Festivalul Olimpic al Tineretului European - Baku 2019

Programul complet ROMANI IN COMPETITIE AZI

Duminica, 21 iulie 2019

Ziua 1

  • 08:00
    Ora Romaniei
    • Tenis

      Academia de tenis Baku
      • Simplu masculin - Tur 1
        Alin Mihai Fatu, Andrei Voican
    • Tenis

      Academia de tenis Baku
      • Simplu feminin - Tur 1
        Alexandra Maria Petric, Alexia Anca Todoni
  • 09:30
    Ora Romaniei
    • Lupte

      Arena Heydar Aliyev
      • Greco-romane masculin - Calificari si semifinala (daca se califica)
        Trandafir Szilagyi (45 kg), Bogdan Pop (55 kg)
    • Lupte

      Arena Heydar Aliyev
      • Libere, 55 kg masculin - Calificari si semifinala (daca se califica)
        Erik David Gombos
  • 15:00
    Ora Romaniei
    • Lupte

      Arena Heydar Aliyev
      • Greco-romane masculin - FINALA (daca se califica)
        Trandafir Szilagyi (45 kg), Bogdan Pop (55 kg)
    • Lupte

      Arena Heydar Aliyev
      • Libere, 55 kg masculin - FINALA (daca se califica)
        Erik David Gombos
  • 19:00
    Ora Romaniei
    • CEREMONIA DE DESCHIDERE

      Crystal Hall Baku

Luni, 22 iulie 2019

Ziua 2

  • 08:00
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Tofig Bahramov
      • Atletism - Serii
        Maria Mihalache (100 m), Silviu Daniel Munteanu (100 m), Antonia Gabriela Bodnariuc (800 m)
    • Atletism

      Stadionul Tofig Bahramov
      • Decatlon masculin - Saritura in lungime, aruncarea greutati, 100 m (serii)
        Robert Marian Cristian
    • Inot

      Centrul Acvatic Baku
      • Inot - Calificari
        Bianca Andreea Costea (100 m liber), Alexandru Florin Nicolae & Denis Laurean Popescu (100 m spate), Mihai Iacob (200 m bras), Ioana Marin& Miruna Zorzoliu (200 m spate)
    • Tenis

      Academia de tenis Baku
      • Dublu masculin - Tur 1
        Alin Mihai Fatu, Andrei Voican
    • Tenis

      Academia de tenis Baku
      • Dublu feminin - Tur 1
        Alexandra Maria Petric, Alexia Anca Todoni
    • Tenis

      Academia de tenis Baku
      • Simplu feminin - Tur 1
        Alexandra Maria Petric, Alexia Anca Todoni
    • Tenis

      Academia de tenis Baku
      • Simplu masculin - Tur 1
        Alin Mihai Fatu, Andrei Voican
  • 09:30
    Ora Romaniei
    • Lupte

      Arena Heydar Aliyev
      • Lupte feminin - Calificari si semifinala (daca se califica)
        Georgiana Lavinia Antuca (46 kg), Ana Maria Pirvu (49 kg), Karla Groza (61 kg)
    • Lupte

      Arena Heydar Aliyev
      • Greco-romane masculin - Calificari si semifinala (daca se califica)
        Cosmin Cristi Gavril (48 kg), Igor Andrei Botez (60 kg)
    • Lupte

      Arena Heydar Aliyev
      • Libere, 60 kg masculin - Calificari si semifinala (daca se califica)
        Alexandru Ioan Matea
  • 10:30
    Ora Romaniei
    • Volei

      Arena Darnagul
      • Meci feminin - Grupa A
        ROMANIA - Bulgaria
  • 15:00
    Ora Romaniei
    • Lupte

      Arena Heydar Aliyev
      • Lupte feminin - FINALA (daca se califica)
        Georgiana Lavinia Antuca (46 kg), Ana Maria Pirvu (49 kg), Karla Groza (61 kg)
    • Lupte

      Arena Heydar Aliyev
      • Libere, 60 kg masculin - FINALA (daca se califica)
        Alexandru Ioan Matea
  • 16:00
    Ora Romaniei
    • Inot

      Centrul Acvatic Baku
      • Inot - Semifinale (daca se califica)
        Mihai Iacob (200 m bras), Ioana Marin& Miruna Zorzoliu (200 m spate)
  • 17:00
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Tofig Bahramov
      • Atletism - Serii
        Maria Mihalache (100 m), Silviu Daniel Munteanu (100 m),
      • Atletism - Calificari
        Andreea Iulia Ciuca (400 m), Robert Mihaita Simion (110 m garduri)
    • Atletism

      Stadionul Tofig Bahramov
      • Decatlon masculin - Saritura in inaltime, 400 m (serii)
        Robert Marian Cristian
    • Atletism

      Stadionul Tofig Bahramov
      • Aruncarea discului feminin - Calificari
        Andreea Iuliana Lungu
  • 17:30
    Ora Romaniei
    • Handbal

      Sala Sporturilor Baku
      • Meci feminin - Grupa A
        ROMANIA - Spania

Marti, 23 iulie 2019

Ziua 3

  • 08:00
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Tofig Bahramov
      • Atletism - Calificari
        Tania Borisov (400 m garduri), Corina Elena Pantea (aruncarea ciocanului), Ioana Sabina Stirbu (saritura in lungime)
    • Atletism

      Stadionul Tofig Bahramov
      • Decatlon masculin - Aruncarea discului, saritura cu prajina,110 m garduri
        Robert Marian Cristian
    • Inot

      Centrul Acvatic Baku
      • Inot - Calificari
        David Popovici (100 m liber), Andreea Ioana Popescu (200 m bras), Mihai Gergely (200 m mixt), Tobias George Dumitrache&Lucas Ioan Tersinio Gheorghe (200 m fluture), Miruna Zorzoliu & Bianca Maria Ilie (400 m liber);
    • Tenis

      Academia de tenis Baku
      • Simplu masculin - Tur 2
        Alin Mihai Fatu, Andrei Voican
    • Tenis

