - Calificari
        Liviu Darius Hanganut, Szabolcs Forika, Flaviu Constantin Pavalean, Florin Robert Dolhascu
  • 13:30
    Ora Romaniei
    • Schi alpin

      Partia Praca, din Jahorina
      • Slalom urias masculin - Mansa 2
        Ioan Alexandru Bordi, Horea Andrei Olteanu, Hunor Szoke, Vlad Anton Danciu
  • 14:00
    Ora Romaniei
    • Patinaj artistic

      Patinoarul Skenderija
      • Program liber feminin
        Ana Sofia Beschea
    • Schi fond

      Igman - Veliko Polje
      • Sprint clasic feminin - Finala
        Andrea Csutak, Ioana Georgiana Andreca, Sinziiana Ioana Mindrila, Maria Dumitrela Andreca
    • Schi fond

      Igman - Veliko Polje
      • Sprint clasic masculin - Finala
        Liviu Darius Hanganut, Szabolcs Forika, Flaviu Constantin Pavalean, Florin Robert Dolhascu

Vineri, 15 februarie 2019

Ziua 5

  • 11:00
    Ora Romaniei
    • Biatlon

      Centrul de schi nordic Dvorista
      • Stafeta mixta 2x6 km + 2x7,5 km - Finala
        ROMANIA
  • 11:30
    Ora Romaniei
    • Schi fond

      Igman - Veliko Polje
      • Stafeta mixta 4x5 km - Finala
        ROMANIA
  • 12:05
    Ora Romaniei
    • Short-track

      Patinoarul Skenderija
      • 1000 m feminin - Serii si Finala
        Katalin Albert, Kriszta Pongracz Vakar
    • Short-track

      Patinoarul Skenderija
      • 1000 m masculin - Serii si Finala
        George Lucian Tepes, Jozsef Csongor Csillag
  • 17:00
    Ora Romaniei
    • CEREMONIA DE INCHIDERE

      Stadionul Slavia din Sarajevo de Est




Galerie foto

Descarca brosura FOTE