Festivalul Olimpic al Tineretului European - Brasov 2013

Galerie foto

Brasov 2013

Romania a cucerit 3 medalii

1

MEDALIE
DE AUR

2

MEDALII
DE ARGINT

Alte rezultate

Loc Sport Proba Sportiv
5

Patinaj artistic

program liber Catalin Dimitrescu
5

Schi sarituri

trambulina HS 100 echipe Robert Buzescu-Purice, Sorin Iulian Pitea, Robert Valentin Tatu
6

Hochei pe gheata

clasament final Andrei Cristian Roman
6

Short-track

1500 m Emil Imre
8

Biatlon

stafeta mixta 2x6 km + 2x7,5 km Dorottya Buzas, Raul Andrei Demeter, Hunor Gego, Renata Racz
8

Patinaj artistic

program scurt Catalin Dimitrescu
8

Schi sarituri

trambulina HS 71 Daniela Vasilica Haralambie
9

Schi fond

stafeta mixta 4x5 km Reika Bajko, Alin Florin Cioanca, Daniel Florin Pripici, Erszebet Emilia Sara
10

Short-track

1500 m Tamas Antal
10

Short-track

stafeta mixta 3000 m Tamas Antal, Emil Imre, Teodora Pana, Bianca Stanica
12

Biatlon

10 km urmarire Dorottya Buzas
14

Short-track

1000 m Tamas Antal
15

Schi fond

1200 m sprint Daniel Florin Pripici
16

Schi alpin

slalom paralel Mihai Andrei Centiu, Raluca Ciocanel, Bianca Copot, Ioan Alexandru Niculescu, Koppany Pap, Sarolt Sogor
16

Schi sarituri

trambulina HS 100 Eduard Torok
16

Snowboarding

boarder cross Ionut Daniel Ungureanu
17

Patinaj artistic

program scurt Denisa Sandu
20

Schi alpin

slalom urias Ania Monica Caill
21

Short-track

500 m Teodora Pana
22

Patinaj artistic

program liber Denisa Sandu
22

Short-track

500 m Bianca Stanica
23

Biatlon

6 km sprint Renata Racz
23

Schi fond

1200 m sprint Alin Florin Cioanca
23

Short-track

1000 m Teodora Pana
24

Short-track

1000 m Bianca Stanica
26

Schi fond

1200 m sprint Luca Daniel Cojocaru
27

Biatlon

12,5 km urmarire Raul Demeter
27

Biatlon

7,5 km sprint Hunor Gego
27

Schi fond

1200 m sprint Reika Bajko
28

Schi fond

10 km liber Daniel Florin Pripici
29

Snowboarding

boarder cross Peter Almasi
30

Schi fond

7,5 km clasic Alin Florin Cioanca
30

Snowboarding

slalom urias paralel Ionut Daniel Ungureanu
31

Snowboarding

slalom urias paralel Andrei Mares
32

Biatlon

12,5 km urmarire Emanuel Gerbacea
32

Snowboarding

boarder cross Andrei Mares
33

Schi fond

1200 m sprint Erszebet Emilia Sara
34

Schi alpin

slalom urias Raluca Ciocanel
34

Snowboarding

slalom urias paralel Peter Almasi
35

Schi fond

5 km clasic Erszebet Emilia Sara
36

Schi fond

10 km liber Luca Daniel Cojocaru
40

Biatlon

12,5 km urmarire Hunor Gego
40

Schi alpin

slalom urias Daniel Florin Pripici
40

Schi fond

1200 m sprint Edith Vakaria
40

Schi fond

5 km clasic Reika Bajko
40

Schi fond

7,5 km clasic Daniel Florin Pripici
43

Schi alpin

Slalom Bianca Copot
44

Schi alpin

Slalom Sarolt Sogor
45

Schi alpin

slalom urias Mihai Andrei Centiu
48

Schi alpin

Slalom Raluca Ciocanel
48

Schi alpin

slalom urias Koppany Pap
49

Biatlon

7,5 km sprint Raul Demeter
49

Schi alpin

slalom urias Bianca Copot
51

Biatlon

6 km sprint Bernadette Focze
52

Biatlon

6 km sprint Andreea Oana Valean
52

Biatlon

7,5 km sprint Emanuel Gerbacea
52

Schi alpin

slalom urias Ioan Alexandru Niculescu
53

Biatlon

7,5 km sprint Richard Craciun
53

Schi fond

10 km liber Marius Daniel Talpas
53

Schi fond

7,5 km clasic Luca Daniel Cojocaru
54

Biatlon

10 km urmarire Bernadette Focze
55

Biatlon

10 km urmarire Renata Racz
56

Biatlon

10 km urmarire Andreea Oana Valean
57

Biatlon

12,5 km urmarire Richard Craciun
60

Schi alpin

slalom urias Robert Renaldo Fratila
64

Schi fond

1200 m sprint Marius Daniel Talpas
66

Schi fond

7,5 km clasic Marius Daniel Talpas
80

Schi fond

10 km liber Alin Florin Cioanca