      Academia de tenis Baku
      • Dublu masculin - Tur 2
        Alin Mihai Fatu/Andrei Voican
    • Tenis

      Academia de tenis Baku
      • Simplu feminin - Tur 2
        Alexandra Maria Petric, Alexia Anca Todoni
    • Tenis

      Academia de tenis Baku
      • Dublu feminin - Tur 2
        Alexandra Maria Petric/ Alexia Anca Todoni
  • 09:00
    Ora Romaniei
    • Ciclism

      Veloparc&Strazile orasului
      • Contratimp feminin - Finala
        Denisa Toader
    • Gimnastica artistica

      Arena nationala de gimnastica
      • Echipe masculin - FINALA echipe&calificari individual
        Gabriel Burtanete, Robert Burtanete, Raul Gabriel Soica
  • 09:30
    Ora Romaniei
    • Lupte

      Arena Heydar Aliyev
      • Lupte feminin - Calificari si semifinala (daca se califica)
        Patricia Valeria Iurascu (53 kg), Georgiana Anastasia Copaceanu (57 kg)
    • Lupte

      Arena Heydar Aliyev
      • Greco-romane masculin - Calificari si semifinala (daca se califica)
        Denis Florin Mihai (51 kg), Ioan Balan (65 kg)
    • Lupte

      Arena Heydar Aliyev
      • Libere masculin - Calificari si semifinala (daca se califica)
        Doru Mario Dinca (51 kg), Ferenc Ervin Csiki (65 kg)
  • 15:00
    Ora Romaniei
    • Lupte

      Arena Heydar Aliyev
      • Greco-romane masculin - FINALE (daca se califica)
        Denis Florin Mihai (51 kg), Ioan Balan (65 kg)
    • Lupte

      Arena Heydar Aliyev
      • Libere masculin - FINALE (daca se califica)
        Doru Mario Dinca (51 kg), Ferenc Ervin Csiki (65 kg)
    • Lupte

      Arena Heydar Aliyev
      • Lupte feminin - FINALE (daca se califica)
        Patricia Valeria Iurascu (53 kg), Georgiana Anastasia Copaceanu (57 kg)
  • 15:30
    Ora Romaniei
    • Volei

      Arena Darnagul
      • Meci feminin - Grupa A
        ROMANIA - Ucraina
  • 16:00
    Ora Romaniei
    • Inot

      Centrul Acvatic Baku
      • Inot - FINALE (daca se califica)
        Mihai Iacob (200 m bras), Ioana Marin (200 m spate)
      • Inot - Semifinale (daca se califica)
        David Popovici (100 m liber), Andreea Ioana Popescu (200 m bras), Mihai Gergely (200 m mixt), Tobias George Dumitrache&Lucas Ioan Tersinio Gheorghe (200 m fluture)
    • Ciclism

      Veloparc&Strazile orasului
      • Contratimp masculin - Finala
        Mihnea Alexandru Harasim, Rares Ghita, Edvard Novak
  • 16:50
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Tofig Bahramov
      • Decatlon masculin - Aruncarea sulitei, 1500 m
        Robert Marian Cristian
  • 17:30
    Ora Romaniei
    • Handbal

      Sala Sporturilor Baku
      • Meci feminin - Grupa A
        Olanda - ROMANIA

Miercuri, 24 iulie 2019

Ziua 4

  • 08:00
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Tofig Bahramov
      • Atletism - Calificari
        Corina Ilinoiu (200 m), Dragos Ionut Nicorici (aruncarea ciocanului), Alexia Ioana Dospin (triplusalt)
    • Inot

      Centrul Acvatic Baku
      • Inot - Calificari
        Bianca Maria Ilie (200 m liber), Alexandru Florin Nicolae& Denis Laurean Popescu (200 m spate)
    • Tenis

      Academia de tenis Baku
      • Simplu masculin - Tur 3
        Alin Mihai Fatu, Andrei Voican
    • Tenis

      Academia de tenis Baku
      • Dublu masculin - Sferturi de finala
        Alin Mihai Fatu/Andrei Voican
    • Tenis

      Academia de tenis Baku
      • Simplu feminin - Tur 3
        Alexandra Maria Petric
  • 09:00
    Ora Romaniei
    • Gimnastica artistica

      Arena nationala de gimnastica
      • Echipe feminin - FINALA echipe&calificari individual
        Ioana Andreea Stanciulescu, Silviana Maria Sfiringu-Gheorghe, Irina Antonia Duta
  • 09:30
    Ora Romaniei
    • Judo

      Arena Heydar Aliyev
      • Judo - Calificari
        Giorgia Barbara Hagianu (40 kg), Anne Marie Simona Victoria Brebinaru (44 kg), Iasmina Georgiana Covaciu (48 kg), Robert Alexandru Matei (50 kg), Ioan Dzitac (55 kg)
  • 10:30
    Ora Romaniei
    • Volei

      Arena Darnagul
      • Meci feminin - Grupa A
        Rusia - ROMANIA
  • 15:00
    Ora Romaniei
    • Judo

      Arena Heydar Aliyev
      • Judo - FINALE (daca se califica)
        Giorgia Barbara Hagianu (40 kg), Anne Marie Simona Victoria Brebinaru (44 kg), Iasmina Georgiana Covaciu (48 kg), Robert Alexandru Matei (50 kg), Ioan Dzitac (55 kg)
  • 16:00
    Ora Romaniei
    • Inot

      Centrul Acvatic Baku
      • Inot - FINALE (daca se califica)
        David Popovici (100 m liber), Andreea Ioana Popescu (200 m bras), Mihai Gergely (200 m mixt), Tobias George Dumitrache&Lucas Ioan Tersinio Gheorghe (200 m fluture)
  • 16:40
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Tofig Bahramov
      • Atletism - FINALE (daca se califica)
        Andreea Iuliana Lungu (aruncarea discului)
    • Atletism

