Festivalul Olimpic al Tineretului European - Gyor 2017

Galerie foto

Gyor 2017

Romania a cucerit 8 medalii

3

MEDALII
DE BRONZ

Alte rezultate

Loc Sport Proba Sportiv
4

Kaiac-canoe

C1 - 500 m Mihai Razvan Batagui
4

Kaiac-canoe

K1 - 500 m Ionut Georgian Nicolaescu
5

Atletism

2000 m obstacole Daniela Vasile
5

Atletism

aruncarea discului Andreea Iuliana Lungu
5

Gimnastica artistica

barna Nica Ivanus
5

Judo

40 kg Ana Maria Stroe
5

Kaiac-canoe

K1 - 500 m Angela Bodnariuc
5

Kaiac-canoe

K2 - 500 m Iulian Marius Barbulescu, Ionut Georgian Nicolaescu
5

Kaiac-canoe

K4 - 500 m mixt Iulian Marius Barbulescu, Angela Bodnariuc, Georgiana Marinela Manofu-Vucea, Ionut Georgian Nicolaescu
6

Atletism

100 m Mirel Cristian Stoica
6

Atletism

3000 m Georgiana Cosmina Spiridon
6

Kaiac-canoe

K4 - 200 m mixt Iulian Marius Barbulescu, Angela Bodnariuc, Georgiana Marinela Manofu-Vucea, Ionut Georgian Nicolaescu
7

Atletism

100 m garduri Bianca Elena Toader
7

Atletism

2000 m obstacole Valentin Danut Lepadat
7

Gimnastica artistica

inele Rafael Szabo
7

Gimnastica artistica

inele Rafael Szabo
7

Inot

200 m liber Ana Iulia Dascal
7

Judo

44 kg Anamaria Ioana Sirbu
7

Judo

48 kg Maria Violeta Dumitru
8

Atletism

3000 m Damian Didier Mititelu
8

Atletism

aruncarea greutatii Marius Bira
8

Gimnastica artistica

barna Iulia Berar, Denisa Maria Golgota
8

Gimnastica artistica

individual compus Rafael Szabo
8

Inot

400 m mixt Andreea Ramona Dragoi
9

Inot

200 m fluture Laurentiu Mihai Haiducu
10

Gimnastica artistica

echipe Iulia Berar, Denisa Maria Golgota, Nica Ivanus
11

Atletism

saritura in inaltime Mircea Albert Finis
11

Inot

100 m bras Ingrid Huszar
11

Inot

800 m liber Clara Andreea Spanu
12

Atletism

1500 m Andrei Sterea
12

Atletism

aruncarea sulitei Larisa Georgiana Zglimbea
12

Atletism

saritura in lungime Eduard Valentin Paduraru
13

Gimnastica artistica

echipe Eduard Liviu Gavrila, Razvan Denis Marc, Rafael Szabo
13

Gimnastica artistica

sol Iulia Berar
14

Atletism

1500 m Tabita Teusan
15

Atletism

100 m Vanessa Evelyna Balaci
15

Atletism

triplusalt Gerard-Constantin Orobiyi-Tudurache
15

Gimnastica artistica

bara fixa Rafael Szabo
15

Gimnastica artistica

individual compus Denisa Maria Golgota
15

Inot

200 m fluture Gabriela Ioana Gadea
15

Inot

400 m liber Clara Andreea Spanu
16

Atletism

saritura in lungime Patricia Daria David
17

Gimnastica artistica

cal cu manere Eduard Liviu Gavrila
17

Inot

400 m mixt Mihnea Ioan Ionescu
18

Inot

200 m mixt Andreea Ramona Dragoi
18

Inot

stafeta 4x100 m liber Andreea Ramona Dragoi, Gabriela Ioana Gadea, Ingrid Huszar, Maysa Ratiu
20

Gimnastica artistica

paralele Razvan Denis Marc
20

Inot

200 m spate Gabriel Ioan Dumitrache
21

Inot

200 m spate Victor Stefan Iacob
22

Gimnastica artistica

paralele Eduard Liviu Gavrila
23

Inot

100 m fluture Gabriela Ioana Gadea
24

Gimnastica artistica

paralele Rafael Szabo
25

Inot

100 m fluture Andreea Ramona Dragoi
27

Inot

200 m mixt Mihnea Ioan Ionescu
27

Inot

400 m mixt Ingrid Huszar
28

Inot

100 m fluture Laurentiu Mihai Haiducu
31

Inot

100 m spate Victor Stefan Iacob
33

Gimnastica artistica

bara fixa Eduard Liviu Gavrila
35

Gimnastica artistica

individual compus Eduard Liviu Gavrila
35

Gimnastica artistica

individual compus Iulia Berar
35

Gimnastica artistica

sol Denisa Maria Golgota
36

Gimnastica artistica

inele Eduard Liviu Gavrila
36

Inot

100 m spate Gabriel Ioan Dumitrache
36

Inot

200 m liber Maysa Ratiu
37

Gimnastica artistica

inele Razvan Denis Marc
38

Gimnastica artistica

sol Nica Ivanus
40

Gimnastica artistica

paralele inegale Denisa Maria Golgota
43

Gimnastica artistica

sarituri Razvan Denis Marc
44

Inot

200 m mixt Ingrid Huszar
45

Inot

50 m liber Gabriel Ioan Dumitrache
51

Ciclism

sosea individual Mihai Adrian Grigore
51

Inot

100 m liber Maysa Ratiu
52

Gimnastica artistica

sarituri Eduard Liviu Gavrila
52

Inot

100 m liber Gabriel Ioan Dumitrache
55

Gimnastica artistica

individual compus Razvan Denis Marc
55

Gimnastica artistica

sol Rafael Szabo
60

Gimnastica artistica

paralele inegale Iulia Berar
61

Gimnastica artistica

cal cu manere Razvan Denis Marc
64

Gimnastica artistica

bara fixa Razvan Denis Marc
70

Ciclism

sosea Razvan Denis Marc
72

Gimnastica artistica

sol Eduard Liviu Gavrila
74

Gimnastica artistica

cal cu manere Rafael Szabo
77

Gimnastica artistica

sol Razvan Denis Marc
85

Gimnastica artistica

individual compus Nica Ivanus
92

Ciclism

sosea contratimp Razvan Denis Marc
95

Ciclism

sosea contratimp Vasile Gabriel Silaghi
96

Ciclism

sosea contratimp Mihai Adrian Grigore