Festivalul Olimpic al Tineretului European - Belgrad 2007

Galerie foto

Ski

Belgrad 2007

Romania a cucerit 8 medalii

4

MEDALII
DE AUR

1

MEDALIE
DE ARGINT

3

MEDALII
DE BRONZ

Alte rezultate

Loc Sport Proba Sportiv
4

Atletism

800 m Adrian Valentin Carnaru
4

Atletism

aruncarea sulitei Eliza Toader
4

Atletism

saritura in lungime Cristina Sandu
5

Atletism

400 m garduri Mihaela Bobos
5

Gimnastica artistica

barna Andreea Roxana Acatrinei
5

Judo

50 kg Amado Claudiu Lazea
6

Gimnastica artistica

sol Gabriela Dragoi
7

Atletism

100 m garduri Marcela Stancu
7

Atletism

aruncarea discului Ioana Iancu
7

Atletism

aruncarea greutatii Ioana Iancu
7

Gimnastica artistica

sol Andreea Roxana Acatrinei
7

Judo

44 kg Diana Kovacs
7

Judo

60 kg Florin Timis
9

Atletism

3000 m Sorin Mineran
9

Judo

70 kg Adelina Ispas
11

Atletism

aruncarea sulitei Giani Tobias Ianosi
11

Inot

400 m mixt Alexandra Dobrin
12

Inot

200 m bras Alexandra Dobrin
13

Inot

200 m spate Constantin Tudose
15

Atletism

3000 m Georgiana Donosa
15

Inot

400 m mixt Constantin Tudose
16

Inot

200 m fluture Alecsandra Asimine
16

Inot

200 m mixt Constantin Tudose
17

Inot

100 m spate Razvan Blaga
17

Inot

1500 m liber Constantin Tudose
17

Inot

200 m spate Alexandra Dobrin
18

Inot

200 m liber Gheorghe Tatar
18

Inot

400 m liber Elisabeta Nuber
18

Inot

stafeta 4x100 m mixt Razvan Blaga, Marius Radu, Mihai State, Gheorghe Tatar
19

Inot

50 m liber Andreea Micle
19

Inot

800 m liber Elisabeta Nuber
20

Inot

400 m liber Constantin Tudose
20

Inot

stafeta 4x100 m liber Razvan Blaga, Marius Radu, Gheorghe Tatar, Constantin Tudose
22

Inot

100 m fluture Carina Macavei
22

Inot

100 m spate Alexandra Dobrin
22

Inot

stafeta 4x100 m liber Alexandra Dobrin, Andreea Micle, Elisabeta Nuber
22

Inot

stafeta 4x100 m mixt Alecsandra Asimine, Alexandra Dobrin, Carina Macavei, Andreea Micle
24

Inot

100 m fluture Gheorghe Tatar
25

Inot

200 m mixt Alecsandra Asimine
26

Inot

100 m bras Alexandra Dobrin
26

Inot

200 m fluture Gheorghe Tatar
26

Inot

200 m liber Elisabeta Nuber
27

Inot

100 m bras Mihai State
27

Inot

100 m liber Gheorghe Tatar
27

Inot

50 m liber Marius Radu
28

Inot

200 m bras Mihai State
33

Inot

100 m liber Andreea Micle