      Stadionul Tofig Bahramov
      • Saritura in inaltime masculin - Calificari
        Jozsef Gergely Antal
  • 17:30
    Ora Romaniei
    • Handbal

      Arena Abu
      • Meci feminin - Grupa A
        Franta - ROMANIA

Joi, 25 iulie 2019

Ziua 5

  • 08:00
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Tofig Bahramov
      • Atletism - Calificari
        Adrian Marian Bondoc (800 m), Maria Talida Sfarghiu (1500 m), Corina Ilinoiu (200 m), Ion Marius Vasile (aruncarea discului), Alesia-Maria Rengle (saritura in inaltime), Alisia Adela Paruba (aruncarea sulitei), Gerard Constantin Orobiyi-Tudurache (triplusalt)
    • Inot

      Centrul Acvatic Baku
      • Inot - Calificari
        Ioana Marin (100 m spate, 200 m mixt), Mihai Gergely&Tobias George Dumitrache (100 m fluture), David Popovici (50 m liber), Andreea Ioana Popescu&Mihai Iacob (100 m bras), Lucas Ioan Tersinio Gheorghe (200 m liber)
    • Tenis

      Academia de tenis Baku
      • Simplu masculin - Sferturi de finala
        Andrei Voican
  • 09:00
    Ora Romaniei
    • Ciclism

      Veloparc&Strazile orasului
      • Sosea individual feminin - FINALA
        Denisa Toader
  • 09:30
    Ora Romaniei
    • Judo

      Arena Heydar Aliyev
      • Judo - Calificari
        Alexandra Maria Pasca (52 kg), Florentina Cornelia Ivanescu (57 kg), Ionut Andrei Botofei (66 kg), David Fodor (73 kg)
  • 11:00
    Ora Romaniei
    • Gimnastica artistica

      Arena nationala de gimnastica
      • Individual compus masculin - FINALA
        Gabriel Burtanete, Robert Burtanete
  • 15:00
    Ora Romaniei
    • Gimnastica artistica

      Arena nationala de gimnastica
      • Individual compus feminin - FINALA
        Ioana Andreea Stanciulescu, Silviana Maria Sfiringu-Gheorghe
  • 15:30
    Ora Romaniei
    • Judo

      Arena Heydar Aliyev
      • Judo - FINALE (daca se califica)
        Alexandra Maria Pasca (52 kg), Florentina Cornelia Ivanescu (57 kg), Ionut Andrei Botofei (66 kg), David Fodor (73 kg)
  • 16:00
    Ora Romaniei
    • Ciclism

      Veloparc&Strazile orasului
      • Sosea masculin - FINALA
        Mihnea Alexandru Harasim, Rares Ghita, Edvard Novak
    • Inot

      Centrul Acvatic Baku
      • Inot - Semifinale (daca se califica)
        David Popovici (50 m liber), Andreea Ioana Popescu&Mihai Iacob (100 m bras), Mihai Gergely&Tobias George Dumitrache (100 m fluture), Ioana Marin (100 m spate, 200 m mixt), Lucas Ioan Tersinio Gheorghe (200 m liber)
      • Inot - FINALE (daca se califica)
        David Popovici (50 m liber)
  • 16:40
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Tofig Bahramov
      • Atletism - FINALE (daca se califica)
        Corina Ilinoiu (200 m), Dragos Ionut Nicorici (aruncarea ciocanului), Alexia Ioana Dospin (triplusalt), Corina Elena Pantea (aruncarea ciocanului), Ioana Sabina Stirbu (saritura in lungime), Alexandra Georgiana Draghicescu (2000 m obstacole)

Vineri, 26 iulie 2019

Ziua 6

  • 08:00
    Ora Romaniei
    • Inot

      Centrul Acvatic Baku
      • Inot - Calificari
        Lucas Ioan Tersinio Gheorghe&Mihai Iacob (400 m mixt), Bianca Andreea Costea (50 m liber)
    • Inot

      Centrul Acvatic Baku
      • 50 m liber feminin - Semifinale (daca se califica)
        Bianca Andreea Costea
    • Inot

      Centrul Acvatic Baku
      • 800 m liber feminin - A doua serie valorica
        Miruna Zorzoliu, Bianca Maria Ilie
  • 09:30
    Ora Romaniei
    • Judo

      Arena Heydar Aliyev
      • Judo - Calificari
        Georgiana Miler (70 kg), Vlad Topala (81 kg), Alex George Ioan Cret (90 kg)
  • 10:30
    Ora Romaniei
    • Volei

      Centrul de Sport si Sanatate MES
      • Meci feminin - Semifinala
        Italia - ROMANIA
  • 13:00
    Ora Romaniei
    • Gimnastica artistica

      Arena nationala de gimnastica
      • Paralele inegale feminin - FINALA
        Ioana Andreea Stanciulescu
    • Gimnastica artistica

      Arena nationala de gimnastica
      • Sarituri feminin - FINALA
        Ioana Andreea Stanciulescu, Silviana Maria Sfiringu-Gheorghe
  • 13:30
    Ora Romaniei
    • Handbal

      Sala Sporturilor Baku
      • Meci feminin - Meci pentru locurile 5-8
        ROMANIA - Azerbaidjan
  • 15:00
    Ora Romaniei
    • Judo

      Arena Heydar Aliyev
      • Judo - FINALE (daca se califica)
        Georgiana Miler (70 kg), Vlad Topala (81 kg), Alex George Ioan Cret (90 kg)
  • 16:00
    Ora Romaniei
    • Inot

      Centrul Acvatic Baku
      • Inot - FINALE (daca se califica)
        Andreea Ioana Popescu (100 m bras), Lucas Ioan Tersinio Gheorghe&Mihai Iacob (400 m mixt), Bianca Andreea Costea (50 m liber)
    • Inot

      Centrul Acvatic Baku
      • 800 m liber feminin - Prima serie valorica
        Miruna Zorzoliu, Bianca Maria Ilie

