Festivalul Olimpic al Tineretului European - Liberec 2011

Galerie foto

Liberec 2011

Rezultatele echipei Romaniei

Loc Sport Proba Sportiv
4

Biatlon

6 km sprint Irina Potinga
6

Biatlon

10 km urmarire Irina Potinga
12

Biatlon

stafeta mixta 2x6 km + 2x7,5 km Stefan Chiturlea, Gheorghe Pop, Irina Potinga, Orsolya Tofalvi
13

Schi sarituri

trambulina HS 100 echipe Paul Sabin Corbos, Szilvester Fulop, Szilard Gal, Adrian Vornicu
17

Biatlon

6 km sprint Orsolya Tofalvi
18

Schi fond

stafeta mixta 4x5 km George Razvan Buta, Katalin Ferencz, Liviu Timis Schiopu, Simona Ungureanu
21

Patinaj artistic

program scurt Sabina Ioana Mariuta
25

Biatlon

7,5 km sprint Stefan Alexandru Chiturlea
29

Biatlon

6 km sprint Diana Maria Salman
30

Schi alpin

slalom Stefan Tudoran
31

Biatlon

12,5 km urmarire Laurentiu Daniel Vamanu
32

Biatlon

12,5 km urmarire Marius Petru Ungureanu
37

Schi fond

10 km clasic Liviu Timis Schiopu
38

Biatlon

7,5 km sprint Gheorghe Pop
40

Biatlon

7,5 km sprint Marius Petru Ungureanu
40

Snowboarding

boarder cross Andrei Mihai Ghibea
45

Schi sarituri

trambulina HS 100 Adrian Vornicu
46

Schi alpin

Slalom Ruxandra Puiu
46

Schi fond

5 km liber Katalin Ferencz
46

Schi sarituri

trambulina HS 100 Paul Sabin Corbos
47

Biatlon

10 km urmarire Alexandra Mihaela Grigoroscuta
47

Schi alpin

slalom urias Stefan Tudoran
48

Schi fond

7,5 km clasic Katalin Ferencz
48

Schi fond

7,5 km liber Liviu Timis Schiopu
49

Biatlon

10 km urmarire Diana Maria Salman
49

Schi sarituri

trambulina HS 100 Szilard Gal
50

Schi fond

7,5 km clasic Simona Ungureanu
50

Schi sarituri

trambulina HS 100 Szilvester Fulop
51

Schi fond

5 km liber Simona Ungureanu
52

Biatlon

12,5 km urmarire Gheorghe Pop
52

Schi alpin

slalom urias Andrei Culda
53

Biatlon

6 km sprint Alexandra Mihaela Grigoroscuta
53

Biatlon

7,5 km sprint Laurentiu Daniel Vamanu
53

Schi fond

1200 m sprint Simona Ungureanu
54

Schi alpin

Slalom Timea Sule
54

Schi fond

10 km clasic George Razvan Buta
55

Biatlon

12,5 km urmarire Stefan Alexandru Chiturlea
55

Schi fond

10 km clasic Peter Sara
56

Schi fond

1200 m sprint Iulia Ioana Tigani
57

Schi fond

1200 m sprint Liviu Timis Schiopu
57

Schi fond

5 km liber Iulia Ioana Tigani
58

Schi fond

1200 m sprint Katalin Ferencz
58

Schi fond

7,5 km liber George Razvan Buta
59

Schi fond

7,5 km clasic Roxana Petronela Damaschin
60

Biatlon

10 km urmarire Orsolya Tofalvi
61

Schi fond

5 km liber Roxana Petronela Damaschin
61

Schi fond

7,5 km liber Peter Sara
62

Schi fond

7,5 km liber Tudor Girbacea
63

Schi fond

7,5 km clasic Iulia Ioana Tigani
65

Schi fond

1200 m sprint Roxana Petronela Damaschin
68

Schi alpin

slalom urias Ruxandra Puiu
68

Schi fond

10 km clasic Tudor Girbacea
69

Schi alpin

slalom urias Vanesa Mihaela Costache
71

Schi alpin

slalom urias Timea Sule
78

Schi fond

1200 m sprint Tudor Girbacea
79

Schi fond

1200 m sprint George Razvan Buta
82

Schi fond

1200 m sprint Peter Sara