Festivalul Olimpic al Tineretului European - Lignano Sabbiadoro 2005

Galerie foto

Ski

Lignano Sabbiadoro 2005

Romania a cucerit 8 medalii

1

MEDALIE
DE AUR

2

MEDALII
DE BRONZ

Alte rezultate

Loc Sport Proba Sportiv
4

Gimnastica artistica

individual compus Sandra Raluca Izbasa
4

Gimnastica artistica

sol Andra Stanescu
4

Kaiac-canoe

C1 - 1000 m Mihaita Ivan
4

Kaiac-canoe

K2 - 1000 m Ionut Alexandru Mitrea, George Razesu
5

Gimnastica artistica

individual compus Andra Stanescu
5

Judo

66 kg Gheorghe Adrian Moga
5

Kaiac-canoe

k4 - 1000 m Daniel Daniel
5

Kaiac-canoe

K4 - 1000 m Bogdan Mada, Ionut Alexandru Mitrea, George Razesu
5

Kaiac-canoe

K4 - 500 m Bogdan Mada, Ionut Alexandru Mitrea, George Razesu
5

Kaiac-canoe

K4 - 500 m Daniel Daniel
6

Atletism

3000 m Andreea Cristina Plesu
6

Gimnastica artistica

barna Andra Stanescu
6

Kaiac-canoe

C1 - 500 m Mihaita Ivan
7

Gimnastica artistica

paralele inegale Sandra Raluca Izbasa
7

Inot

200 m bras Ioana Alexandra Popa
7

Inot

200 m liber Anca Mathilda Stefan
7

Judo

48 kg Ioana Matei
7

Kaiac-canoe

K1 - 1000 m Bogdan Mada
7

Kaiac-canoe

K1 - 500 m Bogdan Mada
7

Kaiac-canoe

K2 - 1000 m Steluta Afrasinei, Adelina Buzatu
8

Atletism

1500 m Raul Bogdan Botezan
8

Atletism

2000 m obstacole Ionut Ghita
8

Atletism

aruncarea sulitei Ramona Constanta Anghelas
8

Kaiac-canoe

C2 - 500 m Mihaita Ivan, Ionut Daniel Vieru
9

Atletism

triplusalt Georgiana Cuturescu
9

Judo

44 kg Violeta Dumitru
9

Judo

57 kg Giorgiana Dorofte
9

Judo

63 kg Denisa Cristina Morar
9

Kaiac-canoe

C2 - 1000 m Mihaita Ivan, Ionut Daniel Vieru
9

Kaiac-canoe

K1 - 1000 m Steluta Afrasinei
10

Inot

200 m fluture Anca Mathilda Stefan
10

Inot

200 m spate Manuela Lavinia Lupascu
12

Inot

100 m fluture Anca Mathilda Stefan
12

Kaiac-canoe

K1 - 500 m Steluta Afrasinei
12

Kaiac-canoe

K2 - 500 m Steluta Afrasinei, Adelina Buzatu
13

Atletism

800 m Roxana Elisabeta Birca
13

Inot

100 m bras Ioana Alexandra Popa
13

Inot

200 m fluture Dorel Andrei Petrescu
14

Atletism

3000 m Lucian Chesches
14

Atletism

saritura in inaltime Dragos Ionut Samoila
15

Inot

100 m liber Anca Mathilda Stefan
15

Inot

400 m liber Remus Florin David
16

Inot

100 m fluture Catalin Florin Obretin
16

Inot

200 m bras Catalin Alexandru Chitu
16

Inot

200 m mixt Ioana Alexandra Popa