Sambata, 27 iulie 2019

Ziua 7

  • 13:00
    Ora Romaniei
    • Gimnastica artistica

      Arena nationala de gimnastica
      • Paralele masculin - FINALA
        Robert Burtanete
    • Gimnastica artistica

      Arena nationala de gimnastica
      • Sarituri masculin - FINALA
        Gabriel Burtanete, Robert Burtanete
    • Gimnastica artistica

      Arena nationala de gimnastica
      • Sol feminin - FINALA
        Ioana Andreea Stanciulescu, Silviana Maria Sfiringu-Gheorghe
    • Volei

      Centrul de Sport si Sanatate MES
      • Meci feminin - FINALA
        ROMANIA - Rusia
    • Gimnastica artistica

      Arena nationala de gimnastica
      • Barna feminin - FINALA
        Silviana Maria Sfiringu-Gheorghe
  • 13:30
    Ora Romaniei
    • Handbal

      Arena Abu
      • Meci feminin - Meci pentru locurile 5-6
        ROMANIA - Spania
  • 14:00
    Ora Romaniei
    • Judo

      Arena Heydar Aliyev
      • Judo - FINALA
        Echipa mixta - Covaciu Iasmina, Hagianu Georgia, Dzitac Ioan, Matei Alexandru, Ivanescu Florentina, Pasca Alexandra, Fodor David, Botofei Ionut, Miler Georgiana, Cret Alex, Topala Vlad
  • 16:45
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Tofig Bahramov
      • Atletism - FINALE
        Maria Talida Sfarghiu (1500 m), Alesia-Maria Rengle (saritura in inaltime), Gerard Constantin Orobiyi-Tudurache (triplusalt),
  • 17:40
    Ora Romaniei
    • Atletism

      Stadionul Tofig Bahramov
      • 2000 m obstacole masculin - FINALA
        Mihai Robert Dumitru
  • 19:00
    Ora Romaniei
    • CEREMONIA DE INCHIDERE

      Crystal Hall Baku




Galerie foto

Rezultate CLASAMENT

  • Marti, 30 iulie 2019

    • Judo - 90 kg masculin

      • Alex George Ioan Cret

        • Locul 5
  • Sambata, 27 iulie 2019

    • Gimnastica artistica - paralele masculin

      • Robert Burtanete

        • Locul 4 - cu 13.533 p
    • Gimnastica artistica - sol feminin

      • Ioana Andreea Stanciulescu

        • Medalie de argint

          - cu 13.633 p
    • Gimnastica artistica - sol feminin

      • Silviana Maria Sfiringu-Gheorghe

        • Medalie de bronz

          - cu 13.633 p
    • Gimnastica artistica - sarituri masculin

      • Robert Burtanete

        • Medalie de argint

    • Gimnastica artistica - sarituri masculin

      • Gabriel Burtanete

        • Medalie de bronz

    • Gimnastica artistica - barna feminin

      • Silviana Maria Sfiringu-Gheorghe

        • Medalie de argint

    • Volei - meci feminin

        • - Romania - Rusia, 1-3, in finala
    • Handbal - meci feminin

        • Romania - Spania 29-20, in meciul pentru locul 5
    • Atletism - 1500 m feminin

      • Maria Talida Sfarghiu

        • Medalie de argint

          - cu timpul 4:29.60
    • Atletism - saritura in inaltime feminin

      • Alesia Maria Rengle

        • Locul 4 - cu 1.77 m - cel mai bun rezultat al sezonului
    • Atletism - triplusalt masculin

      • Gerard-Constantin Orobiyi-Tudurache

        • Locul 11 - cu 13.97 m
    • Atletism - 2000 m obstacole masculin

      • Mihai Robert Dumitru

        • Locul 10 - cu timpul 6:22.46
    • Judo - echipe mixte

      • Ionut Andrei Botofei, Iasmina Georgiana Covaciu, Alex George Ioan Cret, Ioan Dzitac, David Fodor, Giorgia Barbara Hagianu, Florentina Cornelia Ivanescu, Robert Alexandru Matei, Georgiana Miler, Alexandra Maria Pasca, Alexandra Maria Pasca, Vlad Topala

        • Locul 8
  • Vineri, 26 iulie 2019

    • Gimnastica artistica - paralele inegale feminin

      • Ioana Andreea Stanciulescu

        • Medalie de bronz

          - cu 13.366 p
    • Gimnastica artistica - sarituri feminin

      • Silviana Maria Sfiringu-Gheorghe

        • Medalie de bronz

          - cu 13.983 p
    • Inot - 50 m liber feminin

      • Bianca Andreea Costea

        • Medalie de aur

          - cu timpul 25.34 - nou record al competitiei
    • Inot - 200 m liber masculin

      • David Popovici

        • Medalie de argint

          - cu timpul1:50.93
    • Gimnastica artistica - sarituri feminin

      • Ioana Andreea Stanciulescu

        • Locul 5
    • Inot - 50 m liber feminin

      • Bianca Andreea Costea

        • Locul 4 - cu timpul 25.62
    • Inot - 800 m liber feminin

      • Bianca Maria Ilie

        • Locul 28 - cu timpul 9:36.93
    • Volei - meci feminin

        • ROMANIA - Italia 3-2, in semifinale; Romania in FINALA, cu Rusia
    • Inot - 400 m mixt masculin

      • Lucas Ioan Tersinio Gheorghe

        • Locul 25 - cu timpul 4:44.53
    • Inot - 400 m mixt masculin

      • Mihai Iacob

        • Locul 12 - cu timpul 4:34.13 (a doua rezerva pentru finala)
    • Atletism - stafeta 100 m, 200 m, 300 m, 400 m feminin

      • Andreea Iulia Ciuca, Iulia Dariana Grigoroiu, Corina Ilinoiu, Maria Mihalache

        • Locul 14 - cu timpul 2:15.12
    • Atletism - aruncarea greutatii masculin

      • Ion Marius Vasile

        • Locul 9 - cu 17.82 m
    • Atletism - triplusalt feminin

      • Alexia Ioana Dospin

        • Locul 10 - cu 11.84 m
    • Atletism - aruncarea discului masculin

      • Ion Marius Vasile

        • Locul 14 - cu 50.38 m
    • Handbal - meci feminin

        • ROMANIA - Azerbaidjan 35-22
  • Joi, 25 iulie 2019

    • Judo - 52 kg feminin

      • Alexandra Maria Pasca

        • Medalie de bronz

          - dupa ce a castigat meciul pentru locul 3 in fata Tatum KEEN (Marea Britanie). In semifinale a pierdut in fata Elin Henninger (Olanda) , dupa ce a trecut de Bianca Bauer (Germania) si M. Sofikiti (Grecia)
    • Atletism - 2000 m obstacole feminin

      • Alexandra Georgiana Draghicescu

        • Locul 21 - cu timpul 7:42.30
    • Atletism - aruncarea ciocanului feminin

      • Corina Elena Pantea

        • Locul 10 - cu 57.93 m
    • Atletism - aruncarea ciocanului masculin

      • Dragos Ionut Nicorici

        • Locul 7 - cu 69.31 m
    • Inot - 200 m liber masculin

      • David Popovici

        • Locul 8 - in preliminarii cu timpul 1:53.48, s-a calificat in semifinale
    • Inot - 100 m bras feminin

      • Andreea Ioana Popescu

        • Locul 8 - in preliminarii, cu timpul 1:11.79, s-a calificat in semifinale
    • Inot - 200 m mixt feminin

      • Ioana Marin

        • Locul 28 - cu timpul 2:27.79
    • Inot - 200 m liber masculin

      • Lucas Ioan Tersinio Gheorghe

        • Locul 36 - cu timpul 1:58.17
    • Inot - 100 m fluture masculin

      • Tobias George Dumitrache

        • Locul 13 - in serii cu timpul 56.55, s-a calificat in semifinale
    • Inot - 100 m fluture masculin

      • Mihai Gergely

        • Locul 25 - cu timpul 57.58
    • Inot - 100 m spate feminin

      • Ioana Marin

        • Locul 26 - cu timpul 1:07.07
    • Inot - 50 m liber masculin

      • David Popovici

        • Medalie de argint

          - cu timpul 23.03
    • Gimnastica artistica - individual compus feminin

      • Silviana Maria Sfiringu-Gheorghe

        • Locul 7 - cu 50.650 p
    • Gimnastica artistica - individual compus feminin

      • Ioana Andreea Stanciulescu

        • Locul 4 - cu 52.100 p
    • Gimnastica artistica - individual compus masculin

      • Robert Burtanete

        • Locul 11 - cu 77.200 p
    • Gimnastica artistica - individual compus masculin

      • Gabriel Burtanete

        • Locul 5 - cu 79.300 p
    • Judo - 73 kg masculin

      • David Fodor

        • A pierdut in fata Van Teijlingen, in turul 1
    • Judo - + 66 kg masculin

      • Ionut Andrei Botofei

        • A pierdut in fata M. Kowalczyk (Polonia), in turul 1
    • Judo - 57 kg feminin

      • Florentina Cornelia Ivanescu

        • Locul 5 - dupa ce a pierdut meciul pentru bronz cu Alexe Wagemaker (Olanda), dupa victoriile in fata Antonietta Palumbo (Italia) si Isobel Kitchen (Marea Britanie) din recalificari
    • Ciclism - sosea individual feminin

      • Denisa Toader

        • Locul 68 - cu timpul 1:36:48
    • Atletism - 800 m masculin

      • Adrian Marian Bondoc

        • Locul 10 - cu 1:56.94
    • Atletism - aruncarea greutatii masculin

      • Ion Marius Vasile

        • Locul 1 - in calificari, cu 18.95 m - cel mai bun rezultat al sezonului - va evolua in FINALA
    • Atletism - saritura in inaltime feminin

      • Alesia Maria Rengle

        • Locul 12 - cu 1.72 m, in calificari - va evolua in FINALA
    • Atletism - saritura in inaltime feminin

      • Alesia Maria Rengle

        • Locul 12 - cu 1.72 m, in calificari, va evolua in FINALA
    • Atletism - 100 m garduri feminin

      • Iulia Dariana Grigoroiu

        • Locul 13 - cu timpul 14.14
    • Atletism - aruncarea sulitei feminin

      • Alisia Adela Paruba

        • Locul 13 - cu 43.53 m
    • Inot - 100 m bras masculin

      • Mihai Iacob

        • Locul 23 - cu timpul 1:08.35
    • Ciclism - sosea individual masculin

      • Rares Ghita

        • Locul 56 - cu timpul 1:53:03
    • Ciclism - sosea individual masculin

      • Edvard Novak

        • Locul 81 - cu timpul 2:06:07
    • Ciclism - sosea masculin

      • Mihnea Alexandru Harasim

        • Locul 24 -cu timpul 1:51:20
    • Tenis - simplu masculin

      • Andrei Voican

        • Locul 5 - a pierdut in sferturile de finala, 4-6, 11-6, in fata Niccolo CIAVARELLA (Italia)
  • Miercuri, 24 iulie 2019

    • Gimnastica artistica - individual compus feminin

      • Irina Antonia Duta

        • Locul 12 - cu 50.500 p in calificari; nu va evolua in FINALA
      • Silviana Maria Sfiringu-Gheorghe

        • Locul 4 - cu 52.700 p in calificari; va evolua in FINALA
      • Ioana Andreea Stanciulescu

        • Locul 2 - cu 53.700 p in calificari; va evolua in FINALA
    • Gimnastica artistica - paralele inegale feminin

      • Ioana Andreea Stanciulescu

        • Locul 2 - cu 13.150 p in calificari; va evolua in FINALA
    • Gimnastica artistica - paralele inegale feminin

      • Irina Antonia Duta

        • Locul 16 - cu 12.450 p in calificari; nu va evolua in FINALA
      • Silviana Maria Sfiringu-Gheorghe

        • Locul 38 - cu 11.350 p in calificari; nu va evolua in FINALA
    • Gimnastica artistica - sarituri feminin

      • Irina Antonia Duta

        • Locul 34 - cu 12.750 p in calificari; nu va evolua in FINALA
      • Silviana Maria Sfiringu-Gheorghe

        • Locul 2 - cu 13.970 p in calificari; va evolua in FINALA
        • Locul 2 - cu 13.970 p in calificari; va evolua in FINALA
      • Ioana Andreea Stanciulescu

        • Locul 1 - cu 14.00 p in calificari; va evolua in FINALA
    • Gimnastica artistica - sol feminin

      • Irina Antonia Duta

        • Locul 6 - cu 12.950 p in calificari; nu va evolua in finala pentru ca Romania are deja doua repezentante, maximum admis
    • Gimnastica artistica - sol feminin

      • Maria Talida Sfarghiu

        • Locul 4 - cu 13.050 p in calificari; va evolua in FINALA
    • Gimnastica artistica - sol feminin

      • Ioana Andreea Stanciulescu

        • Locul 2 - cu 13.350 p in calificari; va evolua in FINALA
    • Gimnastica artistica - barna feminin

      • Irina Antonia Duta

        • Locul 14 - cu 12.350 p in calificari; nu va evolua in finala
    • Gimnastica artistica - barna feminin

      • Ioana Andreea Stanciulescu

        • Locul 9 - cu 12.800 p in calificari; nu va evolua in finala
    • Gimnastica artistica - barna feminin

      • Silviana Maria Sfiringu-Gheorghe

        • Locul 5 - cu 13.150 p in calificari; va evolua in FINALA
    • Gimnastica artistica - echipe feminin

      • Irina Antonia Duta, Silviana Maria Sfiringu-Gheorghe, Ioana Andreea Stanciulescu

        • Medalie de argint

    • Judo - 50 kg masculin

      • Robert Alexandru Matei

        • Medalie de argint

          - a pierdut in finala in fata Nika Bachiashvili din Georgia
    • Inot - 100 m liber masculin

      • David Popovici

        • Medalie de aur

    • Judo - 40 kg feminin

      • Giorgia Barbara Hagianu

        • Medalie de aur

          - in FINALA a invins-o pe turcoaica Muberra Gunes
    • Volei - meci feminin

        • Rusia - ROMANIA, 3-1, in ultimul meci din Grupa A
    • Handbal - meci feminin

        • Franta - ROMANIA, 28-24, ultimul meci in Grupa A
    • Judo - 48 kg feminin

      • Iasmina Georgiana Covaciu

        • A pierdut in fata lui Celine DIERICKX (Belarus), in turul 2, dupa victoria in primul tur la BURAKOVA (Belarus)
    • Atletism - saritura in inaltime masculin

      • Jozsef Gergely Antal

        • Locul 15 - cu 1,84 m
    • Atletism - aruncarea discului feminin

      • Andreea Iuliana Lungu

        • Locul 5 - cu 48.54 m, cel mai bun rezultat personal
    • Judo - 44 kg feminin

      • Anne Marie Simona Victoria Brebinaru

        • Locul 5
    • Judo - 55 kg masculin

      • Ioan Dzitac

        • Locul 7 - a pierdut in fata Vladyslav Kolobov (Ucraina), in turul 2, dupa ce in primul tur a trecut de Alhazov (Israel)
    • Inot - 200 m liber feminin

      • Bianca Maria Ilie

        • Locul 4 - in seria 1, nu s-a calificat in semifinale
    • Inot - 200 m spate masculin

      • Denis Laurean Popescu

        • Locul 20 - cu timpul 2:10.05
    • Inot - 200 m liber feminin

      • Bianca Maria Ilie

        • Locul 43 - cu timpul 2:12.57
    • Inot - 200 m spate masculin

      • Alexandru Florin Nicolae

        • Locul 13 - cu timpul 2:05.58
    • Tenis - simplu feminin

      • Alexandra Maria Petric

        • A pierdut cu 3-6, 1-6, in fata Emilija Tverijonaite (Lituania), in turul 3
    • Tenis - dublu feminin

      • Alexandra Maria Petric, Alexia Anca Todoni

        • Locul 5 Au pierdut cu 4-6,1-6 in fata perechii Ekaterina Maklakova / Mariia Sholokhova (Rusia), in turul 3
    • Tenis - dublu masculin

      • Alin Mihai Fatu, Andrei Voican

        • Locul 5 - au pierdut cu 6(4)-7, 3-6 in fata Pedro Rodenas / Daniel Merida (Spania), in turul 3
    • Tenis - simplu masculin

      • Andrei Voican

        • A castigat cu 6-3, 6-1 in fata NikitaBOCHKAREV (Rusia), s-a calificat in sferturile de finala
    • Tenis - simplu masculin

      • Alin Mihai Fatu

        • A pierdut cu 1-6, 4-6 in fata Daniele MINIGHINI (Italia), in turul 3
    • Atletism - 200 m feminin

      • Andreea Iulia Ciuca

        • Locul 17 - cu timpul 26.42
  • Marti, 23 iulie 2019

    • Gimnastica artistica - individual compus masculin

      • Robert Burtanete

        • Locul 7 - in calificari cu 78.550 puncte - va evolua in finala
    • Gimnastica artistica - individual compus masculin

      • Gabriel Burtanete

        • Locul 11 - in calificari cu 78.250 puncte - va evolua in finala
    • Gimnastica artistica - individual compus masculin

      • Raul Gabriel Soica

        • Locul 45 - cu 73.000 puncte
    • Gimnastica artistica - echipe masculin

      • Robert Burtanete, Gabriel Burtanete, Raul Gabriel Soica

        • Locul 6 - cu 156.800 puncte
    • Gimnastica artistica - sarituri masculin

      • Gabriel Burtanete

        • Locul 1 - in calificari, cu 14.400 puncte - va evolua in finala
    • Gimnastica artistica - sarituri masculin

      • Robert Burtanete

        • Locul 6 - in calificari, cu 13.600 puncte - va evolua in finala
    • Gimnastica artistica - inele masculin

      • Robert Burtanete

        • Locul 17 - cu 13.150 puncte
    • Gimnastica artistica - inele masculin

      • Gabriel Burtanete

        • Locul 18 - cu 13.100 puncte
    • Gimnastica artistica - inele masculin

      • Raul Gabriel Soica

        • Locul 42 - cu 12.350 puncte
    • Gimnastica artistica - cal cu manere masculin

      • Robert Burtanete

        • Locul 13 - cu 12.800 puncte
    • Gimnastica artistica - cal cu manere masculin

      • Gabriel Burtanete

        • Locul 19 - cu 12.600 puncte
    • Gimnastica artistica - cal cu manere masculin

      • Raul Gabriel Soica

        • Locul 22 - cu 12.450 puncte
    • Gimnastica artistica - paralele masculin

      • Raul Gabriel Soica

        • Locul 55 - cu 11.900 puncte
    • Gimnastica artistica - paralele masculin

      • Gabriel Burtanete

        • Locul 13 - cu 13.050 puncte - a treia rezerva in finala
    • Gimnastica artistica - paralele masculin

      • Robert Burtanete

        • Locul 6 - in calificari cu 13.400 puncte - va evolua in finala
    • Gimnastica artistica - bara fixa masculin

      • Raul Gabriel Soica

        • Locul 45 - cu 11.650 puncte
    • Gimnastica artistica - bara fixa masculin

      • Robert Burtanete

        • Locul 33 - cu 12.000 puncte
    • Gimnastica artistica - bara fixa masculin

      • Gabriel Burtanete

        • Locul 9 - cu 12.750 puncte - prima rezerva pentru finala
    • Gimnastica artistica - sol masculin

      • Raul Gabriel Soica

        • Locul 75 - cu 11.550 puncte
    • Gimnastica artistica - sol masculin

      • Gabriel Burtanete

        • Locul 64 - cu 12.150 p
    • Gimnastica artistica - sol masculin

      • Robert Burtanete

        • Locul 13 - cu 13.500 p - nu s-a calificat in finala
    • Handbal - meci feminin

        • ROMANIA - Olanda, a castigat cu 32-25, in Grupa A
    • Volei - meci feminin

        • ROMANIA - Ucraina, a castigat cu 3-0, in Grupa A
    • Tenis - dublu masculin

      • Alin Mihai Fatu, Andrei Voican

        • Au castigat in turul 2, cu 6-2, 6-5 in fata perechii Peter Benjamin Privara / Peter Nad (Slovacia), dupa victoria cu 3-6, 6- 3, 10-5 in decisiv, in fata perechii Marty E/Gales R (Franta), in turul 1
    • Tenis - simplu feminin

      • Alexandra Maria Petric

        • A castigat cu 6-4, 6-0 in fata Anna Lena Ebster (Austria), in turul 2, dupa victoria cu 6 -3, 6-3, in fata A.Pitta (Grecia), in turul 1
    • Tenis - simplu masculin

      • Andrei Voican

        • A castigat cu 6 - 3, 3 - 6, 10-5 in decisiv, in fata Mika Brunold (Elvetia ), in turul 2, dupa victorie cu 6-1, 6-3 in fata Eldin Nokic (Suedia), in turul 1
    • Lupte - libere, 57 kg feminin

      • Georgiana Anastasia Copaceanu

        • Locul 13 A pierdut in fata E Dagbasi (Turcia), in turul 2
    • Lupte - libere 53 kg feminin

      • Patricia Valeria Iurascu

        • Locul 5 - a pierdut lupta pentru medalia de bronz in fata Flora Vizi (Ungaria), dupa infrangerea din semifinale la Elnura MAMMADOVA (Azerbaidjan). A castigat la Tiitus (Estonia), in turul 2, si la VOLK (Belarus), in sferturile de finala
    • Lupte - libere 65 kg masculin

      • Ferenc Ervin Csiki

        • Locul 12 - a pierdut in fata U. Mavlaev (Elvetia), in turul 2, dupa ce a castigat in fata M. Elkala (Finlanda), in turul 1
    • Lupte - libere, 51 kg masculin

      • Doru Mario Dinca

        • Locul 7 - a pierdut in fata Otar Mamulashvili (Georgia), in turul 2, dupa ce a castigat in fata A. Militano (Italia), in turul 1
    • Atletism - decatlon masculin

      • Robert Marian Cristian

        • Locul 15 - dupa 7 probe - 100 m (11.37), saritura in lungime (6.35), aruncarea greutatii (13.30 m), saritura in inaltime (1.58 m) 400 m (53.71) 110 m garduri (15.61), aruncarea discului (30.86 m)
    • Atletism - saritura in lungime feminin

      • Ioana Sabina Stirbu

        • Locul 3 - in Grupa A de calificari cu 5.62 m. S-a califiat in FINALA
    • Atletism - 400 m garduri feminin

      • Tania Borisov

        • Locul 17 - dupa ce in Seria 2 a fost a 5-a, cu timpul 1:05.65
    • Ciclism - contratimp feminin

      • Denisa Toader

        • Locul 63 - cu timpul 18:05.03
    • Inot - 200 m fluture masculin

      • Lucas Ioan Tersinio Gheorghe

        • Locul 22 - cu timpul 2:09.00, in semifinale
    • Inot - 200 m fluture masculin

      • Tobias George Dumitrache

        • Locul 16 - cu timpul 2:07.88, in semifinale
    • Inot - 200 m mixt masculin

      • Mihai Gergely

        • Locul 12 - in semifinale
    • Inot - 100 m liber masculin

      • David Popovici

        • Locul 1 - in Seria 3 cu timpul 51.05, s-a calificat in semifinale
    • Inot - 200 m bras feminin

      • Andreea Ioana Popescu

        • Locul 16 - in calificari cu timpul 2:38.28, s-a calificat in semifinale
    • Inot - 400 m liber feminin

      • Bianca Maria Ilie

        • Locul 30 - cu timpul 1:39.66
    • Inot - 400 m liber feminin

      • Miruna Zorzoliu

        • Locul 29 - cu timpul 1:39.68
    • Lupte - greco-romane, 51 kg masculin

      • Denis Florin Mihai

        • Locul 5 - a pierdut in fata lui Liyev (Azerbaidjan), in turul 2 si in recalificari la Andresen (Norvegia), dupa ce a castigat in fata lui Asilcuk (Lituania), in turul 1
    • Lupte - greco-romane, 65 kg masculin

      • Ioan Balan

        • Locul 15
    • Ciclism - contratimp masculin

      • Rares Ghita

        • Locul 56
    • Ciclism - contratimp masculin

      • Mihnea Alexandru Harasim

        • Locul 71
    • Ciclism - contratimp masculin

      • Edvard Novak

        • Locul 87
    • Inot - 200 m bras masculin

      • Mihai Iacob

        • Locul 5 - cu timpul 2:19.55
    • Inot - 200 m spate feminin

      • Ioana Marin

        • Locul 8 - cu timpul 2:18.55
    • Tenis - simplu masculin

      • Alin Mihai Fatu

        • A castigat cu 7-5,6-4 in fata Grigory Shebekin (Rusia), in turul 2, dupa 6-0, 6-2 in fata M Nallbani (Kosovo), in turul 1
    • Tenis - simplu feminin

      • Alexia Anca Todoni

        • A pierdut, 7-6, 0-6, 6-10, in decisiv in fata Chelsea Fontenel, in turul 2, la capatul unui meci care a durat 3 ore si 9 minute. In turul 1, s-a impus cu 6-0, 6-0 in fata Pia Marija Rebec (Slovenia)
  • Luni, 22 iulie 2019

    • Atletism - 400 m feminin

      • Corina Ilinoiu

        • Locul 19 - cu timpul 57.44
    • Lupte - libere, 46 kg feminin

      • Georgiana Lavinia Antuca

        • Medalie de aur

          - in FINALA a castigat in fata reprezentantei gazdelor Gultakin Shirinova, dupa ce in semifinala s-a impus in fata lui Vivien MATYI (Ungaria), iar sferturile de finala in fata slovacei Anna Pollakova
    • Lupte - libere, 49 kg feminin

      • Ana Maria Pirvu

        • Medalie de argint

          - in FINALA a pierdut in fata lui Emine Cakmak (Turcia), dupa ce in semifinala s-a impus in fata Mihaelei Samoil (Moldova), iar sferturile de finala in fata polonezei Natalia Walczak
    • Lupte - libere, 61 kg feminin

      • Karla Groza

        • Locul 10 - a pierdut in fata Natallia Darashkevich (Belarus), in turul 1
    • Lupte - greco-romane, 48 kg masculin

      • Cosmin Cristi Gavril

        • Locul 7 - a pierdut in fata Maksim Stupakevich (Belarus), in turul 2, dupa ce a castigat in primul tur in fata italianului Julien De Leo
    • Lupte - greco-romane, 60 kg masculin

      • Igor Andrei Botez

        • Locul 7 - a pierdut la Nika Broladze (Georgia) in sferturile de finala, dupa victoriile in fata Gabor Kovacs (Ungaria), in turul 2, si Nestori Mannila (Finlanda), in turul 1
    • Lupte - libere, 60 kg masculin

      • Alexandru Ioan Matea

        • Locul 8 - a pierdut in fata Daviti Abdaladze (Georgia), in turul 2, dupa victoria in fata Adrian Barnowski (Germania), in turul 1
    • Atletism - 110 m garduri masculin

      • Robert Mihaita Simion

        • Locul 13 - cu timpul 11.45
    • Atletism - 800 m feminin

      • Antonia Gabriela Bodnariuc

        • Locul 12 - cu timpul 2:15.06
    • Atletism - 100 m masculin

      • Silviu Daniel Munteanu

        • Locul 16 - cu timpul 11.11 - cel mai bun rezultat al sezonului
    • Atletism - 100 m feminin

      • Maria Mihalache

        • Locul 9 - cu timpul 12.03 - cel mai bun timp al sezonului
    • Inot - 400 m liber masculin

      • Mihai Gergely

        • Locul 22 - cu timpul 4:08.66
    • Inot - 200 m spate feminin

      • Miruna Zorzoliu

        • Locul 14 - cu timpul 2:23.43
    • Handbal - meci feminin

        • ROMANIA - Spania, 26-26, in Grupa A
    • Volei - meci feminin

        • ROMANIA - Bulgaria 3-1, Grupa A
    • Tenis - dublu feminin

      • Alexandra Maria Petric, Alexia Anca Todoni

        • Au castigat cu 6 - 4, 6 – 3, in fata perechii Esadze / Dolidze (Georgia), in turul 1
    • Inot - 100 m spate masculin

      • Denis Laurean Popescu

        • Locul 14 - cu timpu 59.28
    • Inot - 100 m spate masculin

      • Alexandru Florin Nicolae

        • Locul 23 - cu timpul 1:00.23
    • Inot - 100 m liber feminin

      • Bianca Andreea Costea

        • Locul 9 - cu timpul 1:00.23
  • Duminica, 21 iulie 2019

    • Lupte - greco-romane, 55 kg masculin

      • Bogdan Pop

        • Locul 5 A pierdut meciul pentru medalia de bronz in fata Danil Grigorev (Rusia), dupa ce in semifinale a fost invins de Hleb Makaranka (Belarus), medaliat cu aur la finalul competitiei
    • Lupte - greco-romane, 45 kg masculin

      • Trandafir Szilagyi

        • Locul 9 A pierdut in fata Davit Gvasalia (Georgia) in primul tur
    • Lupte - libere, 55 kg masculin

      • Erik David Gombos

        • Locul 16 A pierdut in fata Magomed-Emi Eltemirov, (Rusia), in primul tur

Stiri FOTE